JM1968
05.08.16,10:48
Zdravím, kedže od 1.7.2016 majú pôvodcovia odpadu nahlasovať údaje koordinačnému centru do 25.nasledujúceho mesiaca, poprosila by som lopatisticky mi pomôcť zorientovať sa :
1. aká je adresa koordinačného centra?
2. ak nakúpim materiál, ktorý príde zabalený v krabici, krabica je komunálny odpad a vyhodím do kontajnera ako doteraz? Ak nie je komunálny odpad, musím sa niekde zaregistrovať (na koordinačnom centre?) a poslať im tam výkaz? Našla som v zákone 79/2015 prílohy z ktorých som zmätená dokonale a o tých 23. výkazoch už ani nehovorím
3. kedže nejaký odpad vo firme je vždy (napr.prázdne čistiace prostriedky), ale ja ho vyhadzujem do kontajnera, musím podávať nulové výkazy?
4. §58 sa prečo volá povinnosti držiteľa odpadu a v jeho odsekoch sa hovorí o pôvodcovi odpadu? Nakoľko sa neviem dovolať na ministerstvo ŽP a spýtať sa autora zákona, možno bude niekto vedieť.....

Ďakujem
veva125
07.09.16,06:45
Dobry den, dnes som sa dozvedela o tomto novom zakone - zistili ste nieco z uvedenych otazok?
Pospolitosť
15.09.16,19:00
Ak pri predaji používam igelitky na balenie kníh zákazni
kovi tiež sa musím prihlásiť do registra?
JM1968
16.09.16,07:16
Zdravím, bola som prihlásená na školenie v komárne ale zrušili ho pre nezáujem, takže nič som sa nedozvedela, len to čo je tu na porade....Ale nakoľko sa tento zákon masívne ignoruje, mám dojem, že len "veľkí "ktorí pracujú s obalmi majú prehľad...