elo55
03.08.16,22:22
Zdravim,
som zacinajuci zivnostnik, ktory si bude uplatnovat pausalne vydavky (nemam ziadne realne naklady). Docital som sa, ze by bolo dobre mat osobitny bankovy ucet na ucel podnikania. Tento ucet teda vobec nebudem pouzivat na osobne ucely. Moja otazka je: ako si z neho mam posielat peniaze na svoj osobny ucet? Mozem si z neho kazdy mesiac poslat vsetky peniaze - odvody do zdravotnej poistovne? (soc prvy rok neplatim)
Bude to z hladiska jednoducheho uctovnictva ok?
Dan zaplatim az na dalsi rok spatne.
Som uplny zaciatocnik, co si len sam nastudoval veci na nete, tak ak sa pytam hlupo tak prosim majte strpenie.
bodliak
03.08.16,20:48
ako si z neho mam posielat peniaze na svoj osobny ucet?
Prevodom.

Môžeš, je to osobná spotreba, ale odporúčam Ti ponechať tam alikvótnu časť na budúce dane a odvody. Aby si o rok nebol prekvapený a mal z čoho zaplatiť.
kukučka
03.08.16,21:13
Založ si podnikateľský účet kde ti môžu platiť zákazníci a ty z neho plať odvody, dane a uhrádzaj faktúry. Čislo účtu si povinný nahlásiť na daňový úrad.
jakubzemko
04.08.16,07:23
Môžete všetko posielať si z účtu podnikateľského na svoj a opačne. Predpokladám že asi nebudete viesť jednoduché účtovníctvo ale len nejakú daňovú evidenciu o príjmoch (v tomto prípade pôjde o príjem neovplyvňujúci základ dane resp, o nedaňový výdavok ktorý ani neevidujete) , zásobách a pohľadávkach. To je všetko čo zákon o dani z príjmov od vás vyžaduje.