Petra1234
06.08.16,11:11
Pekný deň všetkým prajem..:-) potrebujem radu. V polovici augusta odchádzam do Švajčiarska. Cestujem svojim autom. Samozrejme, riešim GPS navigáciu, a teda potrebujem radu. Vo Švajčiarsku je nariadenie vlády, kde zakazuje GPS s POI funkciami resp. GPS bez funkcie lokalizácie policajných radárov a stacionárnych radárov. Bez navigačky sa tam samozrejme nedostanem. A teda neviem aký typ navigácie si mám zakúpiť. Či navigáciu priamo do auta, a keď áno, vie mi niekto poskytnúť info, že aká je dobrá s aktuálymi mapami a bez uvedených funkcii, alebo softwer SYGIC do mobilu, ale ten vyžaduje pripojenie na net, a idem do Alp, čiže mám z toho obavy. Viete mi proste niekto poradiť, akú GPS si mám zakúpiť alebo nainštalovať bez problémov dostať sa z bodu A do bodu B, ale hlavne bez odobratia vo Švajčiarsku policajtami GPS+pokuta.
Ďakujem všetkým za odpovede.
jslancik
06.08.16,09:26
sygic nevyžaduje pripojenie na net. je to offline navigácia. a modul s možnými výskytmi radarov je nutné/možné dokúpiť.

myslím, že to príliš riešiš... Choď radšej vlakom, budeš mať pokoj od policajtov :D
Petra1234
06.08.16,09:31
Ďakujem za odpoveď. Ja nemám pocit, že to príliž riešim, zvlášť, ak mi na CH hraniciach odoberu GPS alebo uvalia pokutu 150,--CHF, čo je dosť. A vlak prenechajme tým, ktorí nevlastnia auto, poprípade si netrúfnu na cestu do zahraničia. Ale aj tak ďakujem.
allgreen
06.08.16,09:45
sygic mne vyhovuje úplne najviac, za 20e nič lepšie nieje, máš to stále zo sebou, je offline čiže net ti netreba. Mapy sú presné, všetko nastavíš ako potrebuješ.
arizona
06.08.16,10:31
Mam Sygic premium v mobile,tam je moznost upozornenia na radary odinstalovat,ci vypnut .
Pokial nie su upozornenia aktivovane,policia ta nemoze pokutovat. Ani ta nemoze pokutovat,ak takuto funkciu v navigacii mas,ale nepouzivas ju.

V zakladnych verziach navigacie ,myslim ani nie su upozornenia tohto typu.

Doplnenie :
http://magazin.navigaciavmobile.sk/tipy/zakazana-navigacia-vo-svajciarku/

...12. Čo musím urobiť, ak moje GPS zariadenie obsahuje funkciu varovania s databázou bodov cestných radarov?
V prípade, že vaše GPS zariadenie obsahuje túto databázu a má funkciu varovania pred rýchlostnými kontrolami, je nutné túto databázu z pamäte zariadenia vymazať.
...

Vygoogli si kontakt na tvorcov Sygic a zadaj im svoju otazku, urcite ti odpovedia a poradia.Mam dobre skusenosti,odpovedali mi v kratkej dobe a vysvetlili moj dotaz
jslancik
06.08.16,10:34
Presne tak. Ale možno v Švajci je to iné...
lujza.j
06.08.16,12:42
"Bez navigačky sa tam samozrejme nedostanem":eek::Dsom sa dobre pobavila:---
Petra1234
06.08.16,18:02
Poprosím k téme..:-)nie som zvedavá na tetu od pc doma, ktorá len možno ticho závidí..
Petra1234
06.08.16,18:05
Ďakujem, som v tomto nováčik..ako vodička som dobrá. ale priznám sa, že zatiaľ som jazdila len po SK a max. trasa Bratislava - Viedeň. Naposledy keď som bola v Zurichu, tak to značenie nebolo celkom jednoznačné..samozrejme, ja som bola len prísediaca...-)
Petra1234
06.08.16,18:06
Ďakujem.-)
lujza.j
06.08.16,18:28
Ale bóžiku nepovedz:D.....len sa nepokakaj:---
allgreen
07.08.16,07:26
Ked idem niekam do neznáma,prejdem si trasu cez google mapy v tom 3D móde, výjazdy, križovatky potom sa mi ide ľahšie.
Petra1234
07.08.16,07:33
A nevies ako je to s vodicakom SR? Tym myslim prechod cez Svajciarske hranice? Prejdem nan ako turista? Ci musim mat medzinarodny vp, popripade mat nasjskor pracovne povolenie a tak jazdit vo Svajci na vocicak SR.
allgreen
07.08.16,13:06
To ti neviem presne povedať ale sused chodil 7 rokov do švajcu na maliny a nevravel žeby niečo vybavoval ohladom VP.
vicktor
08.08.16,08:02
Mam dojem, ze aj u nas je to zakazane, ale ako sa da skontrolovat...?
Uz pred x rokmi som mal polosmartfon s navigaciou, teraz to ma uz kazdy mobil a uplne mi staci.
Takisto ako allgreen pred cestou si nastudujem trasu cez googlovske mapy.
R_R
15.08.16,15:25
Ja používam igo8 navigáciu a tam buď vypneš v menu signalizáciu stacionárnych radarov alebo si priamo z sd karty, kde sú nahrané mapy nájdeš adresár ,,speedcam,, a v nom vymažeš databázový súbor. A v navigácii sa už radary neukážu.

Ale ináč tam kde si kúpiš navigáciu ti s týmto určite pomôžu.