laflamme
28.07.16,19:53
Zdravim, chcel by som od vas radu, babka ma dost velku zahradu ktoru nevyuziva, a chcel by som tam stavat dom, a chcem sa vas opytat, ze ako ten proces presne prebieha ? babkin dom na pozemku je vpredu vpravo, takze 3m siroku cestu dozadu sa da spravit na lavej strane pozemku, na elektriku sa da pripojit, takisto kanalizacia, dom by som chcel bez plynu, takze to netreba riesit, a co chcem vediet, ze ten jak zacat a jaky je ten proces toho, aby sa to prepisalo na stavebny pozemok, a aby sa to dalo prepisat na moje meno, myslim na tu polku pozemku, proste ten cely proces toho, a ci sa vlastne oplati sa to riesit, lebo nechcel by som davat peniaze dotoho a potom cakat dlhe roky kym sa to vybavi, ked sa to vlastne vybavi. Za odpovede vopred dakujem.
draik
28.07.16,18:43
V prvom navštívte stavebný úrad, aby ste zistili či a čo sa dá stavať. Ostatné všeobecné informácie sú preberané x krát, stačí vyhľadať.
jslancik
29.07.16,04:45
Ty si jediný neopomenuteny dedič? Keď sa k tomu stavias ako k hotovej veci. Aby si z toho nemal neskôr veľké problémy.
vicktor
29.07.16,07:53
U nas je to bezne, da sa vidiet vela takychto rieseni.
Ale presne pravidla nepoznam.
Popozeraj v babkinom okoli a chod sa opytat, aj na obecny/stavebny urad.
misoft
29.07.16,12:16
Takže - "aby sa to dalo prepisat na moje meno" - to ako si si prepíšeš na seba? Spadol si z višne?
Pokiaľ babka žije, je to jej majetok a ONA rozhodne, ako sa s nim naloží. Takže i ONA rozhodne, či ti povolí v druhej časti záhrady stavať dom. ONA bude musieť dať súhlas ako účastník stavebného konania, aby stavebný úrad odklepol stavebné povolenie.
A ONA sa môže rozhodnúť, že záhradu rozdeklí a tebe predá alebo daruje. Ale počítaj s tým, že až sa ona pominie - tvrdo zacáluješ jej dedičom!
ivka70
29.07.16,12:19
Ked sa babka rozhodne za svojho zivota nieco urobit s majetkom (darovat ci predat), nema autor dovod tvrdo zacalovat dedicom. Co by im mal platit?
misoft
29.07.16,12:21
Vzťahy v rodine..... závisť je svyna....
ivka70
29.07.16,12:26
To ale nemusi ani babka umierat ....
vicktor
29.07.16,13:03
To nemusi, ale pri tych novych vztahoch si to bude zelat.