devotom
26.07.16,07:59
Dobry den, moze byt opeciatkovana a podpisana faktura povazovana ako doklad o zaplateni v hotovosti v zahranici (konkretne Nemecko)? Je potrebny dodatocny doklad o zaplateni (z pokladne)? Jedna sa o nakup ojazdeneho auta bez DPH firmou na SK.
Soňa K
26.07.16,09:53
Keď som mala na faktúre napísané "Bar gehalten" alebo inými slovami potvrdenú úhradu v hotovosti, tak mi to stačilo. Taliani sa tým nezaoberajú vôbec, všetkým je jasné, že by mu bez zaplatenia nedali tovar, sú začudovaní, čo od nich chceme. Na Slovensku sa kradne rovnako, ale sú na to doklady.
Janiela
26.07.16,19:03
Potvrdzujem. Francúzi podobe - len hotovostná faktúra a aj máloktorý Poliak dá doklad o úhrade faktúry. Nechápu, čo sa od nich žiada.
devotom
27.07.16,13:14
na fakture je pod sumou "Barverkauf" je to teda dostacujuci doklad? ako to ma podnikatel zauctovat a co ma dat do pokladne ako potvrdenie?
Soňa K
27.07.16,15:43
Barverkauf by malo stačiť, prefoť si faktúru, zvýrazni toto slovo a založ k pokladničnému dokladu.
Mija33
23.07.20,08:06
Ako je to prosím Vás s úhradou zahraničnej faktúry v hotovosti? poslali mi len Príjmový pokladničný doklad, stačí to? Ide o českú republiku