recool
24.06.06,10:24
Ahojte Poradaci. Mam tu dva problemy.

1. Klient mal na sklade a na FA tovar, ten mu zadrzala vramci nejakeho vysetrovania policia a vydala zapisnicu o zadrzani. Ako v tomto pripade uctovat? Nechat to tak ze tovar je fyzicky stale na sklade a pockat na vysledok vysetrovania alebo ako ?

2. Prichadzali mu aj reklamacie na ten tovar, vystavil dobropisy [to je ok], avsak reklamovany tovar mu stoji na sklade a dodavatelska firma sa vobec necini. Ako v tomto pripade postupovat. Pripisat to o5 do skladovych poloziek v uctovnictve? Nakolko sa blizi dalsi qvartal k DPH :(.

Vopred dakujem za pomoc.
Zita5
24.06.06,09:01
Ahojte Poradaci. Mam tu dva problemy.

1. Klient mal na sklade a na FA tovar, ten mu zadrzala vramci nejakeho vysetrovania policia a vydala zapisnicu o zadrzani. Ako v tomto pripade uctovat? Nechat to tak ze tovar je fyzicky stale na sklade a pockat na vysledok vysetrovania alebo ako ?

Tovar sa nachádza v skutočnosti na sklade ...alebo na nejakom zádržnom sklade polície ?

2. Prichadzali mu aj reklamacie na ten tovar, vystavil dobropisy [to je ok], avsak reklamovany tovar mu stoji na sklade a dodavatelska firma sa vobec necini. Ako v tomto pripade postupovat. Pripisat to o5 do skladovych poloziek v uctovnictve? Nakolko sa blizi dalsi qvartal k DPH :(.

Týmto reklamáciám celkom nerozumiem .Reklamácie na tovar , ktorý je zadržaný u polícii?

Vopred dakujem za pomoc.

...............................................
recool
24.06.06,09:13
Tovar sa v skutocnosti - fyzicky nenachadza na sklade firmy. Zadrzala ho kriminalna policia a neviem kde ho potom oni dali. Ale skratka bola mu vydana zapisnica o zadrzani tolko a tolko ks a podpisane. Mam to teda nechavat ze to je stale vo firme na sklade? Ale ako to odovodnim danovakom ze tovar tu nie je ... som z toho dopleteny :mee:

a ten reklamovany tovar - tovar ktory nie je zadrzany na policii - inak ten isty druh - zistila sa v nom chybovost - a odberatelia ho zacali vracat, s pozadovanim dobropisu. Dobropis klient vystavil, avsak ten zly tovar nevie zreklamovat u svojho dodavatela, nakolko ten dodavatel ho ignoruje [neseriozny] ... ide mi o to, ci ten tovar, ktory prisiel vramci reklamacii na sklad .. ako ho mam zaevidovat v uctovnictve ... ci osobitne nejaku skladovu kartu ... alebo to pripisat rovno do skladovych zasob [na policii mu spominali ze ked mu zreklamuju tovar, ma si ho zatial nechat u seba] ... skratka zapeklita situacia :(

prosiiiiiiim o pomoc :mee:
Zita5
24.06.06,09:24
Tovar sa v skutocnosti - fyzicky nenachadza na sklade firmy. Zadrzala ho kriminalna policia a neviem kde ho potom oni dali. Ale skratka bola mu vydana zapisnica o zadrzani tolko a tolko ks a podpisane. Mam to teda nechavat ze to je stale vo firme na sklade? Ale ako to odovodnim danovakom ze tovar tu nie je ... som z toho dopleteny :mee:


Nuž zatiaľ máš potvrdenie od polície , že tovar má v zadržaní .Už treba len čakať aký záver to bude mať .....podľa rozhodnutia polície ...neviem síce o čo sa jedná ........ale možno že ak ho po ukončení vyšetrovania budete musieť ztiahnuť celkovo z obehu , tak ho budete musieť vylúčiť aj z výdavkov a vyprípade odpočtu DPH túto vysporiadať .
Ale to je môj pohľad na vec , možno ma niekto opraví .

a ten reklamovany tovar - tovar ktory nie je zadrzany na policii - inak ten isty druh - zistila sa v nom chybovost - a odberatelia ho zacali vracat, s pozadovanim dobropisu. Dobropis klient vystavil, avsak ten zly tovar nevie zreklamovat u svojho dodavatela, nakolko ten dodavatel ho ignoruje [neseriozny] ... ide mi o to, ci ten tovar, ktory prisiel vramci reklamacii na sklad .. ako ho mam zaevidovat v uctovnictve ... ci osobitne nejaku skladovu kartu ... alebo to pripisat rovno do skladovych zasob [na policii mu spominali ze ked mu zreklamuju tovar, ma si ho zatial nechat u seba] ... skratka zapeklita situacia :(

prosiiiiiiim o pomoc :mee:

Predávajúci ak vystavil dobropis na reklamovaný tovar , tak treba reklamujúcemu aj vrátiť fyzicky peniaze a vysporiadať DPH.
Tovar by som prijala na sklad na tieto reklamácie by som vystavila osobitnú skladovú kartu ...už len z dôvodu problémov , ktoré momentálne firma má .
Ďalším krokom by bolo /bez toho , že by som podmieňovala vrátenie platby reklamujúcemu..pretože ten nemôže utrpieť kvôli Vášmu dodávateľovi /by som písomne doporučene vyzvala dodávateľa a zreklamovala by som tovar nakoľko je na ňom vada .Ak by sa mi do mnou zadaného dňa nevyjadril , vzala by som list a oslovila by som obchodnú inšpekciu na nejaké doriešenie .
recool
24.06.06,09:39
Ano, samozrejme peniaze + DPH moj klient aj fyzicky vracia. Za to teda mu pride nas5 reklamovany tovar. Na ten potom vystavim osobitnu skladovu kartu. Dakujem za radu. Budem takto postupovat. A v ramci danoveho priznania to budem zaratavat vsetko standartne minus suma za tovar, minus DPH, vsak ?

Reklamacny list s navratkou sa poslal niekedy koncom maja. Takze 30 dni pomaly uplynie, avsak co ak je dodavatel v tomto pripade [ v dovazani zleho tovaru ] vysetrovany ? - co mam neoficialne echo :(

A co sa tyka zadrzaneho tovaru na policii, to znamena ze ho mam aj nadalej viest na sklade, dokial nema oficialne stanovisko policie? A tak isto to potom uplatnovat pri danovom priznani DPH?
Danila
24.06.06,18:43
Ak máš doklad od polície, že tovar prevzala, tak si nelám hlavu nad daňovákmi, ani nikým iným. Jednoducho ho budeš evidovať na sklade, pokiaľ ho polícia nevráti, pretože sa dá predpokladať, že zo skladu je odvezený len dočasne. Slúži možno ako dôkazový materiál. Až závery vyšetrovania ukážu, ako ďalej.Aj to, čo za dodávateľa mal klient a či tu už nie je predzvesť škody z obchodovania s ním. Súdim podľa jeho reakcie na reklamácie.
recool
24.06.06,19:00
Myslim, ze ano ... bol pravdepodobne zadrzany ako dokazovy material.

Dobre .. takze ho budem aj nadalej drzat ten tovar na sklade, s tym ze budem mat to potvrdenie z policie o zadrzani - pre pripadne otazky kontroly ... Dakujem za radu.

Co sa tyka dodavatela, bude tam pravdepodobnost ze moj klient bude skodovy, resp. stratovy, ale myslim ze tato otazka pripadneho vymahania straty je uz aj o niecom inom.

Ale napriklad co s reklamovanym tovarom ?.. ked sa nebude moct klient domoct vratenia penazi za skodovy tovar ... ani vramci trestnopravneho konania .. tzn ze ho bude mat stale na sklade, da sa popripade ten tovar nejak odpisat zo zasob ? pripadne skratka aby na konci roka nebol evidovany v uctovnictve? .. ak som sa dobre vyjadril :o alebo dokedy ho evidovat v uctovnictve ? co by ste poradili??
recool
12.07.06,17:27
Ak máš doklad od polície, že tovar prevzala, tak si nelám hlavu nad daňovákmi, ani nikým iným. Jednoducho ho budeš evidovať na sklade, pokiaľ ho polícia nevráti, pretože sa dá predpokladať, že zo skladu je odvezený len dočasne. Slúži možno ako dôkazový materiál. Až závery vyšetrovania ukážu, ako ďalej.Aj to, čo za dodávateľa mal klient a či tu už nie je predzvesť škody z obchodovania s ním. Súdim podľa jeho reakcie na reklamácie.

Takze mam cakat na zavery vysetrovania? Mozem to viest aj nadalej na sklade a klasicky ako pri vsetkom tovare uplatnit k DPH ? [dufam ze ano, nakolko som prawe dorobil priznanie pre dalsi kvartal] ... please pomozte mi niekto. Vopred dakujem.
renča1
13.07.06,08:22
Takze mam cakat na zavery vysetrovania? Mozem to viest aj nadalej na sklade a klasicky ako pri vsetkom tovare uplatnit k DPH ? [dufam ze ano, nakolko som prawe dorobil priznanie pre dalsi kvartal] ... please pomozte mi niekto. Vopred dakujem.

Nárok na odpočet dph máš. Čo budeš s tovarom potom robiť? Asi ho predáš, tak nevidím dôvod prečo by si si nemal uplatniť nárok na odpočet.
recool
13.07.06,08:37
Nárok na odpočet dph máš. Čo budeš s tovarom potom robiť? Asi ho predáš, tak nevidím dôvod prečo by si si nemal uplatniť nárok na odpočet.

Len ide o to, ze ten tovar teraz fyzicky nemam. Len cakam na vysledky vysetrovania. Takze teraz mozem normalne viest na sklade. A potom na zaklade konecnych vysledkov alebo nejakej konecnej spravy vysetrovania sa mam zariadit? ... teda ... ci ten tovar predat, alebo DPH [ktoru si teraz uplatnim voci statu] vratit ????
renča1
13.07.06,09:07
Ty ho stále budeš viesť v účtovníctve , i ked ho fyzicky nemáš na sklade. Nárok odpočet máš. Budeš čakať pokiaľ sa neukončí vyšetrovanie. V prípade kontroly, ak by náhodou niekto kontroloval fyzicky tovar, tak sa preukážeš správou o zadržaní tovaru. Ved ty predsa nemôžeš za to, že ti bol kúpený tovar zadržaný. AK by skončilo vyšetrovanie s tým, že tovar už neuvidíš, tak tebe vznikne škoda a vzniknutá škoda nie je predmetom dane-nevznikne ti daňová povinnosť.
recool
13.07.06,09:18
Dakujem renca za tieto cenne rady :) pekny dnicek prajem