jarkel
04.08.16,08:59
U suseda su premnozene potkany,trva to uz 3 roky dotahovanie s obecnym uradom,pisanie odvolani.....stale rovnaka ba horsia situacia.Koho oslovit zivotne prostredie,hygienu??:D
misoft
04.08.16,07:44
Skôr hygienu. Hlodavce (premnožené) sú potenciálnym zdrojom a prenášačom chorôb, parazitov, nehľadiac na to, že i ich exkrementy sú často infikované.
Na OÚ opäť daj požiadavku (písomne!), aby vykonali deratizáciu, ak treba tak i nasilu - môžu sa oháňať i všeobecným ohrozením. Na ÚVZ podaj podnet, aby preverili, ako OÚ reaguje na požiadavky, ako vykonáva deratizáciu a ničenie škodcov. Ak OÚ na to (s prepáčením) zvysoka serie - bude mať čo vysvetľovať... a pokutu schytá a i tak to potom bude musieť urobiť.
Terezia13
09.08.16,19:52
plašiče na hlodavcov, pasce, lepiace pasce, nájsť hniezdiská - sú všade - pod chlievmi, v šopách, vytrvalo stavať pasce, ale najistejšie volať deratizéra
jarkel
12.08.16,18:04
je to u suseda a on ich má ako mačky ,chodia po streche chová hospodarske zvieratá a s nimi aj potkanov.sme zufalí
buchač
12.08.16,18:19
Čím výkonnejšia, tým lepšia voľba ...

https://www.google.sk/search?q=vzduchovky&client=opera&hs=DZz&channel=suggest&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjrk9_kyrzOAhWJWxoKHXivCccQsAQILw

Nemám síce problémy s potkanmi (klop, klop)...ale vzduchovečku mám vcelku kvalitnú. Iné tóčo by nastalo.
Sused by sa mohol sťažovať do aleluja...
Terezia13
12.08.16,19:17
tak to už pomôžu len sťažnosti, najprv na úrade a keby to nepomohlo, išla by som aj cez médiá, tie si na tom zgustnú
buchač
12.08.16,19:33
Terezia13 (Dnes 22:17) šla by som aj cez médiá, tie si na tom zgustnú
======================
Ono médiá sú silné...ale nie sú všemocné.

Ono ak je dotyčný raz chuj, tak ním aj ostane.
Veď jemu nevadia tie potkany, tak prečo by sa mal starať o suseda ???
Na takýchto platí ..." Na veľkú dieru hrubá záplata !"
sosak
13.08.16,07:11