romato
29.07.16,16:07
manželka je gemblerka tri roky som sa snažil, dohováral.zistil som že dlh narástol na 25 000€, následne podala žiadosť o rozvod, ešte nie sme rozvedení a dnes mi prišlo rozhodnutie zo súdu o pridelení detí manželke. Máme dve maloleté deti.
Môže súd rozhodnúť že máme dlh splácať napolovicu? Manželka pred časom zdedila dom po matke, mám aj ja nárok na čiastku z tohto domu , ked ho zdedila počas manželstva? A ako sa mám brániť, ked dlh vlastne sposobila ona?
Tweety
29.07.16,14:10
Nie,nemáš nárok. Dom je iba jej. Nepatrí do BSM.
mareko
29.07.16,15:17
Nárok na jej dedičstvo nemá, no jej polovica dlhu by sa mohla zaplatiť z predaja toho domu. Len to by musela chcieť takéto riešenie alebo ... alebo žeby exekútor
buchač
29.07.16,18:07
tri roky som sa snažil, dohováral.zistil som že dlh narástol na 25 000€
----------------------
Málo snaženia.
==============
... alebo žeby exekútor
---------------------
....alebo žeby jednu poriadne pridrbať ?
Otázka ale znie, kto mal fásnuť ako prvý...
romato
30.07.16,16:34
vykonal som. Reakcia- žiadosť o rozvod.
buchač
30.07.16,16:43
Po troch rokoch rozvod ???
Mohol si ešte počkať pár rokov...viac by rozfofrovala.
romato
30.07.16,16:43
vykonal som .Reakcia žiadosť o rozvod.
Soňa K
01.08.16,06:07
To, že bude manželka gamblerka vychovávať aj Tvoje dve maloleté deti Ti nevadí ?
buchač
01.08.16,06:53
Soňa K (Dnes 09:07) To, že bude manželka gamblerka vychovávať aj Tvoje dve maloleté deti Ti nevadí ?
===================
Soni...mne by teda vadilo.
Veď kde je záruka, že výživné na deti neskončí práve v tých automatoch.
romato
01.08.16,15:31
jasné že vadí.Predbehla ma a požiadala súd o predbežne opatrenie o zverenie detí do jej výchovy. Dnes som poslal
odvolanie kde som všetko opísa po pravdel. Dúfam že si to aspoň
overia.Zostáva mi z toho rozum stáť.Prijmem hociakú radu.
misoft
01.08.16,17:15
Rada, rada...... hmmmmm..... ak by aj PO dostala, nič s tým nenarobíš, i keď sa odvoláš. PO je vykonateľné ihneď. Ale na druhej strane i ty máš páky. Stačí, aby si vedel, že prašule prešustrovala, aby si vedel, že deťúrence nedostávajú patričnú výchovu a starostlivosť - a šup - sociálka, oznámiť, skontrolujú, preveria, overia (i keď tí zo sociálky často sú "fušeri" - viď tá malá, ktorú tri roky schovávali) a keď overia a potvrdia sa podozrenia - ty požiadaj o zverenie do opatery a ako podklad bude vyjadrenie zo sociálky... a (možno ex-) manželka si ani nečuchne - bude mať styk OD - DO.. a basta.