lakernik
25.07.16,10:12
som zamestnana na meste ako opatrovatelka v domacnosti podla paragrafu 42 zakonnika prace od 1.12.2015.Klient ktoreho som opatrovala musel byt od 1.7 2016 hospitalizovany na dlhsi cas. Stohto dovodu mi mesto dava vypoved k 31.7.2016 moze tak urobit , mam narok na odstupne . dakujem dufam ze som pisal do spravneho fora
Plne nienie zmluvy znie :Pracovny pomer je dojednany:na dobu urcitu, pocas trvania podmienok opatrovania pani................... so skusobnou dobou na 3 mesiace. pracovny cas.a to 30 hod tyzdenne.
za to tvrde y so osprvedlnujem
ivka70
25.07.16,08:22
Paragraf 42 Zakonnika prace hovori o pracovnej zmluve:

Pracovná zmluva
§ 42

(1) Pracovný pomer sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou medzi zamestnávateľom a zamestnancom, ak tento zákon neustanovuje inak. Jedno písomné vyhotovenie pracovnej zmluvy je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(2) Ak osobitný predpis ustanovuje voľbu alebo vymenovanie ako predpoklad vykonávania funkcie štatutárneho orgánu alebo vnútorný predpis zamestnávateľa ustanovuje voľbu alebo vymenovanie ako požiadavku vykonávania funkcie vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu, pracovný pomer s týmto zamestnancom sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou až po jeho zvolení alebo vymenovaní.

Podla toho vyjadrenia tazko urcit, ci ide o standardny PP ci o co ide.

Ak by to bol klasicky PP, tak mozes dostat vypoved z dovodu zrusenia pracovneho miesta.
Kedze PP trva kratsie ako rok, vypovedna doba je 1 mesiac a nie je narok na odstupne.

Moznosti je ale viac, moze ist o PP na dobu urcitu: starostlivost o konkretneho cloveka. Mozete sa na ukonceni PP dohodnut (z dobodu zrusenia PP), ptom je naro kna 1 mesacne odstupne atd atd.
Z toho popisu nie je mozne jednoznacne urcit, co je a zo bude ukoncene a ako.
Tweety
25.07.16,08:23
pysal , to už je ale sila, och
Tweety
25.07.16,08:41
Kedže si doplnil, že vlastne si mal PZ na dobu určitú, nedostal si výpoveď ale PP skončil uplynutím doby určitej. (opatrovania)
Je to teda v súlade so ZP. Nárok na odstupné ti nevznikol.