Peter Stašek
02.08.16,10:26
-Zaplatil som odstupne byvalej majitelke podniku (Herna/Bar) ktora bola taktiez v prenajme
-Podpisal som zmluvu o najme nebytovych priestorov s majitelkou budovy
-Majitelka budovu predala
-Nasiel som kupcu s ktorym som sa dohodol na odstupnom
-Svoj zamer som oznamil novym majitelom budovy ktori s nim suhlasili
-V zapeti mi dorucili vypoved o najme nebytovych priestorov

Co ma zaujima je fakt ci sa mozem nejako pravne branit ak sa majitel budovy dohodol s potencionalnym kupcom a isiel "poza moj chrbat"? V surovom stave moja situacia vyzera nasledovne: Byvalej majitelke herne som dal odstupne 10 tis. Eur. Herna bola plne vybavena po stenach nove 3D fresky ktore boli velmi drahe, TV, koberce, inventar, barovy nabytok etc. Rozhodol som sa hernu predat. So zaujemcom som sa dohodol na odstupnom a postupil som mu cislo na majitela budovy aby si vyriesili zmluvne podmienky najom etc. V priebehu par dni mi z nicoho nic majitel budovy dorucil vypoved o najme na ktore ma pravo podla zmluvy o najme s 3 mesacnou vypovednou lehotou. Moja intuicia mi hovori ze sa cez telefon dohodli o tom ze zaujemca mu zaplati mensie odstupne vymenou za to ze ma majitel budovy vyhodi. Mozem podniknut nejake pravne kroky ak by sa dokazalo ze ma obisli? Za skoru odpoved vopred dakujem.
ivka70
02.08.16,08:46
mas svoje dohody osetrene zmluvne? aj s pripadnou "pokutou"za ich nedodrzanie?
Peter Stašek
02.08.16,08:52
Bohuzial nie, jednalo sa o vylucne ustnu dohodu medzi mnou a zaujemcom o hernu. Viem ze sa chytam slamiek ale som zufaly lebo su v tom vsetky moje peniaze a tazko sa mi zmieruje s tym ze moze niekto len tak prist a vsetko mi to vziat. V kazdom pripade dakujem za komentar.
ivka70
02.08.16,08:54
Prave preto, ze ide o tvoje peniaze, si treba vsetko poistit dopredu, nie az potom ,ked s tym uz nic nevies urobit.
BXLmiami
02.08.16,11:15
Ak tomu dobre rozumiem,tak tie veci v herni sú všetky Tvoje.No tak daj najavo,že si ich všetky berieš.