lakernik
25.07.16,12:12
dobry den chcel by som sa informovat ako by som mal postupovat pri ziadosti o opatrovania blizkej osoby cez obec.
Ziadost cez upsvar: prispevok na opatrovanie z dovodu 3 stupna postihnutia mi neschvalili . Moze v takomto pripade dcera poziadat, aby mohla opatrovat svoju matku ako opatrovatelka?
ano manzelka je momentalne aj na meste zamesnana ako profesionalna opatrovatelka na pp ale vzhladomna na to ze jej klient dlhodobo hospitalizovany mesto jej ide rozviazat pracovny pomer
Katy a R
25.07.16,10:28
požiadať môže:)
Ale obecný úrad má svoje profesionálne opatrovateľky zamestnané na PP. Dcéra by mohla byť opatrovateľkou, ak splní kvalifikačné požiadavky - a ak ju obec zoberie;)
A čo sa posudku týka - stupeň odkázanosti sa stanovuje podľa rovnakého zákona .. no ale v posudku cez obec to už môže byť trošku inak, aj nejaký čas uplynul, stav sa mohol zhoršiť ... možno by jej nejaké 2-3 hodinky doporučili ??? - ale mamka by za to platila. Treba ísť na obec - tam ťa presne usmernia.
k tomu doplneniu: - je na obci (presnejšie predstaviteľoch obce), koho zamestnajú ako opatrovateľky.