patress27
30.07.16,12:49
Stala sa mi nepríjemná vec pracujem na dohodu samozrejme nie 4hod ale 9hod ako brigadnik nemam podpisanu zodpovednost a ani inventura sa nerobila .ale co sa stalov predajny mame dve kasy jednu pre predajnu a a druhu vydávame povolenia Pred 4mi dnami ma veduci obvinil ze som ukradol 15000eu z pokladne kde vydávame povolenia ma ma na kamere ako chodim casto do kasi aj 4 krat na den ked nikto povolenie nekupoval.tak sommupovedal ze menil som si peniaze ked nemam drobne abo mi prisiel chalan z 500 tak a z rana som nemal trzbu v kase drzim bezne 200eu ako zaklad . tak som dokladal z druheja pisal na papier ked prisiel tovar takaj ten sa neraz platil s tej kasi ale to som si pisal na papier a peniaze vratil ked som mal trzbu .ale bolo aj tak ze on dolozi doma peniaze do ruhej kasi .ale nikdi som tam 15000 nemal max 3000 eu ale aj to si niesom isti ci tam tolko bolo .lebo peniaze nepocitali nikdi predomnou a ani by sa nedalo lebo povolenia ked sa spravili a zapisali do zosita tak niektory prisli aj po tiždny alebo dvoch . mame 4 kameri na predajny ale ani predajna nieje oznacena pracuje sa tam aj z udajmi ludi .ale vsimol si to az teraz ked mu treba odovzdat vsetky papiere .chcel sa dohodnut ze kedpride z dovolenky a budu tam peniaze tak bude vsetko ok tak nic sa nedeje lenze ja som mu povedal ze podme s tim von ja mam cite svedomie tak on ze ma na kamere ako tam chodim az vcera mi zobral kluce od predajne pracoval som tam dve a pol roka povecte mi co mam robit uz druhy den som na tabletkach poradte co robit.
buchač
30.07.16,10:52
Zmeň písmo z veľkého na malé...hento nik ani len čítať nebude.
Použi aj interpunkčné znamienka...inak je to o jednej vete (čítaj = o hovne).
patress27
30.07.16,10:57
som rad že som to tu napisal a na tabletkach už druhy den
buchač
30.07.16,12:58
chcel sa dohodnut ze kedpride z dovolenky

co mam robit uz druhy den som na tabletkach poradte co robit.

Nežer tabletky !
Počkaj, pokiaľ nepríde z dovolenky a potom sa uvidí...dohody neakceptuj.
Počkaj do doby, pokiaľ nebudeš obvinený z krádeže oficiálne a aj vyšetrovaný políciou.
...zatiaľ je to iba mútenie teplej vody.
jslancik
31.07.16,04:06
No ty si si zavaril... Máš bordel na predajni, máš bordel v hlave. V pokladniach vám nikdy nesedia peniaze, robíš načierno, kamerový systém ta vidí, ako halabala chodíš po peniaze, atd, atd. To si koledujes o problémy. Napr. Keď bude sef potrebovať peniaze, tak vie, od koho ich môže vysudit relatívne jednoducho.
Co ti poradiť? To, že sa utiekas k tabletkam, ti nevyrieši situáciu, akurát ešte viac zatemni zdravý úsudok... Ak máš čisté svedomie a si si istý, že peniaze nemohol zobrať niekto iný, napr. Šéf, tak čakaj, ako sa to bude vyvíjať. Dúfaj, že ťa chce iba vystrašiť... Ale možno si on z pokladne ulial par desiatok tisíc, a potrebuje to papierovo vyriešiť. Napr. Ako krádež....
bodliak
31.07.16,04:45
Pred zákonom sme si všetci rovní. A keďže si taký jednoduchší, budeš ťahať za kratsí koniec.
arizona
31.07.16,05:19
Z tvojho prispevku,hoci som ho precitala 2x sa moc nemozem vysomarit...je velmi chaoticky napisany,asi mu nikto okrem teba nerozumie.

Poradim ti iba vseobecne.Ak mas svedomie ciste,tak sa bran,nepodpisuj ziaden "papier" ak ti bude sef chciet nieco predlozit o chybajucich peniazoch a a ziadaj pripad dokladne vysetrit.Ked nezisti nic sef,moze podat TO na Policii,ti by to mali presetrit.
Podla toho co pises,mate na tej predajni dost velky "bordel".Ako sa hovori,ze cim vacsi bordel, tym sa lepsie kradne. Niekomu takyto stav asi vyhovuje.
Poznam osobne pripad,ked v obchode boli pravidelne manka,sef strhaval predavackam kazdy mesiac,akoze za kradeze. Nakoniec sa zistilo, ze samotny sef po veceroch odnasal drahy tovar. Ale to nemusi byt tvoj pripad.Len mi je divne, ze sef,hoci zamestnava ludi,ktori pracuju s peniazmi ma takyto chaos v evidencii a manipulacii s peniazmi...

A hlavne,prestan sa napchavat tabletkami a vyhovarat sa na ne. To ti nepomoze! Budes potrebovat cistu hlavu a vsetko podlozit argumentami.
patress27
31.07.16,10:32
mne peniaze sedia v trze do pokladne chodim iba ked som menil peniaze ale on na kamere nevidi co tam robim len ze som pri jednej a druhej kase .peniaze z tej druhej kasy ma nastarosti on od zdruzenia nie ja ja nemam ani hmotni zodpovednost nic sa odovzdavaju pravidelne a az teraz zistil ze mu chybaju peniaze na kamere ma akurat to ze me som skrceny pri pokladni jednej a druhej nic ine tam nieje oznamil mi to v pondelok a v piatok ma az vyhodil lebo som sa nechcel dohodnut .ze sa to bude riesit inak ale zatial nic som zvedavy co stoho bude
patress27
31.07.16,10:45
cele obvinenie je z toho ze chodim do kasi ale tam som chodil aj ked bol on na predajny a dosiel tovar a platil sa stamat. ma len kamerovy zaznam . ze chodim do kasi a nic ine na zaklade toho som ich ukradol .
kukučka
31.07.16,10:47
mimotemy To vyhodenie máš aj na papieri? Ak áno, tvoja pozornosť by sa teraz mala obrátim smerom k úradu práce.
patress27
31.07.16,10:48
este nie len mi zobral kluce od predajne
misoft
31.07.16,11:13
Zobral? Ešte lepšie pre teba .... niečo sa stane, obviní ťa a ty nemáš kľúče... jasné ako facka. Z jeho strany by sa potom jednalo o krivé obvinenie....
terezamaria
31.07.16,17:31
aj keď ti zobral kľúče, choď normálne do roboty, nemáš nič od neho v ruke, takže si riadne platný zamestnanec.....až neprídeš, môže ti vykazovať absenciu.....
misoft
31.07.16,19:24
A keď by chcel šéfa nas*ať... mať prázdne vrecká a povedať šéfovi, že si kúpil slona. Potom vytiahnuť postupne vrecká so slovami - Tu je jedno ucho....tu je druhé ucho.... a chobot si vytiahnite SÁM......:D
jslancik
01.08.16,02:46
Nie je riadne platený zamestnanec. Je načierno platený dohodar. Do veľkej miery.
branislavp
02.08.16,02:07
jslancik,ak je to tak, že patress27 je na čierno platený, tak určite šéf nepôjde podať udanie na políciu, sám by sa dostal do pasce.
marleau
03.08.16,04:46
Nuž, neviem, čo máš za prácu presne, ale keď vidím tvoju gramatiku a predstavím si ťa s prácou s peniazmi, tak sa nečudujem, že ťa súkromník - hajzel chce obabrať a to si myslím, že si poctivý.
taiko
03.08.16,04:55
Sef ma na kamere, ze chodis ku kase. Nic viac. Nie som sice odbornik, ale nato aby niekto vyhlasil ze mas manko musi mat poriadne dokazy, podpisane stavy pokladne, sprsvne zdokladovanu inventuru atd a tie on, podla toho co pises, nema. Ma tam bordel a bude pre neho velmi tazke dokazat, ze Ty si nieco ukradol, ci spreneveril.

Ako pisu ini.
Ak si si isty, ze si nic neukradol ani nespreneveril, tak URCTE NIC NEPODPISUJ a sam vyzvi sefa, nech da pripad presetrit policiou
Nejak mam dojem, ze k tomu nedojde.
Popripade mozes este pohrozil sefovi, ze sam das podnet za krive obvinenia ;), ak neprestane s tymi hrami.
taiko
03.08.16,04:56
si mu pomohol teraz ;)