tajmac
04.08.16,12:44
Dobry den.
Prosim vas, moze spravca bytov bez suhlasu vlastnikov vymenit v celom bloku bezpecnostne schodiskove dvere ? Na schodzi vlastnikov bytov koncom maja o tom nepadla ani zmienka. Minuly tyzden vymenili 26 dveri, bez suhlasu vlastnikov a bez vyberoveho konania - vymenu urobili udrzbari spravcovskej spolocnosti
Chobot
04.08.16,12:46
A aj vám to vyfaktúroval?

Sú to vaše peniaze, iba vy môžete rozhodovať, do čoho investujete, do akých opráv. Správca nemôže svojvoľne míňať peniaze z FO.

Ale neverím, že by to bolo úplne svojvoľné.
sito
04.08.16,12:51
No toto ste v dome čítali?

"Pri obstarávaní služieb a tovaru je správca povinný dojednať čo najvýhodnejšie podmienky, aké sa dali dojednať v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Správca je povinný riadiť sa rozhodnutím nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o výbere dodávateľa."

Ba nedaj bože ste im podpísali, že toto ustanovenie zákona pre správcu neplatí?!

"Správcom môže byť právnická osoba alebo fyzická osoba podnikateľ, ktorá má v predmete podnikania alebo v predmete činnosti správu a údržbu bytového fondu. Činnosť správcu môže byť vykonávaná len podľa tohto zákona; správca, ktorý spravuje bytové domy, musí spĺňať aj podmienky podľa osobitného predpisu."

Ak je iný zákon, ktorý zaväzuje vlastníkov bytov, spoluvlastníkov domu k povinnosti mať v spoločných priestoroch protipožiarné dvere, musí ich o tom informovať. Zámka isto nemusí bezpečnostná proti vlámaniu. Dvere proti požiaru, ak zákon ukladá povinnosť, musia byť.

"Ústava SR.

Čl. 13







(1) Povinnosti možno ukladať





a) zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd,"

Správca vám nemôže povedať, že na základe jeho rozhodnutia ste povinní, si povinný ...
tajmac
04.08.16,15:22
Ze to vyfakturuje na FO je uplne iste - nie je to prvy pripad. Spravca spolu s domovnikmi kseftuju svojvolne s nasimi peniazmi. Zamestnanec spravcu robi odpocty vody, kde mu pri dverach nahlasujeme stav vody. Ma to urobene za 1 hodinu a vyuctovane na FO 580 €. Drobne nakupy domovnikov za rok 2015 - 460 €. Ked som sa na schodzi opytal, co nakupili, tak na mna vybehli, nech si robim domovnika sam a nedramatizujem 460 €. . Nahodou sa mi dostal do ruk vyfakturovany blocek na drobny nakup. Drogeria do domacnosti, zahradne pletivo atd. Nikde som sa nedocital o povinnosti bezpecnostnych protipoziarnych dveri. A na schodzi v maji o tom ani necekli. Uz toho mam akurat dost. Da sa to niekde trestne napadnut ?
P.s. Ak neveris, ze to tak je, mozem ti zaslat zapisnicu zo schodze z maja - svojvolne to robia
tajmac
05.08.16,04:56
No nedostal som radu, ci poziarne dvere su povinne a kde to mozem trestne riesit.
willma
05.08.16,06:26
zákon o požiarnej ochrane a jeho vykonávacie vyhlášky
tajmac
05.08.16,07:15
V tom zakone som nic o protipoziarnych dverach nenasiel. Da sa to niekde napadnut ?
sito
05.08.16,13:14
A po papuli ste nedostali, riadnu?! V dome. Na porade, ešte nie?
tajmac
05.08.16,15:14
ked uz nie si schopny nic poradit, zdrz sa prosim impertinentnych komentarov
willma
05.08.16,16:36
a vyhlášky?
tajmac
05.08.16,16:41
Nikde ziadna zmienka o protipoziarnych dverach
tajmac
06.08.16,07:56
? ? ?