Tati5
05.08.16,04:41
Dobrý deň,

mala by som záujem o prenájom obchodu so zdravou výživou, priestor mám v nájme od iného prenajímateľa. Prosím poraďte, ako to zrealizovať, ako si stanoviť výšku nájmu (prenájom priestoru,energie, zariadenie), kauciu, prípadne iné veci...čo potrebujem? ďakujem
jslancik
05.08.16,05:12
podľa tvojej otázky mi to vychádza jedine na to, že ty by si chcela prenajať svoje prenajaté priestory nejakému obchodíku so zdravou výživou.
Odvinúť by si sa mala napr. od zmluvy, ktorú máš ty so svojím prenajímateľom. Plus primeraný zisk. a nezabúdaj, že cena je otázka ponuky a dopytu - vzájomnej dohody.
Na skoncipovanie zmluvy ti stačí zdravý rozum a štandardná zmluva stiahnutá z netu, ktorú si upravíš. Ak s tým máš problém, tak šup za právnikom.
Tati5
05.08.16,07:46
Ako je to s hygienou+iné úrady (živnostenský úrad, daňový úrad), ja som mala v priestore schválenú prevádzku zdravej výživy...mám nahlásiť zrušenie predajne, alebo akým spôsobom?
jslancik
05.08.16,07:56
no ty ju asi rušíš, takže mu musíš zrušiť na MÚ a živnostenskom. nový prevádzkovateľ si to všetko vybaví nanovo, to by už nemala byť tvoja starosť.