Magda
25.06.06,20:18
Ahojte,
nema nahodou niekto skusenosti s exekuciou od DU ?! Je mozne, aby mi exekutor z DU v telefonickom rozhovore o neskorej uhrade DPH povedal, ze dlznu sumu mam uhradit na exekucny ucet DU, kt. mi nadiktuje ?! V zakone c. 511 som nic podobne nenasla a ani tento ucet na stranke drsr.sk, cisla statnych prijmoch ...
dakujem pekne .....
účtovník 007
25.06.06,18:41
Ahojte,
nema nahodou niekto skusenosti s exekuciou od DU ?! Je mozne, aby mi exekutor z DU v telefonickom rozhovore o neskorej uhrade DPH povedal, ze dlznu sumu mam uhradit na exekucny ucet DU, kt. mi nadiktuje ?! V zakone c. 511 som nic podobne nenasla a ani tento ucet na stranke drsr.sk, cisla statnych prijmoch ...
dakujem pekne .....

po prvé: k exekúcii DU pristupuje po opakovanej korešpondencii a urgenciách

po 2: s exekútorom z DU sa dá dohodnúť na splátkach, aby Vám neobstavil účty v banke, o ktorých má na základe Vašich hlásení prehľad.

po 3: DU má účet určený na exekúcie, ale tento účet máš uvedený na platobnom rozkaze a exekučnom príkaze, nemusíš si ho telefonicky zisťovať
Na stránke DRSR si nájdeš účty štátnych príjmov,výberové podmienky, zadáš miesto DU a čísla účtov Ti vyhľadá.(Teraz som to hľadala, len neviem odkiaľ si ,v profile to nemáš).
AltaKE
25.06.06,18:54
po prvé: k exekúcii DU pristupuje po opakovanej korešpondencii a urgenciách


S týmto nemôžem súhlasiť, možno ako kde, ale ja mám skúsenosť takú, že keď sme pozabudli uhradiť daň z motorových vozidiel, tak bez akéhokoľvek "upozornenia" sme mali zablokované účty a deň po zablokovaní prišiel list z daňového úradu - oznámenie o exekúcii.
účtovník 007
25.06.06,19:01
Možno skutočne záleží od DU, ale moja skúsenosť s exekúciami z DU je taká, ako som písala vyššie. S ex. od klasika exekútorov je to horšie. DU nám vždy poslal výzvu na uhradenie nedoplatku a až potom nasledovali ex. príkazy. DU má tú výhodu, že nemusí čakať na platobný rozkaz zo súdu, ale sám vydáva platobné rozkazy a obvykle má aj vlastného exekútora. Preto môže byť postup DU dosť rýchly.
AltaKE
25.06.06,19:22
DU má tú výhodu, že nemusí čakať na platobný rozkaz zo súdu, ale sám vydáva platobné rozkazy a obvykle má aj vlastného exekútora. Preto môže byť postup DU dosť rýchly.

K tej rýchlosti.. ono fakt s exekúciami je to pomerne rýchle.. horšie je to so zrušením blokácie účtov.. aspoň teda my sme mali s tým problém, pretože v deň doručenia oznámenia o exekúcii sme daňový nedoplatok vyrovnali a DÚ na to nereagoval.. asi dva týždne po úhrade prišiel ten istý exekučný príkaz, len s iným dátumom, tak som tam volala, že je to dávno uhradené, zrušili ma s tým, že ešte asi neboli robené preúčtovania, že sa mi ozvú... a po pár dňoch som volala znova, a aby sme to "urýchlili", tak som tam poslala konateľa, pretože tuším od doručenia exekučného príkazu je tam lehota 15 dní na odvolanie sa a v tejto lehote DÚ nemože zastaviť exekučné konanie...takže sme museli doručiť prehlásenie, že sa odvolávať nebudeme......... proste celé to trvalo asi mesiac.. :D
Magda
26.06.06,06:15
dakujem za skusenosti .. no s nami je to asi tak, v minulom roku na nas vydali exekuciu, vsetko prebehlo tak ako je pisane v zakone - vyzva, uhrada do 8 dni, zrusenie exekucie.. ale v tomto roku to bolo uz trochu "rychlejsie", jednoducho zablokovany ucet, museli sme zvlast otvorit novy ucet uhradit to, atd .. takze ziadna vyzva a ani ziadna komunikacia. a ak sa teraz nahodou stane ze neskoro uhradime dan, tak zavolam exekutorovi ako sa veci maju a on vzdy ze dalsiu splatku uz mam uhradit na ex.ucet, pretoze to je dan.povinnost po splatnosti. a to sa mi na tom nezda ... zase ten pan je v pohode, ustretovy, len viete, ja by som chcela vediet ako to je :confused: .. pre istotu ...
AltaKE
26.06.06,07:00
a ak sa teraz nahodou stane ze neskoro uhradime dan, tak zavolam exekutorovi ako sa veci maju a on vzdy ze dalsiu splatku uz mam uhradit na ex.ucet, pretoze to je dan.povinnost po splatnosti. a to sa mi na tom nezda ...

§ 92
Daňový exekučný účet

(1) Správca dane v daňovom exekučnom príkaze uvedie číslo osobitného daňového exekučného účtu, na ktorý sa majú poukázať peňažné prostriedky; variabilným symbolom je daňové identifikačné číslo daňového dlžníka. Zostatok osobitného daňového exekučného účtu na konci roka sa prevádza do nasledujúceho roka.

(2) Na daňový exekučný účet sa poukazujú tieto platby:

a) plnenie na základe daňovej exekučnej výzvy vydanej správcom dane,
b) plnenia z jednotlivých spôsobov vykonávania daňovej exekúcie [§ 82 písm. a), b), d), e) a h)],
c) z predaja na dražbe, z predaja na základe ponuky alebo z prechodu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti na základe ponuky,
d) na základe uplatnenia predkupného práva spoluvlastníkom,
e) z dražobnej zábezpeky vydražiteľa, ktorý nezaplatil najvyššie podanie (§ 87n ods. 2),
f) z dražobnej zábezpeky vydražiteľa,
g) z dražobných zábezpek dražiteľov,
h) z úhrad exekučných nákladov a hotových výdavkov.

.. ja tu medzi týmto nevidím dane po splatnosti. Asi by som na exekučný účet uhrádzala platby až na základe exekučného príkazu.
m.lienka
26.06.06,07:12
.. musela som si zmenit meno, lebo som zistila ze pod magdou sme tu asi dve :rolleyes: .. takze, dakujem za citaciu, je to asi tak ako si myslim. takze ak mi on takto povie, to znamena, ze tam uz ma od spravcu dane prehlad danovych nedoplatkov a "chysta" sa na nas .. ??!! ach joj ... a ak on o nasom telefonate spise zapisnicu o ustnom dohovore, nemala by som 1 ks obrdzat ??!!! pripadne, neviete kde by som sa mohla o takomto nieco nezavazne informovat ?! inak, naozaj zalezi na aky DU patrite, je to rozne od uradu k uradu, a hlavne od ludi ....
AltaKE
26.06.06,12:11
.. s týmto už skúsenosti nemám... asi by som skúsila volať na DR v BA, len neviem, či takéto rady dávajú. Možno sa niekto ešte pridá s lepšou radou, resp. s iným vysvetlením :)
zuzana
26.06.06,12:41
Ak neuhradíme DPH do koľkých dní??týždeň??, nám môžu zablokovať účet?
m.lienka
26.06.06,13:22
no nam sa to stalo cca 14 dni po termine splatnosti .... ale zmenila sa nam spravkyna dane, tak to moze suvisiet aj s tym .....
AltaKE
27.06.06,04:23
Ak neuhradíme DPH do koľkých dní??týždeň??, nám môžu zablokovať účet?

netýka sa to len DPH.. ale aj ostatných daní. Nám sa to stalo 12 dní po splatnosti a účty sú blokované len do výšky daňového nedoplatku.