tomino1980
02.08.16,19:30
Ahojte,

ak som ubytovany cca 30km od miesta kde je pracovna cesta(zavod), musi mi zamestnavatel zabezpecit dopravu z/do , resp. musi mi preplatit preukazatelne naklady ? ...napr cenu cestovneho listka ?

moze ma zamestnavatel nutit ist na zahranicnu pracovnu cestu vlastnym autom ? je napr povinne mat havarijnu poistku a je v tom pripade povinne aby mi preplatil benzin a amortizaciu 0.183/km ?

dakujem za odpoved
Tweety
02.08.16,17:46
avalik
02.08.16,19:16
tweety ti dala link na zakon, je to tam vsetko pekne rozpisane co zamestnancovi patri

zamestnavatel ti urci podmienky pracovnej cesty, cas nastupu, sposob dopravy, ... vsetko najdes v zakone ...

preco si ubytovany 30 km od miesta pracovnej cesty? to ubytovanie je sucastou pracovnej cesty alebo je to tvoje bydlisko?

zamestnavatel ta vsak nemoze nutit pouzit svoje auto na pracovnu cestu ci uz tuzemsku alebo zahranicnu, moze sa vsak s tebou pisomne dohodnut - v zakone mas uvedene, na co mas v tom pripade narok
tomino1980
03.08.16,06:47
ano dakujem, zakon som precital

na upresnenie

priklad ... som z Trencina a v pracovnej zmluve mam miesto vykonu Trencin, ale som vyslany na zaskolenie do sesterskeho zavodu v Kechneci, pricom som ubytovany v dedinke Budimir (kvoli cene ubytovania) - zamestnavatel mi oznamil ze mi preplati hodnotu listka Trencin-Kosice ... cesty Budimir - Kechnec, nech si riesim bud dohodou s kolegami alebo na vlastne naklady, co si myslim nie je spravne .
V pripade ak by som isiel autom tak by mi tiez len preplatil obvyklu cenu listka Trencin-Kosice.

no uvidime ako sa to vyvinie pri prvom vyuctovani pracovnej cesty :-)...ci nebude aj posledna...
Tweety
03.08.16,06:48
áno, zamestnáv. nepostupuje podľa Zákona