Vik Tor
23.07.16,14:20
Dobry deň potrebujem poradiť, zhánam hranoly z MDF alebo OSB pripadne ineho materialu možno normalneho dreva.
Hranoly by mali mať rozmer 30x20mm a rôzne dĺžky od 300 do 800mm, hranoly budu použité na výrobu blind rámov.
Ktorý z týchto materialov bude vhodnejší? V ikee som videl obrazy na plátne kde bolo použité MDF a vyzeralo to pevne a myslim že je to lacnejšie ako klasicke drevo. Ale tento material nieje štandardne dostať v hranoloch potrebnych rozmerov preto sa pýtam ake je najlepšie možné riešenie vie mi dodavatel spraviť rozmer aky potrebujem aj napriek tomu že ho štandardne nemá v ponuke? Alebo bude lepšie kupiť dosku a nechať ju narezať v nejakom stolarstve? Pripadne dala by sa takato zakazka objednať v nejakom stolarstve s tym že aj material by zaobstarali a spravili by mi hranoly potrebnych rozmerov? Poznate firmu alebo niekoho kto by to spravil? Budem potrebovať cca 100ks mesačne.
Ďakujem za odpoveď
Ing. Ľubomír Janoška
23.07.16,13:59
Ak sa predpokladá frézovanie, MDF je asi najlepším materiálom (aj keď nezapruží ako drevo). Naopak, OSB dosky nie sú vhodné na frézovanie.
alltracboy
25.07.16,06:47
treba ist do rosnicky, tam maju tieto rozmery narezane a vysusene. MDF nieje urcite lacnejsie ako drevo