Christián Kypus
01.08.16,00:46
Prosím poraďte mám iPhone 6s plus mám paušál v ktorom mám neobmedzene SMS /MMS ale nemám mobilne dáta iba wifi ako mám posielať MMS ?
misoft
01.08.16,07:29
Normálne. Mobilné dáta sú pre mobilný internet! Odfotíš, nafilmuješ, odošleš ako MMS a basta. Nestaráš sa. Iné by bolo, keby si chcel surfovať po internete - tam potebuješ tie mobilné dáta.
Tom10
01.08.16,07:32
Nechapem "nemam mobilne data",
vsak si ich zapni v "Nastaveniach", "Mobilne" a tuk na zaktivnenie..
Žabinka
01.08.16,07:52
ivka70
01.08.16,08:24
za tie treba platit ..... nie?
viktorviktor
01.08.16,12:26
V iPhone, iPade alebo iPode touch nemožno odosielať alebo prijímať správy
https://support.apple.com/sk-sk/HT204065
misoft
01.08.16,12:38
Nemusí, ale potom mu to zaúčtujú dodatočne a drahšie. Okrem toho - MMS je síce dátová služba, ale často je v paušáloch - vtedy tie dáta budú predplatené.
ivka70
01.08.16,12:42
Moja skusenost je, ze MMS bez zapnutych datovych sluzieb neodide ani sa neprijme.
Asi to bude mojim programom, ze to nie je v nom zapocitane, ale inak ich treba aktivovat, aby MMS chodili.
misoft
01.08.16,12:42
Ak podľa tohto článku je potrebné mať pre MMS dátovú službu a pre SMS mať WiFi - tak do r*** s takým prístrojom. Zaujímavé je, že mám obyčajný mobil a môžem posielať SMS (nepotrebujem WiFi), môžem posielať MMS (a pritom nemá dátovú službu zapnutú) a odošle to. Akurát mi vo vyúčtovaní vyskočí navyše kolonka dátová služba. Jednoducho to operátor musí prijať a na len tento okamih použije dátový prenos.
ivka70
01.08.16,12:47
A mozno je to nastavenim, ze ty mas povolene, aby si ju zapol sam, ked potrebuje (a vies, ze ti to budu fakturovat) a ja to mam striktne zakazane a musi si pytat povolenie a musim to zapnut manualne (a viem, ze ked zapnem, pride faktura)
misoft
01.08.16,12:56
Ja síce platím len to, čo prevolám (teda nonpaušál), ale dátove prenosy nemám aktivované. Avšak keď pošlem MMS - tak operátor ich sám aktivuje, preberie a ihneď ukončí. Ale platím vyššiu sadzbu za dátový prenos. To sa mi vždy objaví vo faktúre (ak použijem MMS).
viktorviktor
03.08.16,12:48
iPhone môže odosielať a prijímať správy z iných zariadení s podporou SMS
a MMS správ a z iOS zariadení, ktoré používajú iMessage.
iMessage je služba spoločnosti Apple, ktorá umožňuje posielať iným užívateľom systémov iOS a OS X Mountain Lion neobmedzené množstvo správ cez Wi-Fi (aj cez mobilné pripojenie).