Letko
01.08.16,07:12
Ahojte,

píšem len preto, aby som si uľavil na duši.

Mám poistenie bytu bez spoluúčasti, udrel blesk, odišiel mi wi-fi ruter. Poistná udalosť, jeho hodnota cca 20 €. Ako požadovaný doklad potrebujem doklad o oprave so správou servisu o príčine a rozsahu poškodenia danej veci. Ak bude tento servisný zásah spoplatnený (ak sa nebude dať opraviť a ja za vyjadrenie servisu zaplatím), poisťovňa mi ho nepreplatí.

Čo je toto za rozum? Rozumiem, že platiť poisťovne nechcú, ale aj tak mi to príde divné. Veď za také potvrdenie môžem zaplatiť viac ako dostanem od poisťovne za poistnú udalosť.

No nič, budem múdrejší keď zistím cenu takéhoto vyjadrenia.
kopretinka
01.08.16,07:18
ja som čítala nedávno,že poisťovňa vyžaduje od klienta potvrdenie,ktoré môže vydať iba táto dotyčná poisťovňa-už to je na hlavu padnuté....pointa? poisťovňa odmieta vydať toto potvrdenie.....
Consultix
01.08.16,07:29
Poistenie = istota. Prijmu z poistneho pre poistovnu.
buchač
01.08.16,07:40
píšem len preto, aby som si uľavil na duši.

Mám poistenie bytu bez spoluúčasti, udrel blesk, odišiel mi wi-fi ruter. Poistná udalosť, jeho hodnota cca 20 €.

Píšem len preto, aby som si uľavil, lebo z Teba odpadnem...;) :D

TY sa mieniš realizovať v rámci poisťovní, kde je návratnosť vzhľadom k vynaloženej činnosti, straty času, energie, nervov, atď takpovediac neistá ?
TY si mieniš onačiť život kvôli 20€ (!!!)...???
TÝýýý môj oný...že sa Ti čudujem.
No neviem ako TY, ale JA by som si kúpil nový router a fungujem.

P.S.:
Jeden router mi doma leží nevyužitý. Používal som ho cca rok.
Ak máš záujem, predám Ti ho za 20€...;)
Letko
01.08.16,09:37
Za cca 21 € mi má dodať nový ruter s 2 ročnou zárukou chlapík, od ktorého mám net (bez ohľadu na to, či mi ten starý poisťovňa preplatí alebo nie).
Letko
01.08.16,09:46
ja som čítala nedávno,že poisťovňa vyžaduje od klienta potvrdenie,ktoré môže vydať iba táto dotyčná poisťovňa-už to je na hlavu padnuté....pointa? poisťovňa odmieta vydať toto potvrdenie.....

To je dobrá haluz. Pripomína mi to byrokraciu na Úrade práce. Úrad práce poslal z-com potvrdenie o vyradení z evidencie, ktoré mali doniesť nám a my ich následne odniesť na Úrad práce, aby nám preplatili časť ich miezd z nejakého projektu. A niektorí z-ci nám ich nedali a na Úrade práce nám ich nechceli vytlačiť.
Kvaka
01.08.16,10:08
Nám kedysi dávno po udretí blesku odišlo video, poisťovňa povedala, že bezprostrednou príčinou poškodenia bolo prepätie v sieti a nie blesk, takže sa máme obrátiť na elektrárne. :)