michal130
02.08.16,06:17
Ahojte, rád by som využíval dažďovú vodu na splachovanie WC. Plán je taký, že do domu by sa pritiahla okrem vodovodnej prípojky na pitnú vodu aj ďalšia rúrka z nádrže k toaletám. Čiže k toaletám by boli dva vývody na vodu, jedna zo studne, druha z nádrže na dažďovú vodu. Vie mi niekto poradiť, či existuje nejaká "rozdvojka" do nádržky na WC, resp. ako by sa to dalo potom napojiť na nádržku WC tak, aby som nemusel prepájať hadičky, keď nebudem mať dostatok dažďovej vody? Vďaka za rady, prípadne ak niekto z vás využíva dažďovú vodu v domácnosti (okrem polievania záhrady), budem rád ak by mi vedel poradiť aj v iných veciach. Ďakujem!
Chobot
02.08.16,05:54
Na tie prívody vody, ktoré privedieš k WC zapoj podomietkový, alebo aj nadomietkový trojcestný prepínací ventil, niečo takéto:

http://akvinaservis.cz/Vodoinstalace/Kulove-kohouty-ventily/Kulovy-kohout-ventil-trojcestny-DELTA-do-L-tricestny.html

z neho daj vývod do WC a potom ti stačí len tou páčkou prepínať prívod vody zo studne alebo z nádrže.
michal130
02.08.16,15:39
Dobrý nápad, ďakujem!
lubko6394
03.08.16,05:20
Veľmi sa neteš. Aký je cenový rozdiel medzi vodou zo studne a tou dažďovou ? Neviem ako máš vyriešenú čistotu tej dažďovej vody a ako sa dostane do splachovača - ďalšie čerpadlo ? Ak len samospád tak sa Ti môže stať že napúšťací systém vodu ani nenapustí. Ak je pre Teba cenovo výhodnejšia cena vody zo studne ako obecná tak všade kde môžeš použiť vlastnú tak ju použi a obecnú nechať na pitie, varenie a pre zicher aj na osobnú hygienu. Komplikovať rozvody vody dávať tam relatívne drahý trojcesťák aby som ušetril v pár dňoch po daždi na jar a na jeseň sa asi neplatí. Zabúdaš asi na letné suchá a zimné mrazy.