margaretik
01.08.16,11:03
Dobrý deň, moja mama je ZŤP a je aj držiteľkou parkovacej karty ZŤP. Chodíme na návštevu ku bratovi do Žiliny, bývajú v bytovke a parkovisko pred bytovkou spadá do platených zón v meste Žilinina. Brat, keďže tam býva parkuje v platenej zóne, má za sklom parkovaciu kartu od mesta. My k nim chodíme na návštevu a manžel sa bojí parkovať na takom parkovisku, hoci máme kartu ZŤP a tí nemajú až také obmedzenia s parkovaním. Výhradné parkovisko pre ZŤP tam nie je, parkujeme len na ostatných voľných miestach. Parkujeme v súlade so zákonom, alebo takto nemôžeme parkovať. Manžel sa bojí, že keď príde polícia na kontrolu, zaplatíme pokutu. Ja si "myslím" že by sme takto mohli parkovať, ale chcela by som si to overiť u odborníkov. Ďakujem pekne za odpovede.
ivka70
01.08.16,09:09
Podla Prevadzkoveho poriadku je bezplatne parkovanie s park. preukazom ZTP len na vyhradenych miestach ZTP.

http://www.parkovaniezilina.sk/sk/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=27

4. Parkovanie na parkovacích miestach, ktoré sú vyhradené pre osoby so zdravotným postihnutím je pre užívateľov vozidiel s daným preukazom nespoplatnené. Vyhradené parkovacie miesta pre osoby so zdravotným postihnutím musia byť označené príslušným zvislým a vodorovným dopravným značením.

Na inom ako vyhradenom mieste ZTP, predpokladam, treba platit ako ostatni navstevnici ....
margaretik
01.08.16,10:47
Ďakujem
ivka70
01.08.16,10:50
Inak vyhradene parkovisko ZTP musi byt v kazdej zone, tam je zakonne dany pomer, kolko ich musi byt na pocet parkovacich miest. Treba len hladat.
Michaela Fogadová
04.08.16,11:14
Ak myslíš modrú invalidnú kartičku, tak ja ju mám tiež a denne parkujem v týchto zónach (celú pracovnú dobu) a ešte nikdy som nedostala pokutu ani papuču...Viem, že by sa to nemalo, ale toto je (nie len) moja skúsenosť.
margaretik
10.08.16,11:26
Ďakujem, asi podľa zákona by sa nemalo, ale hádam na tých pár hodín parkovania pred bytovkou nebudú problémy. Ja som len overovala. Ešte raz ďakujem