vanda969
02.08.16,20:11
Zamestnanec neprišiel do práce 27.-29.7., dnes sa ku mne dostalo potvrdenie o jeho PN ktoré trvalo od 27.7. a v pondelok vraj už mohol do práce (aj prišiel), ale žiadny papier o ukončení PN nemám, ani zamestnanec od vtedy u lekára nebol.
Aké sú moje povinnosti? Ja v mene zamestnávateľa nemusím pri takejto krátkej PN sociálnej poisťovni nič hlásiť? A zdravotnej poisťovni?
Lebo problém je v tom, že môj šéf by tomuto zamestnancovi chcel dať na tie dni dovolenku, môže to spraviť?
Tweety
02.08.16,18:14
Žiadaj potvrdenie o ukončení DPN. Pri DPN do 10 KD platí zamestnáv. náhradu príjmu, takže doklad o DPN ostáva u zamestnávateľa a neodovzdáva SP.
vanda969
02.08.16,18:20
no len ja mam pocit, ako keby môj šéf chcel tohto zamestnanca ušetriť od chodenia k obvodnému (o tri dediny ďalej) a preto mu chce dať radšej platenú dovolenku na tie dni keď neprišiel do práce.
Tweety
02.08.16,18:23
Lekár by v tom prípade musel stornovať DPN. Takže navštíviť by ho musel aj tak.
veronikasad
02.08.16,19:25
Zamestnávatel nemôže určiť nástup na dovolenku počas práceneschopnosti zamestnanca bez jeho súhlasu. Ak zamestnanec s tým súhlasí, je nutné aby PN-ku dal u svojho ošetrujúceho lekára stornovať (niktorí lekári to robia za poplatok)
vanda969
08.08.16,11:13
Dakujem! Už sa mi šéfa podarilo presvedčiť, že bude i preňho dobré, ak toho zamestnanca za lekárom po papiere o skončení PN pošle.