lenka397
25.06.06,19:50
Ahojte, už som prebehla väčšinu príspevkov na túto tému, ale to čo potrebujem vedieť ja, som nenašla. Živnostník a zároveň zamestnávateľ prerušil živnosť k 21.6.2006. Zajtra mám ísť po rozhodnutie. Viem, kde mám čo odniesť ale nie je mi jasné s akým dátumom. Musím ho odhlásiť napr. na sociálke ako SZČO aj ako zamestnávateľa, zároveň mňa ako zamestnanca. Aký mám dať dátum na registračný list. 21.6. alebo zajtrajší?

Ešte mi skúste potvrdiť, či je možné nasledovné. Ja ako zamestnanec si čerpám od 21.6. dovolenku a potom by som mala prestúpiť k tomu istému zamestnávateľovi do novozaloženej s.r.o-čky. Lenže som ochorela. Zajtra plánujem ísť k lekárovi. Budem mať nárok na nemocenské dávky? Živnosť je prerušená k 21.6 ale rozhodnutie si vyzdvihnem a odnesiem zajtra. Zatiaľ som nikoho a nič neodhlasovala. Je to súrne, prosím poraďte ak viete. Ďakujem.
lenka397
26.06.06,11:10
Takže som si to vyriešila sama. Dátum sa na tlačivá dáva ku dňu prerušenia a nárok na nemocenské je, lebo som v ochrannej lehote. Možno to niekomu pomôže.
Sandra
28.06.06,11:23
Mám tiež podobný problém, prosím o radu. Chcem prerušiť živnosť spätne od 1.7. Neviem, čí sa to dá spätne. Ak nie, a rozhodnutie o prerušení budem mať až od 1.8.2006, budem povinná platiť odvody do SP? Myslím, že len za júl a potom nemusím platiť odvody do SP? Čo mám poslať na SP ako doklad o prerušení živnosti? Samozrejme kopiu rozhodnutia o prerušení a čo ešte - nejaký RL? Ďakujem
Milan Benka
28.06.06,11:34
Mám tiež podobný problém, prosím o radu. Chcem prerušiť živnosť spätne od 1.7. Neviem, čí sa to dá spätne. Ak nie, a rozhodnutie o prerušení budem mať až od 1.8.2006, budem povinná platiť odvody do SP? Myslím, že len za júl a potom nemusím platiť odvody do SP? Čo mám poslať na SP ako doklad o prerušení živnosti? Samozrejme kopiu rozhodnutia o prerušení a čo ešte - nejaký RL? Ďakujem

Odpoveď zvýraznená.