beata410
01.08.16,13:12
Dobrý deň,
rada by som vedela, či podľa v súčasnosti platnej zákonnej úpravy, existujú nejaké obmedzenia ohľadne vykonávania nočnej práce?Zaujímalo by ma hlavne, či je možné aby niekto pracoval na nočnej každý pracovný deň počas celého roka. Vopred ďakujem za odpoved.
ivka70
01.08.16,11:24
Myslim, ze uz to nie je uplne zakazane, ako v minulosti, ale treba to dohodnut pisomne.
Samozrejme dodrziavat vsetky ostatne paragrafy ZP ohladom prestavok v praci, nepretrzitom odpocinku a pod.

ZP par 90 ods. 6
....
Ak sa zamestnávateľ písomne nedohodne so zamestnancom inak, zamestnávateľ nemôže rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec pracoval v nočných zmenách dva týždne po sebe nasledujúcich, okrem prípadu, ak povaha práce alebo podmienky prevádzky neumožňujú rozvrhnúť pracovný čas inak.
....

Ale pracovat len v noci je pre cloveka neprirodzene a moze sa rychlo odrazit na jeho zdravi.
A ratat treba aj s tym, ze takato dohodnuta pracu bude asi zo strany IP ci hygieny kontrolovana castejsie ako ine.
beata410
01.08.16,11:52
Dakujem za rýchlu odpoved. Chcela by som sa ešte opýtať, čo presne v sebe zahrňa popis : ... "okrem prípadu, ak povaha práce alebo podmienky prevádzky neumožňujú rozvrhnúť pracovný čas inak." Je to už na posúdení konkrétneho zamestnávateľa že práve táto povaha práce a tieto podmienky prevádzky si vyžadujú aby konkrétny zamestnanec mal pracovať denno denne na nočnej zmene??? Ďakujem za odpoved.
ivka70
01.08.16,12:00
Zamestnavatel musi mat take pracovne miesto ,kde sa za ziadnych okolnosti neda pracovat inak ako v noci. Take miesto vytvorit, dat posudit hygiene, zdovodnit ... a potom moze aj bez pisomnej dohody na nom zamestnavate niekoho.
kukučka
01.08.16,12:02
Hrôza. Ste normálni? To už otrok v staroveku sa mal lepšie. A dajte mi mínusiek do aleluja.
ivka70
01.08.16,12:04
co sa rozculujes .. .ved nevies, ci je beata ta, ktora hlada argumenty preco nie alebo preco by to islo, lebo chce .... lebo aj taki su, co chcu pracovat len v noci ...
vobec nemusi ist o zamestnavatela

inak, komentar sa vklada pod otazku, nezadava sa ako odpoved (to k tym minuskam)