Laurinkai
05.08.16,10:23
Ahoj poradaci. Mozem odmietnut zriadenie vecneho bremena cez moj pozemok, ked ma dotycny, ktory toto bremeno si chce zriadit sudnou cestou fyzicky a verbalne napada, Dokazy o tom mam. vdaka.
Martuk
05.08.16,09:16
šak skús na prípadnom súde predložiť dôkazy, uvidíš, ako sa zatvári. Mimochodom, keď máš dôkazy o fyzickom napadnutí, prečo si na neho ešte nepodal trestné oznámenie. Až by sa na súde prevalilo, že má dotyčný na krku trestné oznámenie, aj sudca sa na to bude dívať inak.
Laurinkai
05.08.16,09:20
Jasne, ze ma na krku trestne oznamenie a nie je jedno. Mam aj spravu od osetrujuceho lekara, ktory nas po jeho utoku musel osetrit. Bol aj pravoplatne odsudeny za ublizenie n azdravi inej osobe. No neviem, ako toto sud bude brat do uvahy.
Martuk
05.08.16,09:21
nás? Kto je to nás? On napadol viacerých?
Laurinkai
05.08.16,09:22
Ano. Ja to tu nebudem cele pisat. Taha sa to uz 7 rokov, konecne mu zrusili spoluvlastnictvo, ale vedla ma pozemok a tu mu ide o prechod. Kupil ho od suseda a od neho by si tiez mohol zriadit vecne bremeno. S nim vychadza dobre. Zatial.
Chobot
05.08.16,09:38
Je jedno, z akého dôvodu, ty vôbec nie si povinný zriaďovať dobrovoľne vecné bremeno. Ak chce, môže on dať návrh na súd na zriadenie VB. Tam potom môžeš použiť argumenty, prečo mu to nechceš zriadiť.
Laurinkai
05.08.16,12:42
Vdaka. Chobot, Ty svojou odpovedou cloveku vzdy dodas nadej a silu riesit problem. Ten pozemok kupoval v case, ked bol spoluvlastnik, ale vztahy uz boli vyhrotene a nasledovala zaloba na zrusenie spoluvlastnictva. V r.2012 mu sud zrusil spoluvlastnictvo, odvolal sa na kraj, aj na najvyssi sud, nepomohlo mu to. V 2015 NS SR mu dovolanie zamietol. Teraz je podana na neho zaloba o vystahovanie, nechce dobrovolne odist a nadalej nam brani v uzivani uz len nasho vlastnictva.. Dal nam to dokonca pisomne, ze sa bude sudne branit proti vystahovaniu. Ako takemuto cloveku mozeme dat vecne bremeno? Nerespektuje vobec vlastnicke prava. Verim, ze sud nam vyhovie. Na pozemok sa moze dostat cez pozemok toho, ktory mu to predal. Tie dva pozemky bezprostredne susedia, nech mu sused zriadi vecne bremeno. Ved spolu aj popijaju. On podal zalobu na zriadenie vecneho bremena. Nas aninenapadlo mu ho zriadit. Takze je to teraz na sude. A ten rozhodne. Dufam, v nas prospech.
Chobot
05.08.16,12:51
A to on podal návrh na zriadenie vecného bremena? Už ti poslal súd návrh, aby si sa k nemu vyjadril? Alebo v akom to je stave?
vicktor
05.08.16,12:58
Laurinka, ved ty uz mas bohate skusenosti so sudnymi rieseniami, az sa cudujem ze sa pytas ci mas grobianovi a trestancovi dobrovolne vychadzat v ustrety. NIE
Laurinkai
06.08.16,09:41
Vidim victor, ze uz ma poznas. Ja ale sa nepytam, ci mu mam alebo nemam vychadzat v ustrety ale ci mi sud aj napriek mojmu nesuhlasu moze zriadit vecne bremeno. Existuej moznost zriadenie vecneho bremena cez dalsiu parcelu toho, kto mu predal tuto parcelu.
Je to v takom stadiu, ze navrh podal on, sud nam uz navrh zaslal a maem sa k tomu vyjadrit do 15 dni. Samozrejme nebudeme suhlasit.
Laurinkai
06.08.16,09:46
Ano, navrh podal on, to som napisala a sud nam uz poslal zalobu na vyjadrenie. Mame na to 15 dni. Ako pisem nizsie, suhlasit nebudeme. Spoluvlastnictvo mu bolo zrusene, teraz prebieha zaloba o vystahovanie, lebo sa nechce dobrovolne. Vsetko toto sme nerobili preto, aby sme mu v zapati umoznili prechod cez tie iste nehnutelnosti, ktorych uz nie je spoluvlastnikom. To by bolo o com. Nech ide prec a nech nam da pokoj. Ze si pri kupe pozemku nepreveril, ze k nemu nema ziadny pristup, nie je nasa starost.
misoft
06.08.16,09:50
Mohol by, ale pokiaľ by súd zvážil všetky okolnosti a fakty, ktoré by dávali výsledok, že VB nie je nutné a aj tak by rozhodol v tvoj neprospech, odvoláš sa a pouziješ už najvyšší štátny zákon - ústavu. Čl. 20, ods. 3 a 4. A proti tomu už ani súd nepôjde....
Laurinkai
06.08.16,10:23
Ano, ustava. Ale pevne verim, ze pod tarchou dokazov /na sude su dalsie konania voci nemu vedene, vsetky sme podali my, pretoze nic nerespektova a museli sme to riesti sudnou cestou/ sud uzna, ze sa s nim neda a v zaujme predchadzaniu sporov bremeno nezriadi. No on nebude mat jednoznacne kade chodit na svoj pozemok. Takze VB je nutnost. Ale nech mu povoli VB na svojom pozemku predavajuci. Nie je to nemozne. On, uz ked to kupoval pred par rokmi, nemal priamy pristup na ten pozemok a vedel o tom, ale bremeno si nezriadil a aj napriek tomu ho kupil. Takto kona. Urobi, ale nedomysli veci.
Laurinkai
14.08.16,15:49
Sudy by mali byt nezavisle. Ale v tomto state je mozne vselico. Dotycny bol pravoplatne odsudeny za ublizenie na zdravi ínej osobe. Dostal penazi trest s podmienkou, vykonu trestu, ako to nezaplati. Zaplatil to. A to nebolo prve odsudenie. Tych mal dost. Ja dufam, ze sud mu nevyhovie. Je to agresivna osoba.