hortenziaculenova
31.07.16,09:52
Dobrý deň,
prosím o radu. Má vôbec význam riešiť cez políciu ohováranie bývalým susedom, ktorý pred 15 rokmi ma telefonicky ohováral priamo mojej nadriadenej a preto som bol odídený z firmy. O telefonátoch suseda do firmy (priamo obchodnej riaditeľke) mám písomný dôkaz ex-kolegu z tej firmy, len nemám ako zdokladovať mobilné čísle volajúceho a obsah ich vzájomných telefonických rozhovorov (suseda a obchodnej riaditeľky)
buchač
31.07.16,07:59
Bývalý sused, bývalé zamestnanie, bývalý kolega, bývalé roky minulé, bývalé ohováranie.....

Očuj...ale dnes ešte nie je až tak teplo...
;) :D :D :D
karakul
31.07.16,08:08
...hortenzia ako môže byť "ohováraný a odídený" ?
Consultix
31.07.16,08:27
A hlavne, ze nedostal ani vypoved. Len bol odideny :)
hortenziaculenova
31.07.16,09:48
Vidím,že sa zabávate, ale vtedy som mal možnosť, buď mi dá Firma výpoveď na základe porušenia zákona, alebo odídem sám z firmy DOHODOU o ukončení pracovného pomeru.Určite nie je teplo, lebo ak by si sa dozvedel, že Tvoj ex-sused, Ťa pred 15 rokmi ohováral priamo do Tvojej firmy, kde si pracoval a kôli tomu si bol pritlačený k odchodu z firmy , tak by Ťa to riadne naštvalo, nemyslíš ????
hortenziaculenova
31.07.16,09:51
No tak, že na začiatku toho je ex-sused, ktorý zdvihne telefón a zavolá Tvojej obchodnej riaditeľke, a pošpiní Ťa , že nič nerobíš a potom príde Tvoj priamy nadriadený a pritlačí Ťa k stene, že buď Ti dá on výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, alebo sa dohodneš z firmou o odchode z firmy DOHODOU.Asi tak.
buchač
31.07.16,10:01
hortenziaculenova (Dnes 12:48) kde si pracoval a kôli tomu si bol pritlačený k odchodu z firmy , tak by Ťa to riadne naštvalo, nemyslíš ????
======================
1. Áno, zabávame sa.
2. Teraz chceš riešiť ? Šak neblázni...SER na to...ži a užívaj.
3. Hm...pritlačený ?
Aby si bol v obraze...Ja som išiel zo zamestnania na vlastnú žiadosť (dôvody neriešme)...každý mesiac prichádzam týmto krokom o cca 150€ už vyše 10 rokov. Spočítaj, koľko je to love.

...a čo som mohol ?
Nuž hej...mohol som dotyčnému rozbiť hubu...mohol som ho dať na invalidný vozík...uľavilo by sa mi na určitú dobu a potom čo ?
Ako vravím...ŽI a nechaj žiť (ser na neho).
Ono tie Božie mlyny melú pomaly, ale iste....a je to pravda.

Ten môj dotyčný nemá kámošov, každý si pred ním odpľul...nuž sa dal na chlast...;)
jslancik
31.07.16,10:02
poviem ti takto: zdravý, normálny, si životom vysporiadaný človek nebude riešiť to, čo ovplyvnilo jeho život pred toľkými rokmi. čo by si ako chcela docieliť? za akú cenu?

osobne mám skúsenosť, že takéto veci, napr. nespravodlivé "vyhodenie" z práce, spätne hodnotím ako to najlepšie, čo sa mi mohlo vtedy stať. že keby som napr. ostal tam na tom mieste, zašil by som sa v nejakej bezvýznamnej diere, prípadne by som nemal to, čo mám teraz.

mimochodom, keby si sa dozvedela, čo všetko formovalo tvoj život, čo všetko malo naň vplyv, tak by si sa asi pohádala s celým svojím okolím. prípadne súdila...
hortenziaculenova
31.07.16,10:39
Máš pocit, že mám myšlienkovú búrku v hlave ? Ten ex-kolega vtedy ani netušil, že meno ex-suseda, ktoré sa vo Firme spomínalo, by malo nejaký súvis so mnou. Až keď som stretol ex-kolegu tohoto roku v Bratislave, tak som sa náhodou opýtal, či tam nepadlo v manažmente firmy meno môjho ex-suseda. A on že áno !! Vyzerá, ešte že ex-sused bol osoba spolupracujúca s tajnou službou a takéto osoby mávajú bezpečnostné previerky, pri ktorých sa posudzujú aj všetky oznámania na dannú-preverovanú osobu a ak sa zistí aj najmenšia zlomyselnosť v konaní takejto preverovanej osoby, tak previerku nedostane.Tak aj preto to chcem podať hoci 15 rokov po spáchani činu ohovárania.
kukučka
31.07.16,10:40
hortenziaculenova (http://www.porada.sk/member.php?u=359753) (Dnes 12:48) Vidím,že sa zabávate, ale vtedy som mal možnosť, buď mi dá Firma výpoveď na základe porušenia zákona,

Pýtam sa, porušil si zákon? Prečo si prijal dohodu?

Voľakedy si chlapi dali po papuli, dnes chcú, aby to za nich robil niekto druhý. Rieš si to sám. Ak ťa to tak veľmi trápi, daj susedovi na vedomie, že o tom vieš. Priprav sa na to, že ani on to nemusí ľahko prehltnúť a teraz čo?
hortenziaculenova
31.07.16,10:40
Odpoveď máš u KATY a R (nižšie)
jslancik
31.07.16,10:47
Nic v zmysle odpovede tam nevidim. Ale tvoja vec. Očividne si tu prisla rozhodnutá niečo urobiť, tak good luck.
Katy a R
31.07.16,10:48
však podaj TO .. v tom, čo si napísal vidíš niečo, čo by ti pomohlo? (dôkaz) - lebo ja ani nie. ale to je môj pohľad:)
jslancik
31.07.16,10:53
a vieš, koľko vymyslených obvinení bolo na adresu ľudí s previerkou? to tvoje od toho ďaleko nemá... okrem jeho absolútnej bezvýznamnosti...
hortenziaculenova
31.07.16,11:04
Že by som porušil zákon, tak to podľa mňa v žiadnom prípade, ale ak Tvoj sused Ťa vymyslene natrie, Tvojmu nadriadenému, že NIČ nerobíš a keď tvoj nadriadený verí viac Tvojmu susedovi, lebo patrí k bohatým podnikateľom v Košiciach, tak veľa toho nezmôžeš.
hortenziaculenova
31.07.16,11:08
Vraj sú tie previerky dôsledné a dá sa to až do drobností skontrolovať,že o čo išlo v akom spore.Tajní majú na to možnosti ako to skontrolovať. A ak mu to poškodí, tak aspoň niečím som mu priťažil. A propro u tajných sa bežne používa polygraf na zistenie pravdovravnosti, tak blbosti hneď vedia vylúčiť.
misoft
31.07.16,11:10
A ešte niečo..... aj keď podáš TO - po 15-tich rokoch to vyšetrovať nebudú. Ak by aj... máš dôkazy? Nemá = odložené, zastavené. Len hanbu si urobíš.....
A "tajní" - tí majú iné na starosti, nie nejaké kecy preverovať, overovať.... ZOBUĎ SA!
hortenziaculenova
31.07.16,11:25
Premlčanie bolo po 2 rokoch, čiže je mi jasné, že to uzavrú, bez záveru, ale ide o to poškodiť človeku, ktorého riešia tajní pri bezpečnostných previerkách, za zlomyselnosti, ktoré stváral iným.
misoft
31.07.16,11:28
A ja sa pýtam - máš dôkazy? Lebo ak nie - potom sa karta obráti - ty si ohováračom....
hortenziaculenova
31.07.16,11:33
Jasné, písomné vyjadrenie toho ex-kolegu ( aj s jeho podpisom), ktorý si vo firme vypočul na vlastné uši, ako tam môj sused vyvolával obchodnej riaditelke. Obsah ich rozhovoru bohužial nemám, nerobil som odposluch.
Dav
31.07.16,12:55
Nemá. Po 15 rokoch je to už dávno premlčané. Okrem toho, dôkazy žiadne, aj keby boli telefonické hovory preukázané, ich obsahom mohlo byť čokoľvek. Doporučujem nechať to celé tak, raz a navždy sa vnútorne vysporiadať s pocitom krivdy.
bjuty smis
31.07.16,13:11
A za co chces dat TO ??
Ze podla neho si malo robil ?

To nemozes mysliet vazne...:))))
Aky zakon porusil ?
Uz si si narobil dost hanby tu,, nerob si aj na policii...
lujza.j
31.07.16,13:36
Predtavujem si toho fizla...co bude oznamenie spisovat:D:Dja som sa teda dobre pobavila....mozno umoznim aj chlapcom zo....nech sa pobavia....ked uz tu boli spomenuti:D
hortenziaculenova
31.07.16,13:52
Kedže mám so susedom dlhotrvajúci spor, riešený aj cez políciu oznámeniami, na začiatku ktorého bola nadradenosť suseda, že ako ma má v hrsti, práve lebo vedel, že má dobrý kontakt na moju obchodnú riaditeľku, tak aby to dávalo ucelený zmysel, že čo bolo na začiatku celého sporu
hortenziaculenova
31.07.16,13:54
"mozno umoznim aj chlapcom zo....nech sa ", znamená chlapcom zo SIS, nech sa pobavia na mne ??
hortenziaculenova
31.07.16,13:58
Katy a Ty poznáš policajtov? Prečo z nich robíš,že si urobím pre nimi hanbu. Však oni to len spíšu, vyšetrovať to bude vyšetrovateľ.Ak ak celu vec podám pri najbližšom prusere ex-suseda na súd, tak sudca si kontroluje všetky podania na dotyčnú osobu a podľa toho prihliada aj na menovaného
lujza.j
31.07.16,14:37
Veru na tebe...ved porada pristupna kazdemu....poslem link tvojej temy nech sa zasmejkaju:D:---
lujza.j
31.07.16,14:41
Nasmeruj rovno generalnemu prokuratorovi...
.za kazde jedno podane oznamenie na fizlici by mal byt spravny poplatok ludia by si rozmysleli..ci budu kazdu capinu co ich pri sparani v nose napadne oznamovat....
hortenziaculenova
31.07.16,15:17
v pohode pošli.Tu ide o to, aby na suseda boli urobené akékoľvek podania zakladajúce sa na pravde, pre prípadný súdny spor s ním. Vtedy sudca vyhodnocuje všetky podania a robí si ucelený obraz o tej osobe.Ale Ty Lujza uvažuješ len krátkozrako, ako typický Slovák, aby prežil do nasledujúceho dňa.
sosak
31.07.16,15:42
Podľa tvojich odpovedí a reakcií na jednotlivé rady máš zo susedom dlhodobejší spor riešený cez Políciu oznámeniami a teraz chceš využiť situáciu, ktorá sa stala pred 15.rokmi odídením z pracovnej pozície neuvedenej firmy.
Keď si pred 15. rokmi bol postavený pred hotovú vec, že musíš odísť zo zamestnania pre tvoje výsledky ( že nič nerobíš ) vtedy si nejako moc neprotestoval a odišiel si na dohodu. ( Mňa by nejako ľahko nedostali z firmy, keby mám čisté svedomie a vedomosť o svojich pracovných výsledkoch). Tým si vlastne potvrdil, že si nič, alebo málo pracoval pre firmu, ktorá mala nejaké nič nehovoriace náplne práce a tým pádom si mal aj nič nehovoriace výkony a bola to asi pravda a nie ohováranie. Teraz po rokoch vidíš situáciu inak a chceš susedovi osladiť jeho oznámenie tvojej bývalej šéfke a máš aj písomné vyhlásenie tvojho bývalého kolegu. V kontexte popísaného máš možnosť použiť písomné vyhlásenie ex - kolegu v terajšom spore, o ktorom nemáme bližšie info minimálne o morálnom profile tvojho suseda. Osobne si myslím, že susedovi nejako moc neublížiš ani v bezpečnostných previerkach, však ste pravdepodobne pracovali v rovnakých štruktúrach, kryjúce sa cez obchodné zastúpenia, tak to dobre poznáš. Minulosť teraz nerieš a zaoberaj sa prítomnosťou, tvojim nadhľadom na vec dávno minulú budeš ty víťazom a váž si sám seba.
kukučka
31.07.16,16:37
Zmôžem, nezmôžem. To porušenie musí byť konkrétne, ak si nič neporušil, čo by tam napísali?
hortenziaculenova
31.07.16,16:41
Samozrejme, že keď Ta niekto tlačí podpísať dohodu o ukončení pracovneho pomeru,tak Ti nepovie nič. To že som Vraj nič nerobil som sa dozvedel až dlho po odídení z firmy. Viem, že ste nastavení tu na tomto portáli mne nedôverovať, a dávať mi za vinu, že som nepracoval, to je tak typické. Ide o to, že Váš sused, s ktorým ste sa stretávali na tzv. rodinných návštevách, chodili na dovolenky, Vás za Vašim chrbtom pravidelne donášal Vášmu zamestnávateovi s cielom, dosiahnut Vaše vyhodenie z firmy. Hej a pred tým aby si susedia ukojili svoju sexuálnu nudu doma, tak sa Vám ponúkali na swingers párty.
hortenziaculenova
31.07.16,16:54
Ti dá na výber, bud ukončenie prac.pomeru dohodou, alebo budeš mať paragraf o hrubom porušení pracovnej disciplíny a tam hrozi že si to všimne nasledujuci zamestnavatel a preto Ťa nemusí prijať.
avalik
31.07.16,17:00
Nie mi jasne, tvoj sused a ty ste boli kolegovia? Ak nie, ako tvoj kolega moze vediet a pamatat si obsah telef. rozhovoru tvojho suseda s tvojou nadriadenou?

Na polygraf sa neposiela za taketo blbosti, pravdovravnost sa skuma v inych suvislostiach. Co ked ta mal "rozpracovaneho"?

Co ked si tvoj exkolega vymysla? Na koho chces podat trestne oznamenie a za co?
hortenziaculenova
31.07.16,17:11
Môj sused bol sused, ktorý mal náhodou priamy kontakt na moju priamu nadriadenú, lenže mi o tom nikdy nepovedal. Môj ex-kolega pôsobil v tej firme v centrále (Bratislava) a keď sa tam stretával s ľudmi, tak započul tam ako sa spomína meno môjho suseda (vtedy nevedel, že je to môj sused, to zistil, až ked som ex-kolegu náhodou stretol v Bratislave a som sa ho opýtal, či náhodou sa tam nevyskytovalo meno môjho suseda), jasnejšie ?:). Či ma ma rozpracovaného ? Teraz už o tom nepochybujem , podla toho čo o tom viem. Bola v tom namontovaná SIS-ka a armádna VOS-ka.
buchač
31.07.16,17:32
hortenziaculenova (Dnes 20:11) Teraz už o tom nepochybujem , podla toho čo o tom viem. Bola v tom namontovaná SIS-ka a armádna VOS-ka.
====================
Teraz už fakt nepochybujem, že niekde bolo fest horúco...
Dnes si daj len nejakú tabletku na úľavu.
Zajtra navštív nejakého psychoša, možno Ti pomôže...ale vidím to aj na hospializáciu na príslušnom oddelení.


....kúúúwa...SIS, VOS...a nebola v tom všetkom zainteresovaná FBI, CIA, MI 6, MOSAD, DST, FBS...???
lujza.j
31.07.16,17:47
Toto vyriesi gibs:D
hortenziaculenova
31.07.16,18:11
Nepočula si Topolánka, že ludia zo CIA bežne ovplyvnuju situáciu v ČR, takže ak niečo riešiš so SIS, tak o tebe vedia aj v CIA, kedže je to spravodajská komunita, ktorá si informácie vymieňa.
Katy a R
31.07.16,18:44
že som ja na takú ujovinu reagovala, mala som si "plesnúť" (po prstoch) idem to vymazať - kým sa tu nezačne aj o iluminátoch ;)
-píšem - že ak si chcete presunúť komentáre ;)
hortenziaculenova
31.07.16,18:56
nič čo píšem nie je chujovina, nezakladal by som toto forum len tak.Potreboal som vediet viacero názor a všetky si veľmi cením,dakujem Vám.
misoft
31.07.16,19:09
Oné..... https://sk.wikipedia.org/wiki/Paranoja
Asi toľko.......
hortenziaculenova
31.07.16,19:14
Buchač, tak keby si videl moju mailovu komunikáciu so SIS a s parlamentným vyborom na kontrolu sis, ktoru mám doma, tak by si nesplietal somariny
lujza.j
31.07.16,19:18
Misoftík....Asi tak.....