Linn
27.07.16,10:54
Ahoj, potrebovala by som radu. Zamestnavatel mi mi v maji oznamil, ze budem z organizacnych dovodov prepustena po skonceni mojej RD (zostavajuca dovolenka mi bude preplatena)a tak som si aktivne hladala pracu aby som plynule nastupila do noveho zamestnania. Momentalne som v stadiu, ze mam novu pracu, povodny zamestnavatel ma teda prepusti ale az ked si dovolenku vycerpam. Nerozumiem preco mi ju nemoze preplatit a nechat ma teda ist, ked ma uz predtym nechcel. Teraz, ked sa uz dozvedel, ze mam novu pracu sklonuje, ze vlastne odidem dohodou a nie z organizacnych dovodov, teda pridem o odstupne. Okrem toho v novej praci mam o tri tyzdne nastupit a netusim, ci mozem nastupit i ked budem mat hlavny uvazok u povodneho zamestnavatela cerpat dovolenku. Mala by som teda dva 100% uvazky. Porusila by som tak nejaky zakon? Dakujem za kazdu radu...
ivka70
27.07.16,09:53
Mozes nastupit a v povodnom zamestnani cerpat dovolenku.
Nie je to problem.
Ale problem moze nastat, ak si povodny zamestnavatel spomenie stiahnut ta z dovolenky, lebo nieco surne bude potrebovat. Potom to casovo tazko vyriesis.

Terajsiemu zamestnavatelovi si nic o novej praci vraviet nemala, snazi sa to zneuzit.
Ukoncit PP dohodou z dovodu rusenia pracovneho miesta jetiez mozne, ale na dohodu treba 2 strany. Pri takej dohode (s udanym dovodom), je odstupne este vyssie ako pri vypovedi.
Linn
28.07.16,10:45
Ivka70, velmi pekne dakujem za odpoved. Svojmu zamestnavatelovi som nemala v plane o novej praci nic hovorit, avsak ked zmenil podmienky k tej vypovedi, myslela som, ze skor pochopi moju situaciu a radsej nebude robit problemy. Nevadi, aj tak si mi velmi pomohla. Ked sa nad tym zamyslim, je to ake zvlastne, robim vsetko preto aby som neskoncila na urade prace a aj tak to nie je asi stale dobre :)... Dakujem este raz. Linn