Patulko 123
28.07.16,10:00
Dobrý deň, v marci som odhlásil svoje auto lebo neprešlo cez STK. No dneska za mnou prišla mestská polícia. Najskôr tvrdila že odhlásenie je trvalé, tak som musel jej ukázať papier že je to dočasne. Tak sa má spýtal že prečo som ho dal odhlásiť, tak som mu povedal že ho opravujem. Nakoniec mi povedali že sa sťažoval nijaký sused, že nijaký vrak blokuje parkovisko. Tak sa pýtam či viete ako je to s parkovaním bez ŠPZ.

PS: Ako náhle uvidím parkovať nijaké firemné auto, tak hneď volám mestskú políciu.
misoft
28.07.16,08:13
Odhlásené vozidlo (trvalo, alebo dočasne) nesmie sa prevádzkovať na verejných komunikáciách. T.z. nesmie byť ani na parkovisku. Vozidlo je totiž bez EČV - t.z. nie je možné ho správne identifikovať a potom sa považuje za vrak.
Pokiaľ by si ho však mal niekde v garáži, na svojom súkromnom pozemku - môžu ti fúkať práškový cukor do r*** a naviedol by som tých city polišov na suseda - nech si s nim vybavia to neopodstatnené oznámenie. Ale pokiaľ je na parkovisku - nuž tak si ho odtiahni niekam k známym do dvora, garáže.
buchač
28.07.16,10:03
Niekto dal, že akože "komentár"...
Niekto nech dá príslušný zákon...
Niekto (Patulko) nevie svoje povinnosti, ale svojim právom sa oháňa...

Pri nedostatku parkovísk v dnešnej dobe by som bol prvý, ktorý by mestských polišov volal.....
Ale stane sa aj to, že občas dôjde k somovznieteniu...;) :D :D :D
dmc
28.07.16,10:13
Ide o vrak. Treba ho dat zosrotovat. Ked to nevie urobit majitel - spravi to mesto na jeho naklady. ..... radost mat susedov z vrakmi na parkovisku a nemat kde parkovat.
ivka70
28.07.16,10:22
nijaky vrak = ziadny vrak
nijake firmene auto = ziadne firemne auto

hovori ti nieco slovo NEJAKY, NEJAKA, NEJAKE?
misoft
28.07.16,15:34
Ono niekto nerozozná komentár od odpovede. A ten niekto by ešte chcel, aby sme mu i zákon našli..... tutlík Patulík .... máme predsa Google, zákony vyhľadá.....
My tu nie sme vyhľadávač....
Patulko 123
14.08.16,13:02
Nevieš mi napísať z akého zákona to je
misoft
14.08.16,13:10
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=154876
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-8
§119a ods.4 - mimochodom - tento zákon ako majiteľ vozidla i vodič by si mal poznať.
Patulko 123
15.08.16,08:35
Ďakujem