IvetaH
28.07.16,18:07
Maloletý synovec zdedil byt po otcovi v susednom meste. Trvalý pobyt má s mamou, ten zdedený byt je prázdny a nikto v ňom nemá trvalý pobyt a ani ten byt nikto nepoužíva. Kým prebehlo dedičské konanie na maloletého, tak ubehlo dosť mesiacov a teraz prišiel výmer na komunálny odpad za ten nepoužívaný zdedený byt bez nájomníkov a bez trvalého pobytu. Zákon som prečítala a rozumiem tomu tak, že poplatok sa platí len ak je byt užívaný. Ak je napr. v zahraničí, oznámi to na úrad a neplatí poplatok. Tak je proti zdravému rozumu, aby platil keď tam nikto nebýva. A ani nebude.
buchač
28.07.16,16:17
Nevidím síce otázku (v názve ju za ňu nepokladám)....a nevidím ani problém.

1. Synovec (zákonný zástupca, čiže mama) zaplatí dlh...tomu sa asi nevyhne.

2. Zbehne ku zástupcovi vlastníkov a následne ku správcovi bytov, kde mu vydajú potvrdenie o skutkovom stave.

3. Potvrdenie doloží ku tlačive žiadosti, ktorú vypíše a zdôvodní.

Aspoň takto to funguje v KE...osobná skúsenosť.
Trvalý pobyt v meste - odpad neplatím.
Prechodný pobyt na chalupe - odpad platím.
http://www.kosice.sk/clanok.php?file=servis_odpady2016.htm
Katy a R
28.07.16,21:26
najskôr si treba pozrieť VZN konkrétnej obce. .. a podľa toho sa zariadiť.
obec mu podľa toho poslala výmer - ako majiteľovi nehnuteľnosti. on to síce zaplatí, ale má možnosť ísť si požiadať zľavu - presne podľa VZN - a tiež doloží, čo chcú. každá obec má svoje VZN a v nich svoje zľavy .
akurát tiež riešim - za rok 2016 musím zaplatiť - a potom v januári si požiadam o zľavu - že koľko dní v roku tam strávim (či vôbec? ) , bude mi treba doložiť výmer, že platím v mieste TP - a možno mi dákych 10 eur vrátia ;)

ešte doplnenie - že netreba zabudnúť na daň z nehnuteľnosti! (nový majiteľ)