IvetaH
22.07.16,06:39
Ide o faktúry za materiál max suma je tam 700 €. Ale niekde som čítala o neuznaní práva na odpočet pri daňovej kontrole, práve kvôli takejto formulácii na faktúre. Bolo dávnejšie a pretože ma to práve "nepálilo" tak som to nechala tak, že keď bude čas. A teraz mám také faktúry, hľadám to už dobrú hodinu a nenašla som. A zo znenia zákona som trochu vedľa, lebo mi to príde, že majetok. Ale či aj materiál brať ako majetok, idú mi na nervy s takými somarinami čo vypisujú do faktúr. Dodávateľovi neviem ako pomôže taký zápis a odberateľ má problém. Klient nie je lajdák a vždy si včas plní záväzky. Ale teraz je neuhradené, lebo je to v lehote splatnosti a čo s odpočtom DPH.
Dav
22.07.16,04:59
Odpočítať. Formulácia sa týka Obchodného zákonníka, nie zákona o DPH.
IvetaH
22.07.16,05:20
ďakujem
Consultix
22.07.16,06:37
Mam rad tuto formulku.
Ale ak nepresli vlastnicke prava, tak na zaklade coho potom fakturuju? Za tovar, ktory nie je odberatelov? Potom by asi ani nemal zaplatit, ze? :)
Dalsia chutovecka...
IvetaH
22.07.16,10:11
No presne, plodí to len problémy a zbytočné otázky.
Tweety
22.07.16,10:17
Nemá. Platí § 51 Zákona o Dph Vyberám
§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane

(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak
a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu,
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.
JankaO
22.07.16,11:52