adsfdg
29.07.16,12:25
Moze mi zamestnávateľ dať nižšiu základnú mzdu v 2 stupni naročnosti ako je dane podľa zákona. Výhovorky ma, ze ná, dava odmeny, ale to je pohyblivá čiastka a je to 15€ može nám to dať aj nemusí. Napr. náš základ je 423€ , ale na internete sme si vyhladali 2 stupen ma mat 486€ nim. mzdu.:mee:
ivka70
29.07.16,10:41
Minimalna mzda sa tyka hrubej mzdy, ktoru dostanes, nie zakladnej mzdy definovanej na platovom vymere.
Teda podstatne je, ci tvoja hruba mzda na vyplatnej paske dosahuje vysku minimalnej mzdy pre dany stupen narocnosti.

Cize kludne mozes mat na vymere aj 200 eur mesacne + odmeny.
Ak by ti odmeny nevysli kazdy mesiac aspon vo vyske 286 eur, tak by ti musel tak ci tak doplatit doplatok do minimalnej mzdy.
adsfdg
31.07.16,16:11
dakujem za info, no moja hruba mzda je v priemere 456€
bubkoch
31.07.16,16:26
ak si v niektorom mesiaci nedostal hrubu mzdu min. 486€, pisomne vyzvi zamestnavatela aby ti tieto mesiace doplatil do sumy 486€ v najblizsom vyplatnom termine a posli na neho inspektorat prace. Ak odmietne doplatit, daj na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu. Navyse mozes okamzite skoncit pracovny pomer (ak si mal nizsiu hrubu mzdu ako 486€ v mesiacoch maj a skor)
ivka70
01.08.16,05:52
Pri plne odpracovanom mesiaci? aj s pohyblivou ciastkou, so vsetkym? Daj viac udajov z takej vyplatnej pasky, kde to tak mas (hruba mzda, cista mzda, odpracovane hodiny a pod.)