belocha
26.07.16,09:51
Ahojte, prosím Vás, ako je to s refakturáciou služieb, na ktoré sa viaže viazaná živnosť (resp. oprávnenie viažuce sa k výkonu danej služby) - moja situácia - dodávame klientovi počítačovú sieť, no na montáž kamerového systému chcem najať firmu, ktorá má na to príslušnú živnosť a oprávnenie (prevádzkovanie technickej služby). Následne táto môjmu klientovi spraví montáž a mne pošle firma faktúru. Ja to budem klientovi refakturovať.
No a otázka je, či sa to takto môže robiť? Prípadne, či viem nielen refakturovať, ale povedzme navýšiť danú sumu a s novou sumou to vyfakturovať?

Ide o to, že klient chce dostať len jednu faktúru a o všetko sa máme postarať my, nechce s nikým tretím nič riešiť. Počul som od iných ľudí, že sa to môže, no mám i názory, že nie... teraz fakt neviem.
Ďakujem pekne za poradenie.
Consultix
26.07.16,08:45
A neriesili sme presne toto na FB (Ucime sa podnikat) par dni dozadu? :)
belocha
26.07.16,09:32
hej hej, napadlo mi postnúť to i sem priamo do účtovníctva. Viac hláv, viac kapusty :) Lebo zatiaľ neviem, ako by sa to malo spraviť - niekto tam spomínal, že to nebude problém, niekto, že bude... Možno sa tu niekto nájde, čo prakticky podobný prípad riešil u seba v podnikaní.
Consultix
26.07.16,09:36
Ja som bol ten, co tvrdil, ze to nie je koser a mal by si ist cestou sprostredkovania :)
Isty Lubomir ma za to skoro ukamenoval, ale potom mu dosli argumenty :)