rage1
24.06.06,11:40
čo je potrebné urobiť ak mi zamestnanec odovzdá prihlášku do správcovskej poločnosti?je treba to zaniesť na SP, alebo si to len založím a upravím mu percenta na vypl. paske?
Viera123
24.06.06,10:07
Nemusí ti odovzdávať ani prihlášku, len ti to oznámiť. Ostatné tak, ako píšeš...
abel
24.06.06,11:38
čo je potrebné urobiť ak mi zamestnanec odovzdá prihlášku do správcovskej poločnosti?je treba to zaniesť na SP, alebo si to len založím a upravím mu percenta na vypl. paske?
O akých percentách píšeš? Ja zamestnancom nič neupravujem, len im v softe označím, že majú DDS a na výplatnej páske vidia, koľko sa im odvádza na ich účet. Ale percentá zostávajú nezmenené, nie?
Viera123
24.06.06,12:10
O akých percentách píšeš? Ja zamestnancom nič neupravujem, len im v softe označím, že majú DDS a na výplatnej páske vidia, koľko sa im odvádza na ich účet. Ale percentá zostávajú nezmenené, nie?
Áno Elen, ja som myslela len odvod, že sa im vyznačí na páske, nie percentá, tie ostávajú - 9 %.
rage1
25.06.06,07:53
takze do socialky nic nezanasam?
Viera123
25.06.06,08:46
takze do socialky nic nezanasam?
Podľa mňa nie, nie som účtovníčka, a či sa zmenilo ohľadne toho niečo, neviem, ale skôr si myslím, že nič.. Pretože sociálna poisťovňa prerozdeľuje peniaze.
Ingrid G.
25.06.06,10:35
takze do socialky nic nezanasam?

Do SP posiela zmluvu správcovská spoločnosť. Na základe tejto zmluvy SP prerozdeľuje odvod na starobné poistenie.
Čo sa týka povinností zamestnávateľa, tak ten oznámenie, že je zamestnanec zapojený do 2. piliera založí do spisov a označí túto skutočnosť do programu.
SERVIS
26.06.06,07:14
Ja som asi pred dvoma mesiacmi podpísala zmluvu s Winterthurom, agentka mi doma nechala kópiu zmluvy, a nemalo mi ešte niečo prísť z centrály, dajaké potvrdenie?
Nika
26.06.06,07:48
Malo-Aceptácia návrhu zmluvy a Oznámenie o registrácii zmluvy sociálnou poisťovňou. Možno ti príde v týchto dňoch.
Viera123
26.06.06,07:49
Ja som asi pred dvoma mesiacmi podpísala zmluvu s Winterthurom, agentka mi doma nechala kópiu zmluvy, a nemalo mi ešte niečo prísť z centrály, dajaké potvrdenie?
Áno, mal by ti prísť zo spoločnosti akceptačný list, kontaktuj svoju sprostredkovateľku, nech ti to overí, že čo je s tým.