hrosko
27.07.16,06:36
Ahojte,
hľadám niekoho kto má skúsenosti s vystavovaním, faktúrovaním mesačných zálohových predpisov pre klientov? Jedná sa o mesačnú fakturáciu služieb. Mám program Pohoda a hľadáme program na vystavovanie mesačných predpisov s následných vyúčtovaním a aby vedel porovnať, či má klient preplatok alebo nedoplatok. Budem vďačná za každú radu :)
Consultix
27.07.16,09:19
Podla otazok, ktore si dnes zadala, nebolo by rozumnejsie najst si staleho uctovnika a riesit tieto veci profesionalne, nez na kazdu parcialnu otazku hladat odpoved na porade?
hrosko
27.07.16,13:25
tu sa rozbieha nová vec, niečo na spôsob ako chodí vyúčtovanie služieb od správcu. Hľadáme program, ktorý by to najoptimálnejšie zvládol. Lebo sme mali už dve sedenia s IT, samozrejme každý si chváli svoje perie ako sa hovorí :) , preto radšej hľadáme niekoho kto má skúsenosti a vie sám povedať, či je program v ktorom robí, či je dobrý alebo čo dokáže a nedokáže.....
avalik
27.07.16,13:37
Je problem urobit harmonogram platieb na cele obdobie a na jeho zaklade uctovat? Pohoda ti neurobi saldo?

Neuvadzas kolko takychto klientov mas ale dajte si dopyt na nejaku dopytovu stranku s presnou poziadavkou ak to je nejake obrovske mnozstvo klientov.
Consultix
27.07.16,14:12
Ved napisal uplne presne co chce: "nieco na sposob". Ved je to presne, jasne, definopvane vsetky poziadavky. Radost odpovedat na taketo zadania :)
Ale ked sa pozries na ostatne otazky, tak zistis aj to, ze teraz idu robit DP za rok 2015: http://www.porada.sk/287390-kto-pomoze-s-urobenim-dp-pre-po-za-rok-2015-a-post2876810.html Preto som im navrhol uctovnika...
avalik
27.07.16,15:09
kazimirove tlacitko :)
hrosko
28.07.16,07:15
neviem prečo súdiš za niečo , čo nevieš čo sa udialo...
hrosko
28.07.16,07:25
maju v zmluve urobene mesacne zalohove predpisy podla kt. platia. potom sa urobi rocne vyuctovanie platieb za vodne, stocne,pripadne reviziu zariadenia. Uctovat zalohy nie je problem, skôr mi ide o to, ci mate skusenosti v Pohode alebo v inom programe, ze vie sledovat skutocnu spotrebu ked ju tam nahodim, predpis platieb a vyhodnoti ci ma dotycny preplatok alebo nedoplatok.
Consultix
28.07.16,19:15
K Pohode sa vyjadrit neviem. Teda vedel by som, ale som korektny :)
V kazdom pripade si myslim, ze uctovny SW nie je stavany na komfortne riesenie tejto problematiky. Musis pracovat s obdobiami, ku ktorym sa viazu rozne ceny atd... Samozrejme je mozne to riesit zalohovymi platbami a vyuctovacou fakturou, ale ak nebudes mat naprogramovany datovy konektor na import udajov, tak to bude celkom narocne a bude pravdepodobne vysoka chybovost.