yvica
26.07.16,13:42
prosím potrebovala by som poradiť s leasingom, nakoľko som doteraz neúčtovala.
predali sme jednému zákazníkovi na leasing stroj, vystavili faktúru, ktorú nám prepatila leasingovka, ale zákazník stroj vrátil po pol roku, lebo potrebuje iný, tak kým nájdeme nového zákazníka sme prebrali leasing, čiže mi prišla faktúru z leasingovky, ktorú som zaúčtovala 042/474, nie je tam nijaký iný poplatok čiže len základ dane. neviem sa pohnúť ďalej čítam už niekoľko dní, z jednotlivých splátok by som mala uplatniť dph ale neviem či cez id alebo ako, ďakujem
Consultix
26.07.16,16:00
Bol k novej zmluve vystaveny novy splatkovy kalendar v ramci novej zmluvy, alebo ste prepbrali prava a povinnosti zo zmluvy, ktore mal predchadzajuci leasingovy najomca?
A spytam sa pre istotu: urcite islo o leasing a nie o uver?
yvica
31.07.16,20:44
je to leasing a nie pokračujeme v splátkovom kalendári pôvodnom aj číslo faktúry je pôvodné, splátky zostali rovnaké akurát zmenili na faktúre naše údaje, poradí mi niekto s tým. faktúru mám zaúčtovanú 042/474 sumu iba základ a neviem čo s tým ďalej.
Consultix
01.08.16,08:45
A doslo k nejakemu vysporiadaniu medzi Vami a Vasim zakaznikom? Ci on doteraz platil, neriesi kolko ho to stalo a teraz to platite Vy?
yvica
04.08.16,09:54
áno tak je to, k vysporiadaniu príde ale potrebujem toto súrne zaúčtovať.
zaúčtujem faktúru istinu 042/474. cez ID zaradenie 022/042. v money s3 leasing som ešte nezadávala takže som si na karte majetku vytvorila jednotlivé splátky ale vychádza mi to už len na 26 splátok. prvá splátka 314,59 istina, 62,92 dph, účtovanie cez záväzky 474,343/379 s vplyvom na dph, druhý riadok záväzku fin. č. 562/379 a zo záväzkov mi to ťahá do dph aj do kontrolného výkazu.
No ale teraz nechápem keď úhradu dám cez banku záväzku, tak mi stále ostane visieť faktúra neuhradená?