michal130
27.07.16,21:46
Strop v starom dome (klasika- drevené trámy, dosky, trstina a na nej omietka) - je síce popraskaný - to by som fixoval penetračným náterom. Ale ináč ho nechcem rozoberať. Mám takú predstavu, že po oškrabaní vápennej maľby a natretí penetrákom by som spravil podhľady zo starých dosiek. Otázka je ako ich ukotviť? Je potrebné spraviť konštrukciu z lát -tie by som navŕtal do trámov a následne o konštrukciu prichytával dosky? Okná ma pustia max. 10 cm. Či je lepšie zhodiť starú omietku?
Ďakujem za rady. Vďaka! Michal
chandler
28.07.16,13:18
ak chces spravit podhlad zo starych dosiek tak nie je ziadny dovod aby si to cele nezhodil a neocistil. naco budes zakryvat tramy co su mozno zhnite. navyse ak uz teraz mas len 10cm nad oknom.
marleau
28.07.16,13:54
aj hygienu tak robíte, že sa neumyjete ale len dáte ďalšie nové oblečenie?
misoft
28.07.16,17:00
A čo je na tom divné :D
Stačí pozrieť spaghetti westerny - tam sa tiež umyjú rovno v šatách, alebo si tie šaty (špinavé) na seba natiahnu....
Consultix
28.07.16,20:42
Mam pocit, ze sadrokarton je lacnejsi ako drevo. Neviem co vyriesis starym drevom, ktore je asi neopracovane, moze byt napadnute atd...
Praca so SDK je cista, rychla a v dobrej cene. Zaroven nezoberie zo vysky priestoru viac ako 5 cm a to este mozes dat aj tepelnu izolaciu medzi tramy...
buchač
28.07.16,21:03
Hm...

Pocit je úplne správny. Sadrokartón je lacnejší ako drevo. Nevraviac už aj o tom, že surové drevo je potrebné opracovať na určitú-potrebnú veľkosť a aj konečnú úpravu. Taktiež nejaký náter je potrebný......atď.
Práca so sádrou je možno jednoduchšia ako s drevom, tu už záleží od schopností jedinca.

No záleží od viacerých aspektov...
Záleží aj od toho,či to je (bude) dom na bývanie alebo na rekreáciu ako chalupa.
Osobne by som ale do sádry teda vôbec nešiel...teda hlavne v druhom prípade.
Jedno je ale isté...radšej raz vidieť ako sto krát popísať stav.
R_R
29.07.16,12:18
Sadrokartón ti popraská ,lebo drevený strop pracuje. Daj tam nobasil hrúbku aká ťa pustí, normálne ho skrutkovačkou a kotviacimi pätkami prišróbuj na stropné dosky. Potom sietku s klebrom a stierku. A máš vymalované :-)