vlasta61
01.08.16,13:23
Pracujem u jedného zamestnávateľa od roku 1984 od ukončenia VŠ ( v rokoch 1987-1988, 1991-1994 riadna materská dovolenka t.j. 4 roky ). Od roku 2004 som v stálej štátnej službe. Zamestnávateľ mi priznal služobnú prax 28 rokov. Nezarátal mi do služobnej praxe čas strávený na materskej dovolenke. Postupoval správne?
ivka70
01.08.16,11:44
http://www.epi.sk/odborny-clanok/Odmenovanie-zamestnancov-v-statnej-sluzbe.htm

V zmysle § 14 ods. 9 zákona odbornou praxou je minimálny čas vyjadrený v rokoch, potrebný na vykonávanie činnosti štátnej služby uvedený v prílohe č. 1 zákona (Charakteristiky platových tried štátneho zamestnanca).

Do času odbornej praxe štátneho zamestnanca sa započítava:

čas vykonávania štátnej služby odo dňa nadobudnutia účinnosti tohto zákona okrem času materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky do troch rokov veku dieťaťa, starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté dieťa vyžadujúce mimoriadnu starostlivosť a starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté dieťa vyžadujúce osobitne náročnú mimoriadnu starostlivosť do siedmich rokov veku dieťaťa [§ 73 ods. 1 písm. i) v treťom bode zákona],
odbornej praxe získanej aj pred vymenovaním do štátnej služby, ak predchádzajúca pracovná činnosť mala rovnaký alebo obdobný charakter ako činnosť vykonávaná na príslušnom štátnozamestnaneckom mieste.
vlasta61
08.08.16,09:59
Mám to chápať tak, že ak bola zamestnankyňa na MD pred platnosťou zákona 400/2009, tak sa jej čas strávený na MD a RD nezarátava do služobnej praxe ? Ďakujem.