icefiresr
21.07.16,22:25
Ahojte,

mam mensi problem.

Mam klimatizaciu na byte, ktora sa mi pokazila. Bola v zaruke 3 roky originalne, s tym, ze sa pokazila okolo 2.5 roka (zostatok cca 0.5 roka zaruky z tretieho roku).

Reklamaciu sa snazila firma vybavit opravou povodnej jednotky, co sa nepodarilo. Po konzultacii s vyrobcom (LG) mi nakoniec schvalili komplet novu klimu na vymenu (vonkajsia jednotka + inventor).

Firma, ktora mi ale klimu predala a instalovala mi ale tvrdi, ze zaruka na takto vymenenu jednotku je zvysnych 0.5 roka a odmietli mi pisomne potvrdit, kolko je zarucna doba na novu jednotku, i ked som s nimi predtym komunikoval iba emailom.

V telefone mi povedali, ze ak sa mi nepaci, ze nedostanem novu zaruku, ze to mozem riesit s ich pravnym oddelenim, ze novu zaruku mi nedaju (ale to iba ustne, ako pisem, nechceli mi to potvrdit pisomne).

Viete mi prosim poradit, kto ma pravdu? Mam novu zaruku pri novej klimatizacii ? Jedna sa o uplne iny model (modelova rada je rovnaka, ale model/cislo je odlisne, kedze uz staru nevyrabaju).
misoft
21.07.16,20:51
Nemajú pravdu. V rámci reklamácie bol výrobok nahradený novým výrobkom. Začína teda bežať nová záručná doba - avšak v tomto prípade už nebude 3 roky, ale len 24 mesiacov (predĺžená platila pri prvom nákupe).
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9