rast0
04.08.16,16:32
Zdravim Vas vsetkych. Rad by som sa spytal, ci mam narok na volno pri navsteve lekara aj na cestu k/od lekara. Vykon zamestnania mam totiz 800km od lekara, ktoreho som navstivil a zametnavatel mi chce dat volno len na navstevu lekara, npr. 4 hod. Pokial by mi vsak zaratal cestu k/ od lekara, vyslo by to urcite na cely den, teda 8 hodin. Cesta spat do prace by mi totiz trvala cca 9 hodin.

Vdaka za skoru odpoved.
faro1
04.08.16,16:48
Rádius 800 kilometrov hádam, že lekár nie je na Slovensku? Napíš mesto kde pracuješ a mesto, kde si navštívil lekára. Nejako tomu neverím.
Katy a R
04.08.16,17:04
Zákonník práce píše - že na nevyhnutne potrebný čas. (presne v § 141 odst2). tak si to obháj u zamestnávateľa, že si musel ísť na to vzdialené vyšetrenie (dúfam, že je to aspoň tam a naspäť??) .
Ale bohužiaľ - aj zamestnávatelia sú rôzni .. som sa stretla aj s takým, že jednoducho priepustku roztrhal - že preňho je to zdrap papiera.
Tweety
04.08.16,17:08
Podstatné je aj to, aký čas máš na potvrdenke od lekára.
Katy a R
04.08.16,17:10
pri tej vzdialenosti .... ;)
Tweety
04.08.16,17:12
No, ak uviedol zamestnáv. , tak si myslím, že lekár potvrdil celý den a to sa nepáči zamestnávateľovi. To ale neuviedol, tak môžme len hádať.
rast0
04.08.16,19:08
Lekár neuviedol koľko. Zamestnávateľ má požiadal o cestné prehlásenie, kedy som bol u lekára. To som mu dal a on presne podľa toho mi napísal voľno, no nezapočítava cestu od a k lekárovi. V podstate som potom od lekára do prace mal ísť, akoby som zdrhol z prace, ci? Ved som to nemal povolené.
veronikasad
04.08.16,19:12
V budúcnosti si daj od lekára potvrdiť na priepustke odchod z ambulancie. Ak ide o odborné vyšetrenie "normálny" zamestnávatel prihliada na vzdialenosť. Pokial však máš 800 km od miesta pracoviska všeobecného lekára, mal by si uvažovať v rámci slobodnej voľby nad jeho zmenou, aby si sa vyhol problémom so zamestnávatelom.