AnnNikky
22.07.16,10:13
Narazila som na problém s vodným kameňom. Máme nový granitový drez (https://eshop-blanco.cz/58803-thickbox_default/kuchynsky-drez-blanco-favos-mini-bila-521404.jpg) a na nerez vždy fungoval ocot, ale na granit evidentne nezaberá tak dobre. Zostávajú tam stále matné škvrny, ktoré skoro vôbec nejdú vyčistiť ... Máte, prosím, niekto nejaký trik? Je možné, že sme kúpili nejaký nekvalitný drez, alebo je to takto so všetkými granitovými drezy?
Tweety
22.07.16,08:24
zk24
22.07.16,09:27
Ja pouzivam vriaci ocot a mam ho krasne cisty. Ja mam cierny znacky Blanco. Na ciernom je kamen vidno dost vyrazne . Nabuduce kupim asi sedy. Davam ocot do rychlovarnej konvice zovret a vylejem na to...
Katy a R
22.07.16,09:38
ja červenohnedý - nabudúce kúpim radšej nejaký smaltovaný (ak sa ešte dá zohnať;))
Chobot
16.08.16,08:33
To už nie je vodný kameň, ale to je poškodený povrch granitového drezu. Ja mám tiež granitový drez antracitovej farby a spdok drezu je už vyšúchaný, ale vyzerá to, ako keby tam bol vodný kameň. Viď foto.
arizona
16.08.16,08:48
Ja mam bezovej farby. A tiez rovnaky problem...vysuchany,vyzera akoby spinavy. Myslela som si, ze tieto drezy maju dlhsiu zivotnost :-( A to ani nepouzivam ziadne agresivne cistiace prostriedky
Chobot
16.08.16,11:16
To nie je z čistiacich prostriedkov, ale z riadu, ktorý sa dáva do drezu. Poháre, taniere a iné keramické či kovové riady pomaly ten povrch odierajú a potom takto vyzerá.

Ak to chceš pre oči ošetriť (napr. prred návštevou), tak drez treba vysušiť a kúskom handry to dno obyčajným jedlým olejom jemne potrieť. Potom dostane taký lesk a vyzerá ako nepoškodený. Ale po prvom umývaní už ten olej sa omyje a je to zase po starom.
zk24
16.08.16,11:38
Ja ho mam 6r a je stale ako novy. Ale mam umyvacku, takze v tom vela veci neskladujem, ale zasa stale sa mi v nom nieco povaluje. Pribory a nejaky ten pohar..., mama ma dlhsie ako ja a tiez dokonale cisty. Unyvacku sice ma.ale nepouziva, nezvykla si na nu. Mozno je to teda aj o znacke ? Ja mam Blanco, mama tusim Franke.