nebi11
23.07.16,11:30
Bývame v postaršom rodinnom dome ktorý je vzdialený necelé 2m od miestnej komunikácie.Táto miestna komunikácia je obojsmerná a v priemere má šírku cca 3,7m.Túto cestu začal pred nejakými 4-5 rokmi najprv občasne,teraz už pravidelne 5-6 krát do dňa využívať miestny podnikateľ v autodoprave na otáčanie sa svojich cisternových kamiónov na prepravu cementu,pritom nebýva na tejto ulici a svoje parkovanie kamiónov si vybudoval v zastavanej časti obce,skúpením okolitých starých domov susediacich s jeho pozemkom.Problém je v tom že pri prejazde týchto ťažkých nákladných áut,často aj naložených prišlo k veľkému narušeniu kvality bývania v našom dome,čo sa prejavuje chvením stien,popraskaným múrom a sadaniu celej stavby nakoľko je to starý dom a v minulosti žiadne takéto ťažké autá tu pravidelne nejazdili.Pri vyhýbaní sa s prípadným osobným autom v protismere sa cisterna neraz pohybuje cca 15-20 cmm od našej strechy v prípade dalšieho nákladneho auta v protismere neexistuje vyhnutie a jedno s aut musí cúvať min.250m,my bývame zhruba v strede tejto ulice.Na obecný úrad sa chodím sťažovať a žiadať o riešenie problému už najmenej 3 roky aj k vôli prejazdom nákladných áut aj k vôli rýchlosti nakoľko je bežné že vodiči hlavne mladí tade jazdia 70 aj 80 km rýchlosťami,najviac v noci.Zúčastnil som sa k vôli tomu aj dvakrát obecného zastupiteľstva kde som to predniesol v diskusii,kde prislúbili zaoberať sa problémom,-retardéry,zákaz prejazdu nákladných áut ,ale bohužial to bolo tak všetko.Poprosil by som o radu ako ďalej postupovať.Nechcem čakať pokiaľ nám chalupa nespadne na hlavu..

Ďakujem za odpoveď s pozdravom Peter Nebehaj
misoft
23.07.16,10:55
Skúste preštudovať http://www.ssc.sk/files/documents/technicke-predpisy/rozborove_ulohy/ru_projektovanie_miestnych_komunikacii_2013.pdf
A na miestnu samosprávu pritlačiť s tým, že minimálna šírka jedného jazdného pruhu je 2,75 m . Pri obojsmernej premávke 5m. Vy máte 3,7 m - teda komunikácia nie je vhodná na premávku nákladných vozidiel (ich šírka je často i do 2,5m a žiadajte ich ako správcu komunikácie o to, aby tam bola osadená značka B5 Zákaz vjazdu nákladných vozidiel s doplnkovou značkou Okrem dopravnej obsluhy.
To by potom znamenalo, že podnikateľ by nemohol tam posielať svoje vozidlá, aby sa otáčali - pretože by to bolo pre nich zakázané. Doplnková značka by však umožňovala vjazd nákladných vozidiel, ktoré na danej komunikácii buď musia vykonávať činnosť (smetiari, údržba ciest, vozidlá, ktoré tam majú sídlo, ktoré tam musia vyložiť/naložiť náklad).

Dajte to ako písomný podnet - osobné sťažovanie neprinesie žiadny výsledok (pre nich sú to len kecy). Pokiaľ to je na papieri a ich podateľňa to prijme - máte páku na to, aby ste v budúcnosti mohli operovať s tým, aby hlava mesta už ňou nebola, pri ďalších voľbách mu to dáte vyžrať, lebo zástupca obyvateľov mesta, ktorý ich nepočúva, nemá nárok ich zastupovať.
nebi11
23.07.16,15:56
ďakujem za radu,skúsim dať sťažnosť písomnou formou.Nechápem ako mohol nejaký podnikateľ dostať povolenie,ak ho vôbec má,na vybudovanie parkoviska pre svoje cisternové kamióny skoro v centre obce skúpením a zbúraním okolitých starých domov.Nerozumiem tomu že samotnej obci neprekáža premávka týchto ťažkých áut po úzkej ceste na ktorej sú aj dve premostenia miestneho malého potoka,neverím že majú takú nosnosť ako majú tie nákladiaky.Už viackrát opravovali starý vodovod ktorý bol narušený touto premávkou.Pred naším domom je už prepadnutý okraj cesty kde je umiestnená plynová prípojka.Kto nám nahradí škodu ktorá môže vzniknúť narušenou statikou,čo už sa aj čiastočne deje..Neviem kam sa ďalej obrátiť ak na obecnom úrade nepochodím,lebo do volieb je ešte ďaleko a dovtedy môže náš starý domček utrpieť nenapraviteľné škody.
misoft
23.07.16,19:21
Skúsiť ešte životné prostredie - pokiaľ sú to cisterny - ohrozenie vôd a pod. A životné prostredie sa s tým možno začne zaoberať - pretože to už spadá do všeobecného ohrozenia...
marleau
24.07.16,11:22
Ja by som odstavil auto pred svoju bránu tak, aby mala cisterna problém prejsť okolo a nereagoval by som na nič tak, ako nereagujú oni tri roky. Toľko moja neodborná rada.
nebi11
13.08.16,19:48
no najlepšie na tom je že starosta by bol schopný zavolať odťahovku a dať mi auto odtiahnuť z dôvodu prekážky v cestnej premávke..
marleau
14.08.16,08:11
nech zavolá, tesne pred príchodom odťahovky to svoje auto preparkujem