lenapd
04.08.16,10:34
Ahojte, mám nasledovný problém: minulý rok som preberala účtovníctvo v programe Pohoda po inej účtovníčke v priebehu účtovného obdobia. Začala som čistením salda, keďže v minulosti bolo veľa úhrad robených bez likvidácie výberom, t. z. že na 321 v hlavnej knihe už neviseli, ale zostali visieť v salde. Urobila som ale jednu chybu, a to, že som v jednom prípade jeden cent zaúčtovala aj cez hlavnú knihu, hoci som mala urobiť iba likvidáciu bez zaúčtovania. Na konci roka mi na 321 zostal stav -0,01 €, to som si, žiaľ, nevšimla a tento jeden cent sa mi preniesol ako počiatočný stav do tohto účtovného obdobia. Keď si teraz chcem odsúhlasiť 321 v hlavnej knihe s neuhradenými záväzkami a saldom, nesedí mi to presne o ten jeden cent (v hlavnej knihe je zostatok o 0,01 € nižší ako v neuhradených záväzkoch a salde). Dá sa to nejakým spôsobom opraviť? Akonáhle niečo zaúčtujem cez hlavnú knihu na 321, premietne sa mi to aj do salda. Rozmýšľala som už aj, či nemôžem jednoducho vymazať ten 1 cent z počiatočných stavov, ale potom mi pri zostavovaní výkazov hlási, že suma aktív a pasív sa nerovná (hoci v celých eurách sa rovná). Ďakujem za akúkoľvek radu.