petra_H
28.07.16,18:10
Ahojky, prosím ťa, nepomohol by si mi cennou radou ohľadne povolených veľkostí stavieb v záhradkárskej oblasti? Mám pozemok 400m2 a na ňom chatku 25m2 a chcela som ju prestavať na celoročne obývaný objekt 100m2. Sused tvrdil, že mu na stavebnom úrade povolili max 45m2. Naozaj je stavba čisto podmienená územným plánom? Nie je vyhláška... alebo nedá sa získať povolenie aj na väčšiu stavbu? Poprípade, pokiaľ by som získala dva susedné pozemky, je možné zdvojnásobiť aj povolenú stavbu (teda povedzme 90m2)?
srdečná vďaka za pomoc, radum, nasmerovanie :)
Ondrej Kozlovsky
01.08.16,07:32
Ano stavba je podmienena uzemnym planom, ak chcete zvacsit dom tak kupte vacsi pozemok, alebo dajte dve poschodia no aj to to moze byt ovplyvnovane - t.j. zvycajne to nie je plnohodnotne druhe poschodie, ale znizene.

Potom je tu este moznost ist do podzemia tam uzemny plan nic neobmedzuje t. j. spravite si pivnicu kde date technicke miestnosti k domu a sklad. Cena je sice vyssia, ale viete tak ziskat viac.

Nezabudnite potom na vysku spodnej vody a cenovu kalkulaciu zakladov ak jej hladina vysoko.