4326
26.06.06,07:22
Ahojte,

cez víkend ma navštívila maklerka z MBI. Hovorila veľa o výhodnoti produktov tejto spoločnosti. Máte niekto nejaké skúsenosti s touto spoločnosťou?
sac
26.06.06,10:02
No ja nejaké skúsenosti mám a veľmi dobré teda ani zďaleka nie sú. Firmy ako MBI, OVB a pod. by mali podľa mňa zrušiť /aj keď určite sa aj tam nájde pár odborníkov, ktorým neide iba o výšku provízie a pod./ Čiže v skratke podpíšete zmluvu, ktorá je podľa nej v súčastnosti úplná jednička, majú zmluvy iba s najlepšími poisťovňami a pod. (v skutočnosti možno tá poisťovňa dáva najvyššie provízie, aj keď tá zmluva možno je dobrá, ale určite tomu never a prever si všetky ostatné možnosti, ale keď to urobíš , už vlastne ani nepotrebuješ makléra, ale to naj si vyberieš sama a tvrdenia , že oni majú exkluzívne zmluvy, ktoré ti ani materská poisťovňa nedá , no tiež si to prever, v čom to asi bude ? / Keď by si už tú zmluvu podpísala, máš k tomu akože aj servis, ktorý v skutočnosti znamená, že o rok za tebou príde a povie, že teraz je už v tej a tej poisťovni niečo výhodnejšie a aby ste v pôvodnej zmluve niečo znížili a urobili ďalšiu zmluvu s inou poisťovňou a tak to bude pokračovať ďalej a ďalej a tu ešte treba niečo pripoistiť atď. a to má vytvoriť dojem ako máš stále všetko aktuálne naj, pričom z každej ďalšej zmluvy má maklérka ďalšie provízie o ktoré jej v skutočnosti ide. Ďalšia vec je, že také veci , ktoré by mohli byť nie celkom dobré ti zatají a potom ako ti príde zmluva a ty si ju absolútne dôkladne nepreštuduješ /pričom je otázka, či to všetko pochopíš, keď nemáš nejaké právnické vzdelanie/, tak niektoré veci zistíš buď neskôr, alebo keď sa niečo stane. Nehovoriac o tom , že dosť ľudí takto pripravili o pekné peniaze. Veľa názorov a skúseností získaš napr. na www.openiazoch.sk daj si vyhľadať MBI, alebo OVB. Takže moje odporúčanie MBI, OVB nikdy, radšej obehaj pár dôveryhodných poisťovní a vyber si z ich ponuky.
4326
26.06.06,11:08
Ja som si ju vypočula, ale hovorila poriadne dlho a prechádzala z jedného produktu na druhy a mňa z nej už bolela hlava. Tak som jej povedala,že si niečo pozriem na nete a popýtala som ju nejaký prospek. Na to mi poveda, že oni nič také nemajú adť.
Na stránke o peniazoch.sk som niečo pozerala, a tie podielové fondy, ktoré ponúkla su v kurze, ibaže majú dosť vysoké vstupné poplatky.
Ďakujem za názor.
ayya
26.06.06,13:45
jeeeeeej... oni este existuju? ja som absolvovala jedno ich skolenie, na taky zazitok v zivote nezabudnem. Nevydrzala som polrocny natlak jednej ich pracovnicky :) Bolo to este velmi davno, v ich zaciatkoch - mali vtedy iba jeden produkt... ale nemam cas teraz o tom pisat :D to by vydalo na tri-styri prispevky :D
Tak aspon v skratke: po skonceni ich skolenia som chcela naspat peniaze, ktore som zaplatila za skolenie - ale nie z dovodu neucasti - ale z dovodu nekvality skolenia - mala som dve strany poznamok a nepresnosti, a aj blbosti (!!!) ktore som si pisala pocas skolenia.
Ale nelutujem, ze som tomu obetovala jeden vikend ... to stalo za to! :D
:)
LubicaN
27.06.06,04:08
...ja mám s nimi tiež skúsenosti... Ešte ak maminka na materskej som uvažovala o niečom "pomimo", na vylepšenie rodinného rozpočtu... Tak som mala na profesii životopis... Ozvala sa mi pani s tým, že práve ona mi ponúka to čo hľadám... Keď sme sa stretli v kaviarni, zistila som že to je bývalá suseda (tá sa na tom dobre nabalila...)+ zobrala si so sebou ďalšie dve panie... No a neviem ako by na vás pôsobilo, keby hneď prvá informácia ktorú vám poskytnú bola: Keď sa dohodneme, budete takto a takto postupovať a zarobíte toľko a toľko... O firme nič. Tak som sa spýtala čo je to za spoločnosť... Vybalili na mňa kopec fotografií zo zahraničných školení, ktoré si síce zaplatím sama, ale ak u nich vydržím tuším tri roky tak mi to vrátia + dajú čoši na vrch...(ešte spomenuli že nie sú ako OVB, lebo oni nevracajú nič). No a zas len, že materská firma je rakúska a zarobím toľko a toľko...v prvom leveli tuším 5-7 tisíc mesačne... Tak som sa pýtala ďalej, či to nezáleží náhodou aj od "množstva zmlúv ktoré získam"...a čo sa stane keď sa mi dariť nebude a nezískam klienta... Ona len cez zuby precedila: Tak sa dohodneme alebo nie? Zdvihla som sa so slovom NIE, ani som si kávu nezaplatila a odišla som. Odvtedy sa mi nezdraví...

No a OVB, vedia v niečom poradiť, ale ako tu už bolo písané, pokiaľ v tom vie ktosi chodiť a má dostatočne veľké ústa - pýta sa na všetko, dokáže to aj sám.

sac
28.06.06,05:23
Ináč veľmi dobrý názor z iného fóra, ktorý rovnako platí i na MBI a im pod. spol. : " Keď som v OVB začínal môj nadriadený mi povedal. OVB je sviňa, alebo bereš všetko, alebo ťa ošklbe. A teraz po roku odchádzam. Stretávam sa so svojimi kolegami ktorí snívajú svoj sen: nájsť si 10 ludí, ktorí ťa vynesú hore, do rozprávkových príjmov. A o tom to je , posledný je ošklbaný a o hladaní tých posledných.
Ale nelutujem je fakt, že som sa niečo naučil, dôležité je toto pochopiť čo najskôr. Tam ide hlavne o tých 10, kvalita pre klienta je druhoradá. A mne ide hlavne o to druhé a preto odchádzam....
Monča
28.06.06,06:07
Pripájam sa aj ja, keďže sme takisto naleteli a teraz platíme ako blbci, aby sme neprišli o to, čo sme vložili na začiatku, i keď sa snažíme splátky znižovať na úplné minimum a teraz rozmýšľame o zmrazení fin. prostriedkov.
1. sprostredkovateľ (ináč rodinný priateľ) nám vravel niečo úplne iné - t.j., že tu je výhoda oproti napr. Amslicu, že nie si viazaný tým, že musíš vložiť min. 3 splátky, ale svojimi peniazmi môžeš hýbať hneď od začiatku. BLBOSŤ.
2. Išli sme investovať do fondov - prišla nám POISTNÁ ZMLUVA z Kooperatívy. My sme sa však vôbec nechceli poistiť.
3. Vôbec nám nedal kópie zmlúv. Keď sme ho navštívili druhý deň po tom, čo bol na plese MBI vyhlásený za najlepšieho sprostredkovateľa a dostal zájazd do Ind. oceánu, dal nám čisté návrhy zmlúv, vraj je to jedno, môžeme si to tam prečítať.
4. Dostal sa mi do rúk ich interný obežník. Takýchto oblbnutých je neúrekom. Každý žiada zníženie splátok na minimum, nejakých 7 tis. Sk naposledy a vrátenie peňazí, ale majú smolu.
5. Keď sme sa obrátili na ústredie, že nám neboli odovzdané návrhy zmlúv a že si ich žiadame, dostali sme ako odpoveď z MBI dva žlté samolepiace lístočky (Tix), že nám ich mal dať sprostredkovateľ a nič viac a nečitateľný podpis. Takto jedná so svojimi klientmi, ktorí jej zverili svoje peniaze ospevovaná spoločnosť? Nakoniec nám ich poslala kooperatíva a bol tam dokonca falošný podpis. Chceli sme dať trestné oznámenie, dnes už vieme, že sme mali, aj keď sme boli priateľmi.
6. Manžela, keďže je denne v styku s množsvom ľudí, či potenciálnymi obeťami, ťahali za spolupracovníka, tak nakoniec išiel na ich školenie. Vložili sme 3 tis. Sk, na ktoré sme doteraz nedostali potvrdenie. Vraj tam ani nemusí ísť, stačí keď dá občiansky, pôjde tam na jeho doklad niekto iný a on bude zaregistrovaný ako nový člen. Nakoniec tam šiel, nič si nezapisoval, pretože celé školenie bolo o vplývaní na psychiku obetí, čo sa mu protivili, tak ho prednášajúca karhala, ako to že si nič nezapisuje. Ináč, spravil dve zmluvy na seba a na mňa, za čo dostal províziu, ktorú sme museli zdaniť, keďže je SZČO, náklady sme nemohli odpočítať žiadne. Ináč, väčšinou sú v MBI "odídenci" z Amslica, ktorí odišli po tom, že sa tam medzi sebou "žrali" kvôli províziam.
Takže dobre si to rozmyslite, sú aj čestní ľudia a sú aj iné spôsoby investovania. A keby ma chcel niekto nebodaj napadnúť, nebodaj sa to niekoho dotklo, je nás veľmi veľa nespokojných...
Milan Benka
28.06.06,06:26
Súhlasím s tým, že je v súčasnosti veľa kvázi "poradcov". Je to dané presne tým, citujem:" nájsť si 10 ludí, ktorí ťa vynesú hore, do rozprávkových príjmov. A o tom to je , posledný je ošklbaný a o hladaní tých posledných. "
4326
28.06.06,08:02
Tak Vám všetkým ďakujem za názory. S tousto spoločnosťou som nemala žiadne skúsenosti, ale po tomto čo tu čítam, radšej ani nechcem mať.
4326
28.06.06,08:08
Tak Vám všetkým ďakujem za názory. S tousto spoločnosťou som nemala žiadne skúsenosti, ale po tomto čo tu čítam, radšej ani nechcem mať.
sroto51
15.02.07,18:49
Pripájam sa aj ja, keďže sme takisto naleteli a teraz platíme ako blbci, aby sme neprišli o to, čo sme vložili na začiatku, i keď sa snažíme splátky znižovať na úplné minimum a teraz rozmýšľame o zmrazení fin. prostriedkov.
1. sprostredkovateľ (ináč rodinný priateľ) nám vravel niečo úplne iné - t.j., že tu je výhoda oproti napr. Amslicu, že nie si viazaný tým, že musíš vložiť min. 3 splátky, ale svojimi peniazmi môžeš hýbať hneď od začiatku. BLBOSŤ.
2. Išli sme investovať do fondov - prišla nám POISTNÁ ZMLUVA z Kooperatívy. My sme sa však vôbec nechceli poistiť.
3. Vôbec nám nedal kópie zmlúv. Keď sme ho navštívili druhý deň po tom, čo bol na plese MBI vyhlásený za najlepšieho sprostredkovateľa a dostal zájazd do Ind. oceánu, dal nám čisté návrhy zmlúv, vraj je to jedno, môžeme si to tam prečítať.
4. Dostal sa mi do rúk ich interný obežník. Takýchto oblbnutých je neúrekom. Každý žiada zníženie splátok na minimum, nejakých 7 tis. Sk naposledy a vrátenie peňazí, ale majú smolu.
5. Keď sme sa obrátili na ústredie, že nám neboli odovzdané návrhy zmlúv a že si ich žiadame, dostali sme ako odpoveď z MBI dva žlté samolepiace lístočky (Tix), že nám ich mal dať sprostredkovateľ a nič viac a nečitateľný podpis. Takto jedná so svojimi klientmi, ktorí jej zverili svoje peniaze ospevovaná spoločnosť? Nakoniec nám ich poslala kooperatíva a bol tam dokonca falošný podpis. Chceli sme dať trestné oznámenie, dnes už vieme, že sme mali, aj keď sme boli priateľmi.
6. Manžela, keďže je denne v styku s množsvom ľudí, či potenciálnymi obeťami, ťahali za spolupracovníka, tak nakoniec išiel na ich školenie. Vložili sme 3 tis. Sk, na ktoré sme doteraz nedostali potvrdenie. Vraj tam ani nemusí ísť, stačí keď dá občiansky, pôjde tam na jeho doklad niekto iný a on bude zaregistrovaný ako nový člen. Nakoniec tam šiel, nič si nezapisoval, pretože celé školenie bolo o vplývaní na psychiku obetí, čo sa mu protivili, tak ho prednášajúca karhala, ako to že si nič nezapisuje. Ináč, spravil dve zmluvy na seba a na mňa, za čo dostal províziu, ktorú sme museli zdaniť, keďže je SZČO, náklady sme nemohli odpočítať žiadne. Ináč, väčšinou sú v MBI "odídenci" z Amslica, ktorí odišli po tom, že sa tam medzi sebou "žrali" kvôli províziam.
Takže dobre si to rozmyslite, sú aj čestní ľudia a sú aj iné spôsoby investovania. A keby ma chcel niekto nebodaj napadnúť, nebodaj sa to niekoho dotklo, je nás veľmi veľa nespokojných...
Ty si bola tiež oklamaná na školeniach o produktoch? Ja áno, podal som trestné oznámenie na inštruktora.
heike
15.02.07,19:55
4326, môžem ti s istotou povedať, že ak sa dáš do tejto pyramídovej hry, nedoplatíš sa... Na začiatku to vyzerá sľubne, no skús si prečítať zmluvu a porozmýšľaj takým sedliackym rozumom nad systémom toho všetkého. Myslím, že dôjdeš k tomu, že radšej od toho ruky preč!
j.s
15.02.07,20:44
Mozno zase jeden prehresok proti etikete, ale je to svinska firma. Zamestnanci nemozu povedat vlastny nazor, ba dokonca nemozu poradit klientovi co je v skutocnosti pre neho najlepsia volba, alternativa. Namiesto toho vam aj od zadu povedia naspamät naucene veci, ktore vam musia vtlkat do hlavy. Maju podpisane zmluvy o spolupraci, sprostredkovani s bankami a tie uz maju plne zuby toho, ze sa k nim chodia 70 rocni klienti, ktori sa citia podvedeni, lebo OVB im poradila sluzby internetbankingu, stavebne sporenia, zivotne poistky a neviem co este, skratka co sa im neoplati, ale oplati sa to OVB
mihihi
27.02.07,09:23
Dobrý deň!Ja som tiež natrafila na OVB A cez OVB som sa dala poistiť v kooperatíve a malého syna som poistilo a seba v generali s vynikajúcimi výhodami(keď sa matka poistí s dietaťom).A moj problém:Nemohla som to splácať(fin.stranke) tak som to išla po roku porušiť v kooperatíve mi zrušili zmluvu ale v generali mi zmluvu nezrušili ani nepoznali taky produkt a doteraz platím v generali.Poradte mi čo mam robiť.Ďakujem
biaaa
04.03.07,12:50
Z vlastnej skúsenosti: poznam cloveka co sa dal k OVB dost skoro a naozaj ako sa tu uz pisalo - ma sa fakt dobre (ale ako to vypada s tymi pod nim nechcem ani vediet). ;-)
hari
04.03.07,13:02
ahojte, o MBI len toľko, že moja bývalá šéfka bola ich "maklérkou", nestačila jej provízia akú dostávala, chcela sa dostať čím skôr na vrchol slávy, a teraz má na krku trestné oznámenie za falšovanie zmlúv, aj spolu s manželom. hlavné je že boli v las vegas a v indickom mori. čo s podvedeným klientom????
Paulina9
21.03.07,07:52
Ahojte,

cez víkend ma navštívila maklerka z MBI. Hovorila veľa o výhodnoti produktov tejto spoločnosti. Máte niekto nejaké skúsenosti s touto spoločnosťou?
AHOOOOJ JA MILUJEM MBI A CHCEM TAM ROBITTTT
sterdo
27.03.07,22:11
Bol som tiež na školeniach OVB, keď som zistil ako to tam chodí (asi tak tých 10 ľudí a ...), to bolo pred piatimi rokmi. Teraz som náhodou kvôli hypotekárnemu úveru naďabil na pani, ktorá mi pomáha vybavovať ten úver (poznala geometra,odhadcu ...), a ani som nevedel, že je v MBI (až keď mi dala vizitku), a čo to vlastne je MBI (to som sa dozvedel až tu).Som s ňou zatiaľ spokojný.Neponúkala mi ku podivu žiadne poistky a pod.
SIVPEPE
03.05.07,04:39
Ja nemôžem súhlasiť so všetkým čo sa tu píše. Ja som stretol v MBI naozaj seriozného pána, ktorý mi veľmi dobre poradil a som s tým spokojný.
Nebojte sa nemal to so mnou jednoduché, lebo trochu vidím do financíí. Podarilo sa mu to až na tretí krát a až po pol roku a medzi tým som si túto firmu veľmi dobre preklepnúl. Ale všetko to závisi od ľudí. Ja by som povedal, že ak Vám niekto ublížil tak to nebolo MBI, ale niejaký "babrák", ktorému možno íšlo iba o výplatu, ale takýto ludia sú aj v bankách aj poisťovňach a preto nemusí byť celá spoločnosť zlá. Mne sa ich produkty, ktoré mám páčia a už som ich porovnával v mnohých poisťovniach. Ale ako som napísal je to o serioznosti ľudí a na nich ste asi nemali šťastie.
sac
09.05.07,11:18
SIVPEPE : určite máš pravdu, ale o čom je firma , kde x % sú odborníci, ktorí o fin. trhu vedia max. to čo sa naučia na školeniach a čo im povedia zhora, y % ide o výšku provízie a z % sú dajme tomu fakt machri, pričom x a y tvoria väčšinu a sú ešte rôznorodo premiešaní. Predstav si, že v nemocnici z 10 lekárov ti dvaja majú šancu zachrániť život , ostatní sú bez šance. Ty si si to dajme tomu dôkladne preveril a bolo ti jasné, kde je čo výhodnejšie a nakoniec si sa poistil cez nich, lenže potom prakticky ani nepotrebuješ poradcu, lebo všetko si obeháš a porovnáš sám. A ešte by ma zaujímalo , či si bol aj v poisťovni, s ktorou máš zmluvu cez MBI a povedali ti , že priamo cez nich sa takýto výhodný produkt nedá urobiť, iba cez MBI ???
Ella
09.05.07,11:40
Mňa OVB získalo tým, že nepožadovali vopred peniaze..... Ale keď som sa chcela dozvedieť viac o produktoch, vybavili ma tým, že informácie sú za odmenu. Teda balamutiť klientov naslepo. A pretože mi to ako účtovníčke vadilo, tak som sa s nimi rozlúčila.
sajner
11.05.07,19:37
pracoval som v MBI 6 rokov. ziskali ma ako mladeho chalana a vypracoval som sa na poziciu 4. tato praca bola pre mna velmi cennou skusenostou, z ktorej cerpam doteraz. problem bol ale v jednej veci. bol som pevne presvedceny o sile a kvalite firmy a takto som to podaval aj klientom.
bohuzial, neskoro som zistil, ze firma MBI nie je poradenskou firmou - je to predajna poistnych produktov. velakrat som predal poistku klientovi v presvedceni, ze je to pre neho to najlepsie, pretoze som uveril tomu, co nam hovorili na skoleniach. avsak hovorili nam iba to, co sa im hodilo. az ked som sa rozhodol, ze si potrebne informacie zadovazim sam a skutocne som zacal studovat financny trh, zistil som, ze pracovat pre MBI uz dalej nemozem, pretoze uz neverim tomu, co hovorim klientom. a niektorym sa dodnes nemozem pozriet do oci, hoci som ich vedome neoklamal.
a ano je pravda, ze nam tam islo len o proviziu. velakrat som sa stretol s tym, ze ak som chcel pre klienta nieco vybavit, musel som to riesit priamo s poistovnou, kedze v MBI sa papiere akosi stratili...
aby som to zhrnul, povazujem sa za cloveka, ktory naozaj chcel klientovi pomoct, aby sa zabezpecil na starobu, napriek tomu vdaka nepresnym a zavadzajucim informaciam od vedenia firmy som klientovi casto aj uskodil.
nechcem ale, aby to vyznelo, ze MBI je najhorsia firma tohto druhu. som presvedceny, ze OVB, ALLFINANZ a AFS a mnohe dalsie su na tom rovnako. objektivne poradenstvo vam totiz moze poskytnut jedine clovek, ktory za to nema priamu proviziu.
Bastian
11.05.07,19:52
Ked ti niekto ponuka nieco nenormalne vyhodne, tak tomu ver ze je to nenormalne vyhodne - PRE NEHO! :eek: Treba sa naucit filtrovat veci ktore su realne a ktore nerealne.
Vikino4
13.07.07,14:14
Ano stretol som sa s MBI, no ja sa musim vyjadrit v kladnom slova zmysle (v dobrom), nie ze by som im robil reklamu. Vybavoval som si cez nich hypoteku a trvalo to kratsie ako v banke pretoze vela veci za mna vybehali ludia z MBI. V porovnani s banko do ktorej som musel prist najmenej 10-krat a stale nieco chceli-a to nepocitam kolko som si vystal.

A co sa tyka poistky tiez ma poistoval clovek z MBI. Clovek ktory sedi v poistovni zhrabne za vasu zmluvu tiez províziuu takze mate jedno ci ju zaplatite brokerovi z MBI alebo niekomu za stolom v poistovni koho este ani nepoznate. V porovnani poistovne a MbI, clovek v MBI vam moze ponuknut viac produktov viacerych poistovni ako Jedna poistovna. Samozrejme su v MBI ludia ktorý sa v tom vyznaju a poradia ale aj ludia ktory sa niebarz vyznaju...preto odporucam niekoho o kom mate referencie. No a ludia v poistovni za stolíkom maju nízke fixne platy + provízie z podpísaných zmluv ale ja tam sú ludia ktorý sa vyznajú a ludia ktorý len hustia halusky.
Je len na Vas co si vyberiete, ja vam pisem len o mojej skusenosti takze to velmi nezovseobecnujte!!!
Ps: pre mna bola vyhoda ze clovek z MBI je flexibilnejsi ako poistovna alebo banka.
mirodic@zoznam.sk
24.02.08,12:14
Zdravym vsetkych na porade.Super stranka.Konecne aj ja ako robos mozem povedat ze idem na poradu:).Ohladom MBI mam aj ja nieco.Sice nic zle ale uz sa na mna lepia.Zatial uspesne odolavam.Neodolal som vsak poradcovi OVB pred 6 rokmi a velmi toho lutujem.Kedze som sa dal poistit len aby mi uz dal pokoj,tak som ho poprosil aby mi ponukol nieco vyhodne.Minuly tyzden som to vdaka MBI poradcovi zrusil a z vlozenych 45000 mi vyplatia 9615 sk.Takze POZOR POZOR komu a naco naletite.Kedze sa potrebujem zabezpecit na dochodok,tak sa vypytujem kde sa da.Pocul som ze MBI neodskakuje daleko od OVB.Takze asi naozaj len do nejakej serioznej poistovne.Drzim vsetkym palce.
Filip Glasa
24.02.08,15:45
z vlozenych 45000 mi vyplatia 9615 sk

v každej poisťovni to bude rovnaké. Nejde o MBI, OVB pretože tí len sprostredkujú produkty poisťovní. Ak by tie produkty boli tak dobré, tak by ich poisťovne nepredávali cez tieto firmy a ušetrili by na províziách.
Keď pôjdeš priamo do poisťovne, tak dopadneš úplne rovnako.

A hlavne, nepríde ti divné, že sa poisťuješ napriek tomu, že chceš sporiť?
Lebo píšeš že sa chceš zabezpečiť na dôchodok.

Ak píšeš "vložil som", tak z toho vyplýva že chceš sporiť a nie byť poistený. Je inak celkom normálne, že ti nemohli dať toľko čo si "vložil". Ani keď zrušíš poistku na auto ti "vložené" peniaze nevrátia.
Jednoducho si platili za krytie rizika.

To len ten pánko z OVB ti povedal, že sa "zabezpečuješ" na dôchodok.

Treba si najprv rozmyslieť, či potrebuješ kryť riziko (a platiť zaňho) smrti, invalidity a podobne. Ak áno, tak má nejakéto životné poistenie význam.

Ak chceš len sporiť na dôchodok, tak si nájdi sporenie a nepotrebuješ poistky.

V prípade, že by tvoja smrť niekomu finančne skomplikovala život (rodine), tak máš predsa tú nasporenú sumu na dôchodok. Ak je tá suma už dostatočná, tak životnú poistku nepotrebuješ. Dovtedy by to mohlo mať význam.
warner
03.03.08,10:43
Falap,len pre upresnenie pouzivanie externych sieti je osvedcena metoda ako distribuovat produkty cez spolocnosti ktore maju na to prostriedky a vyskolenych ludi, a mozno by si sa divil aku podstatnu cast ich obratu tvori prave externy odbyt.
A co sa tyka nasporenej sumy na smrt tak riesit to tym ze si clovek povie "ved keby nieco,tak rodine vyplatia co mam doteraz nasporene"je krajne nezodpovedne,vzhladom na to ze smrtou clena rodiny (pokial sa jedna o otca alebo matku) odide jeden z hlavnych prijmov a zostavajuca rodina sa vyrovnava nielen so stratou milovanej osoby,ale zacne zapasit aj s financnymi problemami.Preto by som krytie rizika smrti neplietol do sporenia,pretoze su to dve uplne odlisne veci- tolko len pre upresnenie

Ale inak mas vcelku pravdu a suhlasim s tebou;)
Filip Glasa
03.03.08,12:15
pán poisťovák, uvažuj a čítaj poriadne!

Ak mám v hotovosti nasporených 300 000 na nečakané udalosti, na čo mi preboha je životná poistka na 300 000? V poistke platím povedzme 1000/mesačne, lebo nemám peniaze a keby som zomrel, tak moja rodina bude potrebovať nejakú hotovosť. Spočítal som si akú vysokú hotovosť by moja rodina potrebovala a podľa toho som sa poistil.
Ale ak ja už mám nasporených presne toľko korún koľko chcem pre prípad mojej smrti (napríklad v úsporách na dôchodok), tak je hlúposť poisťovať si ešte raz túto sumu. Ak zomriem, tak ten dôchodok potrebovať nebudem a preto nie je problém ak ho použije moja rodina.
warner
04.03.08,20:21
Zda sa ze si skutocne odbornik s dlhorocnou praxou a stalym kmenom klientov,takze sa budem aj tak vyjadrovat:

Existuje viacej preferovanych sposobov ako sa maju volit poistne sumy na rozne rizika.Pokial si nacal otazku poistnej sumy na smrt,tak by ma velmi zaujimalo,podla COHO by si si vypocital aku sumu by tvoja rodina potrebovala v pripade tvojej smrti-cize na ako dlho by z nej mali zit?
Moznost riesit to sporenim sa mi zda skutocne zaujimava a to z toho dovodu,pretoze ak by si chcel mat rodinu krytu sporenim na spominanych
300 000,tak pri 1000 mesacne by si mal potrebnych 300 000 k dispozicii po 18 rokoch sporenia v IZP vo forme odkupnej hodnoty....takze tymto sposobom by si musel mat krystalovu gulu aby si presne vedel vypocitat kolko bude odkupna hodnota vo chvily tvojej smrti (odkupna hodnota sa s rokmi stale meni)-t.j. aby bola na urovni tebou "vypocitanej" pozadovanej sumy na smrt.

PS:neni tato tema nahodou ohladom MBI? :);)
Filip Glasa
05.03.08,09:57
warner, nie som poisťovák a poistením sa nezaoberám. Ja som nepočítal koľko potrebuje moja rodina. Ja som uviedol len príklad. A skús sa aspoň snažiť porozumieť tomu čo píšem.

Jednoducho ak mám v banke nasporených 300 000 na dôchodok, tak nemá význam platiť si poistku s krytím na 300 000. O tom som ja písal.
A ešte o tom, že ak niekto ponúka životnú poistku ako sporenie na dôchodok, tak na to dotyčný akurát tak slušne zarobí. Ale klientovi dal asi tú najhoršiu možnosť čo mohol.
warner
05.03.08,10:40
falap,velmi dobre rozumiem tomu co pises, a pre zmenu skus ty pochopyt to co pisem ja - aj ked nie si poistovak ;)

Snazil som sa ti len objasnit ze urcenie vhodnej potrebnej sumy na smrt je ten kamen urazu. Pre zjednodusenie povedzme ze potrebujes naozaj tych
300 000 na krytie rodiny a mas ich na ucte. Tu sa ale naskyta otazka:ako dlho by si tie peniaze drzal pre ucely krytia?Pretoze ak nemas uz spominanu krystalovu gulu aby si vedel kedy zomries,tak ich tam musis mat dovtedy dokedy je potrebne niekoho kryt.A to mozu byt cele desatrocia.

A to nehovorim o tom ako si pekne a pohodlne zhodnotis tvojich 300 000 pocas doby krytia - samozrejme nie cez super vyhodne bezne ucty v bankach :)

Mozne riesenie je napriklad oddelit krytie rizika smrti od sporenia - cize zvlast si budes platit par supov za krytie smrti a zvlast si budes sporit.

A co sa tyka toho ze zivotne sporenie nie je vhodne na dochodok- tu je jasne vidiet ze si uplny laik a nemas ani potuchy ako to vlastne funguje.
Totiz kazda poistna zmluva sa da nastavit vo vseobecnosti dvoma sposobmi:
v prospech poistovne ALEBO v prospech klienta - a to zalezi na dotycnom poistovakovi resp.poradcovi a samozrejme na jeho odbornosti. No a co sa tyka nasporenej sumy tak jeden realny priklad:

Pokial budes vkladat 1000 Sk mesacne do IZP na dobu 35 rokov,tak pri vklade 420 000 bude odkupna hodnota zmluvy cca 1 120 000 pri priemernom triezvom uroceni 6% fondov.(vypocet bez zapocitanej inflacie a zdanenia zisku).
Pokial sa ti to zda moc nevyhodne,tak asi poznas lepsie sposoby ako si nasporit na dochodok...;)
Filip Glasa
05.03.08,12:19
Pri tom IŽP si zabudol na jednu podstatnú vec. Nikdy v ňom nedosiahneš výkonnosť ako v rovankom fonde bez IŽP. Totiž v rámci IŽP ti VŽDY zostane nejaká čiastka na krytie (aj keď ju maximálne potlačíš) a kopec neviditeľných poplatkov. A to aj keď si nastavíš sporenie na max. voči poisteniu.
Vždy na tom zarobí poisťovňa, ale nie klient.

Daj si poradiť od zbehlejších poradcov:
http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?f=7&t=640
warner
05.03.08,12:58
Co sa tyka vykonnosti IZP tak to uz otvaras dalsiu temu...v kazdom fonde mas poplatky a navyse nie je vsetko cierno biele...je otazne kolko ludi je schopnych prevziat zodpovednost za svoj dochodok tym ze celu dobu sa budu venovat vybranym fondom a hrat sa na investorov...pre vacsinu je bezpecnejsie nechat to na poistovnu...to je proste fakt...mam s tym dost skusenosti - absolutna vacsina mojich klientov by sa sama zruinovala keby sa o to pokusili....

kazdopadne dik za link....vyzera to na zaujimave forum plne "skusenejsich" poradcov ;)
Filip Glasa
05.03.08,13:51
ako "nechať na poisťovňu"?

Veď tá to fúkne pri IŽP zas len do fondu a ten fond si vyberám sám. A hovorím to, že ak do toho vybraného fondu investujem mimo IŽP bude to výhodnejšie.

A. Poisťovák ma presvedčí, že mám sporiť cez IŽP 1000/mesačne. Spolu vyberiem fond XY v rámci tohoto IŽP.
B. Sám bez poistenia sporím do fondu XY (rovnaký ako v IŽP) 1000/mesačne.

otázka znie, kde na tom budem lepšie?

Toto som sa snažil riešiť.

Ak by som sa chcel ešte aj poistiť, tak rozhodne nezvolím IŽP, ale rizikovú poistku.
warner
05.03.08,14:52
tym nechat na poistovnu som myslel to,ze normalny bezny clovek nema cas ani chut sa starat denne o to kde a o kolko klesol ci stupol jeho fond resp. portfolio (a vacsina je ochotna sa o to zaujimat max. raz rocne)
Existuju ludia co sa snazia tomu venovat a su ochotny sa pustit do fondov....ale zivot je o niecom inom...pride rodina,zaujem moze opadnut,popripade pride situacia kedy bude potrebovat nahle peniaze a SUP a dochodok sa premeni napr. na super auto....kdezto cez IZP to neni take jednoduche...
Je pravda ze pri fondoch napriamo netlacis peniaze poistovni ale platis poplatky o ktorych vies,lenze kto ma vacsiu sancu dotiahnut do az do konca?
Ten s poistkou alebo ten s fondami napriamo?:rolleyes:

Je to smutne ale IZP je zatial pre vacsinu slovakov jedna z mala moznosti ako si sporit na dlhsiu dobu....:(
luciferova
31.03.08,19:34
dobry den, bola som dnes na stretnuti s MBI, mala som z toho celkom dobre dojmy, pokial som si neprecitala diskusiu. takze vravite radsej nie?
Filip Glasa
01.04.08,14:04
čo radšej nie? čo ste riešili na stretnutí?
abcd.kates
02.04.08,16:54
Ahojte. Ak môžem poradiť nikdy sa nedávajte poistiť cez tretie osoby. Aj som mala zlú skúsenosť s takýmto "poradcom". Uzavriete u neho zmluvu a viac o ňom nebudete počuť, a zohnať ho?! Nikde som sa nevedela dopátrať kde ho zohnať. A každý ma posielal _odvolával sa len na neho. Takže s týmto nič nedoriešiš. A viete čo som začala robiť ja ? Robím poradcu - ale profesionálnu pre jednu jedinú spoločnosť. A zo skúsenosti- keď s niekym uzavriem zmluvu, nasleduje tzv. "klientský servis" to znamená, že nimim. po pol roku sa každému z nich ozvem, či je všetko v poriadku , či sú spokojní, nepotrebujú poradiť atď. Je to fajn pocit, že ľudia Vám veria. A ja viem, že to čo ponúkam naozaj kvalitné produkty. Katica
abcd.kates
02.04.08,17:00
Toto som sa snažil riešiť.

Ak by som sa chcel ešte aj poistiť, tak rozhodne nezvolím IŽP, ale rizikovú poistku.[/quote]
Falap, chápem ťa. Ale nie je každá IŽP rovnaká, našťastie sú tu aj iné produkty - kombinované životné-kapitálové + investičné. Čiže máš tam istotu a ty si vyberáš poistnú sumu na určité riziká ktorá je istá. Investícia do fondov je len ďalšia časť.
bombarado
03.04.08,14:30
Zdravim tu je Rado z New Yorku.
Ja som si precital niekoko odpovedi na vasu otazku co s MBI a mozem vam povedat pravdu, ze som sa poriadne zabavil ale aj poplakal.
Nejde mi do hlavy ako mozu byt niektory ludia takto ovplynitelny, ved to je viditelne zdieranie a vytahovanie z ludi peniaze.Ja sa cudujem ze ich ludia nesudia a nezmiatnu taketo firmy zo sveta.
Ja si myslim, ze ludia su neinformovany, ziju si na svojom piesocku ako pstrosi a ked sa objavy nejaky obcan v kravate tak mu naletia na hocijaku somarinu co povie.
Tu v USA sa takymto spolocnostiam smeju ako je AMWAY a ZEPTER, takto sa ludia nikdy nestanu bohatsimi iba vacsimi chudakmi, lebo z vas zderu aj to najmenej co maju.
Dufam, ze si tutu spravu precita co najviac ludi predtym nez urobia nejake rozhodnutie.
Zivte sa tym co viete ludia, alebo sa poinformujte predtym nez urobite nejake dolezite rozhodnutie, lebo vas zderu z koze.
SUDTE ICH nech sa im z gati kuri,potom prestanu oblbovat tvrdo pracujuci slovensky narod.
Zdravim
luciferova
07.04.08,14:53
no bolo to stretnutie, na ktorom nas spracovavali, aby sme sli robit poradcov, ci ako ich volaju. na stretko, ci skolenie do Vyhni a potom Turecko, Las Vegas a pod. vylety. kolko mozeme mesacne zarabat a kolko zaraba dotycny a pod. viedol to isty pan Vilo, priezvisko som nerozumela, no je vraj byvaly sportovec a trener. jeho medak mal znacku ZM(zlate moravce).
Filip Glasa
07.04.08,18:46
nikdy som nerobil v tomto biznise, ale niečo sa odhadnúť dá. Životné poistky sa uzatvárajú v priemere s 1000/mesačne poistným - kvôli daňovej optimalizácii. Z tejto poistky ide ako provízia poradenskej firme cca 1,5 ročného poistného(180000). Tebe z toho dajú povedzme tretinu (zvyšok berú štruktúry nad tebou - chlapík na medveďovi ZM : -).
To máš 6000 korún provízie. Ak urobíš mesačne 4-5 takýchto poistiek, tak ti to po odrátaní nákladov, daní, odvodov vyjde ako normálny plat. Pokial chceš aj medveďa, tak musíš budovať štruktúru, z ktorej budeš brať rozdielové provízie. Čiže tvoj tím bude tak trochu makať na teba - rovnako ako ty makáš na toho kto ťa zlanáril.
sajner
25.04.08,11:36
kratka informacia pre FALAPA:
po roku som sa vratil k tejto diskusii a vidim, ze pribudlo par prispevkov. rad by som reagoval na prispevky od FALAPA.
vsetko co pises, je v poriadku. az na jednu malickost. ak mas peniaze v banke a zomries, tak sa stavaju sucastou pozostalosti a idu do dedicskeho konania. rodina ich dostane az niekolko mesiacov ak nie rokov po tvojej smrti. myslis si, ze im to vtedy pomoze? nepotrebuju nahodou peniaze hned ako sa ti to stane, aby si mohli vyriesit zivotnu situaciu okamzite?
na rozdiel od banky, poistovna vyplaca peniaze hned (ak nie je podozrenie z poistneho podvodu alebo si nespachal samovrazdu prilis kratko po uzatvoreni zmluvy). cize peniaze pomozu rodine vtedy, ked maju pomoct.
a predstav si situaciu, ze nezomries, ale ostanes ochrnuty tak, ze budes moct hybat iba hlavou alebo mozno rukami. pre rodinu je to este horsia situacia, lebo ta bude musiet zivit, kupovat drahe lieky, platit narocne rehabilitacne procedury a operacie. a este sa budu musiet starat aj o seba.
a teraz si predstav, ze mas uzatvorenu poistku, kde v pripade invalidity poistovna setri peniaze dalej a este ti vyplati peniaze na liecbu. ano stoji to nejake peniaze, z ktorych pravdepodobne velka vacsina skonci vo vreckach manazmentu poistovne. ale zaroven si za tie peniaze kupujes istotu, ze prezijes aj ked to nebudes moct sam ovplyvnit.
este stale sa ti javi zivotne poistenie ako hlupost?......
Filip Glasa
25.04.08,11:58
sajner to je pravda. Ale ne tú okamžitú potrebu mi stačí cca 100 - 500 tis. Stačí mi teda životná či rizikovka na túto sumu. Nepotrebujem cez IŽP ešte aj "sporiť" tisíce mesačne.
sajner
25.04.08,21:04
ahoj FALAP. suhlasim s tebou. po rokoch stravenych v mbi (vid moj starsi prispevok) a po dalsom samovzdelavani :) je mi jasne, ze ak si chcem iba sporit, tak v IZP sa len dobrovolne vzdavam moznych vynosov v prospech poistovne v podobe poplatkov. urcite je vyhodnejsie sporit si priamo do fondov cez niektoru banku.
plati to vsak za predpokladu, ze si tam naozaj ludia budu pravidelne mesacne sporit urcenu sumu. a ze budu mat jasny ciel, kvoli ktoremu si setria. myslim, ze v dnesnej dobe si len blazon na dochodok nesetri, takze o potrebe setrenia na tento ucel vobec nejdem polemizovat. cez poistovnu to ma preto len ten vyznam, ze ked uz mas uzatvorenu zmluvu, tak ta to kazdy mesiac donuti vlozit dalsiu sumu a jednoducho si setrit "musis".
vela slovakov bohuzial nie je schopnych dodrzat tuto disciplinu a bud zabudnu alebo si povedia, ze teraz nemam a tak dalej....
ale ti, ktori si to ustrazia a budu vediet 30 rokov kazdy mesiac vlozit do fondu povedzme tisicku, tak ti sa budu mat dobre a urcite zarobia viac, ako cez IZP.
a co sa tyka zivotnej poistky - suma, ktoru vyplati poistovna by mala byt minimalne dvojnasobok tvojho rocneho prijmu (v zavislosti od rodinnych potrieb samozrejme). nezabudni, ze ta suma ma nielen vyriesit nahlu situaciu (pohreb a podobne), ale ma zabezpecit rodinu minimalne na rok az dva, aby sa z toho vedeli financne spamatat a nahradit tvoj prijem na povodnu uroven.
Filip Glasa
26.04.08,06:35
a co sa tyka zivotnej poistky - suma, ktoru vyplati poistovna by mala byt minimalne dvojnasobok tvojho rocneho prijmu (v zavislosti od rodinnych potrieb samozrejme). nezabudni, ze ta suma ma nielen vyriesit nahlu situaciu (pohreb a podobne), ale ma zabezpecit rodinu minimalne na rok az dva, aby sa z toho vedeli financne spamatat a nahradit tvoj prijem na povodnu uroven.

to hej, ale poistka mi stačí len na tie najrýchlejšie potreby ešte pred dedičským konaním. Po ňom už rodina môže použiť prostriedku určené na dôchodok, ktoré smrťou stratili význam.

Čo sa týka tej nedisciplinovanosti pri sporení na dôchodok a z toho plynúca výhod životných poistiek voči priamemu sporeniu do fondov:
Finančné inštitúcie by mohli vypustiť sporiaci produkt, ktorý by bol čisto fondový, transparentný a čo sa týka poplatkov nízkonákladový (teda oproti IŽP). Zároveň by oproti klasickým sporeniam do fondov mal nejaké tie brzdy a obmedzenia pre predčasný výber. Nebolo by to naozaj nič zložitého (niečo ako uzavreté podielové fondy).
Ale fin. inštitúcie by prišli o hlavnú výhodu životných poistiek pre nich: netrasparentnosť poplatkov.
siska1654
29.05.08,12:23
Ak by som mohla povedať,OVB a MBI sú spoločnosti,ktoré idú riadne po obchode a chcú len provízie.Je však ešte jedna spoločnosť ZFP a tá stojí za to.Mám s ňOU LEN DOBRE SKúSENOSTI,ODPORúčAM
michaela15
29.05.08,13:07
To si tam vydržal dlho ja som odišla po druhom školení . Ide im len o zisk nie o klienta lepšie je obísť poisťovne
AnnaK
29.05.08,13:27
Nemáte prosím skúsenosti so spoločnosťou PARTNERS GROUP SK? Moc by mi to pomohlo.
arizona
29.05.08,13:41
Kamarátku táto firma lanárila, že ponúkajú zamestnanie. Bola na pohovore skoro dve hodiny.
Po dvoch hodinách sedenia odišla iba s nakreslenými papiermi, ako bude dovolenkovať v Turecku každý rok aj s rodinou,ako táto firma má kontakty v Dominikánskej republike-samozrejme tiež núkali dovolenky,ako bude profesionálne rásť a krásne si užívať.
Keď som sa jej spýtala, čo by konkrétne robila, tak nevedela odpovedať. Vraj vždy keď sa na to spýtala pani z MBI, debata skľzla na ďaľšie výhody, dovolenky... a stále dookola.
Žeby ďaľšia "pyramídka"???
Filip Glasa
29.05.08,14:37
pyramídka určite nie. Klasické sprostredkovanie fin. produktov, najmä poistiek. Partners presne rovnako. Ak je niekto šikovný obchodník, tak to má význam skúsiť. Ale ak máte problémy oslovovať ľudí, komunikovať s nimi a následne predávať produkt, tak to nie je pre vás.
vasilka
17.06.08,06:54
no ja som si vsimla,ze tu pisu vecsinou ludia ktory uz pracovali v tychto firmach a nepostupili dalej tak traz na to vsetko kydaju od zlosti ale moja suseda s tym tiez pracuje a mne sa to pozdava uistit ma vedela vo vsetkom ....ja si myslil ,ze kazdy ten produkt ma nieco vyhodne v sebe-len treba davat pozor co ten clovek vlastne ponuka a nie ako ty co pisali ,ze si porobili z mluvy a teraz to musia platit,tak naco si ich robili?zebi chceli aj na sebe zarobit?a teraz nadavaju.....
vasilka
17.06.08,07:07
to bolo inac dobre ,ked sa pride niekto opitat na nazory tychto spolocnosti na na najvecsiohovarak na nete....tak s tymto postojom sa clovek isto pohne dalej
sajner
17.06.08,12:49
mila vasilka, pozri si prosim ta prispevok, ktory som sem napisal pred par mesiacmi - nachadza sa na strane 3.
ked si ho precitas, napis mi sem, kam som nepostupil a v com sa moj prispevok nezaklada na pravde.
nemam totiz vobec pocit, ze by som na MBI kydal. napisal som tam iba to, co je pravda a co som zistil pocas tych 6 rokov, kedy som mal moznost pracovat s informaciami, ku ktorym som sa dostal.
takze este raz - napis mi prosim, v com sa mylim a v com som na MBI kydal.
dakujem a prajem ti pekny den.
vasilka
18.06.08,07:48
produkty a praca su dva odlisne veci,to ako sa v poziciach tahaju privat broukery to je jedna vec a produkty su druha vec.....
vasilka
18.06.08,07:53
ja so nemyslela tym teba ale jedneho co tam pisal,ze si porobil zmluvy a teraz ich musi platit....
vasilka
18.06.08,07:56
tak mozes mi poradit ?ked si tam pracoval,je isto take vyhodne si zobrat z tamat uver?alebo v tom nieco je -niejaky chytak?porad mi....
vasilka
18.06.08,08:02
vyborne si to napisal...
vasilka
18.06.08,08:35
preco najhorsiu moznost falap?
fefe22
21.06.08,13:20
Zdravím Sajner!

Mal by som jednu otazku. Co bola ta nova informacia, co si sa dozvedel o MBI, resp. dozvedel o financnom trhu? A koli comu si sa rozhodol "zahodit" 6 rokov kariery vo firme MBI?

Vopred ti dakujem, a cakam na odpoved!
sajner
23.06.08,14:45
ahoj fefe22,
to nebola nejaka konkretna informacia, skor islo o celu skladacku, pozostavajucu s malych informacii a skusenosti. u mna nastal zlom po seminari v rakusku, ktory sa vola FK4. paradoxne to bol seminar, ktory nas mal nastartovat do vyssich manazerskych pozicii a u mna nastal ten efekt, ze som si uvedomil, ze to nie je praca pre mna.
podstata celeho problemu spocivala najma v tom, ze ak chces predavat poistne produkty, musis klienta strhnut-byt nadseny a to sa nedalo robit, ked som nadseny nebol. mbi a ostatne "poradenske" firmy tohto druhu, ktore funguju MLM systemom nemozu poskytnut svojim obch. zastupcom vsetky informacie o produktoch, pretoze ta zmes predavaciek, ucitelov a inych profesii, ktore zacinaju popri zamestnani, by tu zmes informacii nikdy nepochopila tak, aby ich mohla spravne interpretovat zakaznikovi.
predstav si situaciu, ze mas zakaznikovi povedat vsetko - o poplatkoch, o vypovednych lehotach, o vyplnovani tlaciv a predkladani roznych potvrdeni... nikto by nikdy ziadnu poistnu zmluvu neuzavrel.
a ja som nechcel fungovat tak, ze zakaznikovi hovorim iba polovicu pravdy.
islo najma o problem s podielovymi fondami - dostali sme novy produkt, ktory sa volal EINSTEIN. vyzeral vynikajuco a dokonca aj ja som sa nan nablaznil a uzatvoril som si zmluvu. az neskor, ked ma podielove fondy zaujali som zacal o nich zistovat viac a zacal som studovat odbornu literatutu. vtedy som zistil, ze klientom sme rozpravali take nehorazne nezmysly, ze som to mu az neveril - a nebola to nasa chyba (myslim tym ludi v terene)-bola to chyba vedenia firmy, ktore chcelo predavat novy produkt a neposkytlo nam vsetky informacie.
niekolkokrat som chcel sam vyskolit pracovnikov aspon v nasom time, ale nikto o to nemal zaujem - dokonca prednasku, ktoru som uz raz mal schvalenu mi zrusili s tym, ze vraj mam malu poziciu na to, aby som prednasal (nevadilo im vsak, ze som uz prednasal o poistnych produktoch aj predtym....).

takze priblizne kvoli tymto veciam som odisiel.
fefe22
27.06.08,14:33
Ahoj Sajner!

Dakujem ti za odpoved! Ale v tom stebou nesuhlasim, ze by si "musel klienta strhnut" -je v tom pravda, ale kto to nerobi? Podla mna poistovne, banky to robia tak isto, a co je smiesne, väcsina ludi za tim ide a spravy si sam sporenie v banke, ci v poistovne za smiesne uroky. V com poradenske firmy, napr. MBI, je lepsia v produktoch, v urokoch, vo flexibilite, atd.. Len ludia sa boja tych "maklerov", ktori ich najdu, lebo mozno maju zle skusenosti s inymi nekvalitnymi poradenskymi firmami, ale nemozes ich prirovnavat. A viem ze MBI robi spolu s poistovnami, ktore su svetovo zname, a klient sa moze rozhodnut ci si da sporit v MBI fondoch, ktore maju lepsie uroky, vynosi, alebo v beznych fondoch, ktore maju poistovne, alebo banky a deleko nemaju take uroky.
Ale mozno sa mylim a preto ta poprosim zase o odpoved, lebo mna zaujima financny trh, a chcem ta aj poprosit, aby si mi napisal "linky" takych webovych strankach, na ktorych sa da dozvediet viac o financnom trhu.

Vopred ti dakujem za odpoved!
S pozdravom Kristian
Filip Glasa
28.06.08,14:59
ci v poistovne za smiesne uroky. V com poradenske firmy, napr. MBI, je lepsia v produktoch, v urokoch, vo flexibilite,


v MBI fondoch, ktore maju lepsie uroky, vynosi, alebo v beznych fondoch, ktore maju poistovne, alebo banky a deleko nemaju take uroky.

toto veľmi pekne vypovedá o úrovni vzdelania ľudí z MBI. To ti fefe22 ešte nedošlo, že len sprostredkovávaš produkty bánk a poisťovní a preto nemôžeš mať vyššie "úroky", výnosy atď.?!

A hlavne hovoriť o úrokoch pri investovaní je zavádzajúce. O úrokoch môžeme hovoriť pri bankových vkladoch čo je skôr sporenie než investovanie. Všetko ostatné je výnos a to vždy len potenciálny (alebo minulý).

Už len dodať: vyhýbajte sa nevzdelaným pobehajom aj z MBI.
fefe22
28.06.08,19:22
Cau Sajner!

Dakujem ti za rychlu odpoved! Rozumiem tumo co si mi vysvetlil, ale nesuhlasim stebou! Neviem jak bolo v MBI ked si tam robil, resp. ake fondy mala MBI, ci v podstate mala vlastne fondy? Lebo ked nemala, tak mas pravdu ze nemohla mat MBI lepsie "uroky", vynosy, lebo len sprostriedkovala produkty poistovni. Ale teraz MBI ma vlastne fondy, ktore su lepsie ak maju banky a poistovne. A do MBI fondov vies len investovat cez MBI, ale to je jasne!
A ked rozmyslas logicky, tak mi das zapravdu!

S pozdravom :)
Filip Glasa
29.06.08,11:35
http://www.mbi.eu/sk/success-fondy
píše sa tam, že sú to fondy fondov, ktoré investujú zas len do ďalších fondov finančných inštitúcií.
Prečo to robiť takto okľukou a nesprostredkovať tie fondy priamo? Lebo MBI si tam nahádže pre seba poplatky. A tie nie sú malé:
poplatok za správu: 1,75% ročne
vstupný poplatok: 5,25%

A to napriek tomu, že fondy do ktorých tento fond fondov investuje si tie poplatky účtujú tiež (len ten vstupný bude nižší keďže ide o "veľkoobchod").

To že by mal mať vyššie výnosy ako fondy konkurencie je nezmysel. Pozrel som si tie dva fondy čo tam máte a motajú sa tak akurát niekde okolo benchmarku. Ako by aj mohli mať vyššiu výkonnosť, ak investujú zas len do iných fondov.
fefe22
29.06.08,13:01
Rozumiem ti a vidím že tomu veľmi rozumieš. Ale s tými výnosmi čo spravia fondy, s toho dostanú viac klienti, ako cez banku, alebo cez poisťovňu. Mám pravdu?
Filip Glasa
29.06.08,14:36
No v banke klient tiež môže investovať do fondov. Ak sa budú trhy vyvíjať dobre, tak môžu mať vyššie výnosy ako termínovaný vklad.
Ale u sprostredkovateľa by mal mať klient výhodu výberu väčšieho množstva správcov fondov. Banka bude logicky tlačiť len fondy svojej matky/dcéry. Lenže vy tuším v MBI tiež tlačíte len tie success fondy od jedného správcu. Takže v tomto prípade nie je rozdiel banka - mbi.
fefe22
29.06.08,16:00
Ked tebe je jedno ci dostanes 5-6% , alebo 8-10%. Podla mna ludom nie je jedno, ze raz za zivot si zacne sporit peniaze, lebo rozmysla do budocnosti, a dostone menej, ked moze aj viac dostat! Tak to podla mna nie je jedno. Tomu rozumiem ze banka, i poistovna tlaci svoje, tak ako aj MBI, ale to je normalne!!! :)
Filip Glasa
30.06.08,07:21
5-6% , alebo 8-10%

Akých 5-6% vs. 8-10% ? V banke si kúpim v podstate tie isté fondy ako u vás. To že tie vaše fondy nie sú oproti iným nejak extra výkonnejšie som už písal. Tieto omáčky čo vás naučili na školení o tom, že v banke zarobíš málo a u vás veľa sú vyslovene hlúposti. V banke dostaneš tie isté produkty ako u v MBI. Takže v čom by mal byť rozdiel?

Tie čísla čo spomínaš si pravdepodobne vycucal z prsta tvoj vedúci. Posledný raz zopakujem a viac už o tom písať nebudem:

Rozdiel medzi bankou a sprostredkovateľskou firmou by mal byť ten, že sprostredkkovateľ vie ponúknuť širšie portfólio fondov, poistiek, hypoték atď. Banka si zase tlačí len svoje fondy, poistky a hypotéky.
Lenže ak MBI tlačí len 3 svoje fondy, tak tam žiadnu pridanú hodnotu nemám.

A tie výnosy vašich fondov vs. iné fondy ( dostupné aj v bankách) si prever. Je to veľmi jednoduché.
Martulienka
30.06.08,09:32
ˇˇCítala som Vašu diskusiu na MBI.Teraz som bola na školení ZFP-podmienka je uzatvoriť si zmluvy, aby mohla fungovať kombinácia.Máte s tým niekto skúsenosti?
kubodinho
15.07.08,18:07
znamy robi pre mbi , ma sa dobre , ale sam priznava ze oblbuje ludi :(
mamuza8
31.07.08,12:09
Ahojte..neviem teraz čo si mám o tom celé myslieť. Mám pocit, že ľudia majú skôr zlé skúsenosti z touto spoločnosťou (MBI). Mne sa tiež pred nedávnom stalo, že ma oslovila pani z tej spoločnosti kôli zamestnaniu, a povedala mi všetky výhody a super systém a zárobky. Len sa mi natom napáči, chcú ako vstupný poplatok 2 900,- sk. Neviem či to je korektné od tak veľkej a super spoločnosti ako tvrdia.Neviem teraz, ako to vlastne je....mám o tom veľké pochybnosti....
anklar
01.08.08,09:18
Ahojte..neviem teraz čo si mám o tom celé myslieť. Mám pocit, že ľudia majú skôr zlé skúsenosti z touto spoločnosťou (MBI). Mne sa tiež pred nedávnom stalo, že ma oslovila pani z tej spoločnosti kôli zamestnaniu, a povedala mi všetky výhody a super systém a zárobky. Len sa mi natom napáči, chcú ako vstupný poplatok 2 900,- sk. Neviem či to je korektné od tak veľkej a super spoločnosti ako tvrdia.Neviem teraz, ako to vlastne je....mám o tom veľké pochybnosti....
To nie sú pochybnosti, to je správna intuícia.
kathy_smal
01.08.08,10:25
Ahojte..neviem teraz čo si mám o tom celé myslieť. Mám pocit, že ľudia majú skôr zlé skúsenosti z touto spoločnosťou (MBI). Mne sa tiež pred nedávnom stalo, že ma oslovila pani z tej spoločnosti kôli zamestnaniu, a povedala mi všetky výhody a super systém a zárobky. Len sa mi natom napáči, chcú ako vstupný poplatok 2 900,- sk. Neviem či to je korektné od tak veľkej a super spoločnosti ako tvrdia.Neviem teraz, ako to vlastne je....mám o tom veľké pochybnosti....

Ziadna seriozna firma od teba nebude chciet akesi "vstupne poplatky". Nech ti to stiahnu z prvej vyplaty alebo ked spravis prvy obchod a nie takto dopredu. Ja by som na to nepristupila.
Maronni
05.08.08,19:28
Raz som mal tu cest. V telefonate islo vraj o moj nazor. Suhlasil, som. Pocas celej nasej konverzacie sa vsak tato tema nejako nedostala na povrch, pretoze som bol zavaleny samimi informaciami a o tom, ze ich spolocnost ma informacie a prehlad ako nik iny atd. Nastastie som na dalsie stretnutie uz neprisiel. Mimochodom uz ma slecna ocakavala s dalsimi 10 novymi cislami mojich priatelov(obeti).... Dalsia forma uzery.
Maronni
06.08.08,06:26
Ahojte.
Prepac, ale ako tvrdis., ze sa vyznas vo financiach, nechapem potrebu spoluprace s takymito INDIVIDUAMI. Prepacte, som racionalny clovek.
chmeluska
11.08.08,10:07
musim vám oponovať.... mne sa spolupráca so spoločnosťou MBI veľmi vyplatila, a teraz celá naša rodina je finančne zabezpečena a v prípade nejakého problému čo sa tyka financií len zavolam môjmu finančnemu poradcovi a ochotne poradi. Ked človek niečo potrebuje tak každu pomoc uvíta a kedže MBI je nezávislá poradenská firma tak aspon čo sa týka mna vybrali najlepší produkt... no neviem... možno ste nemali kvalitných poradcov ked zle radili ale na toho môjho len samá chvála... Takže asi to záleži na akého človeka z tejto firmy natrafíte ja som maximálne spokojna a aj moja rodina....
sajner
12.08.08,14:34
ahoj, nechcem rypat, ale zaujimalo by ma, na zaklade coho si zistila, ze ti poradca poradil dobre. mala si nejaku poistnu udalost, cerpala si hypoteku, mala si velke vynosy v podielovych fondoch? ak mozes skus napisat, preco je podla teba tvoj poradca dobry a v com. dakujem
miska33
05.09.08,13:48
Ahoj Sajner, nedá mi nereagovať, pretože pracujem v tejto oblasti, konkrétne pre OVB. Je to práca ako každá iná, ak ju berieš poctivo a chceš naozaj klientovi pomôcť. Nemám problém povedať mu všetky poplatky súvisiace s uzatvorením akejkoľvek zmluvy, takisto klient presne vie, o koľko peňazí príde, ak zruší poistenie alebo sporenie. Nikoho neoblbujem, pretože sa chcem tým ľuďom pozrieť do očí aj o 10 rokov, a myslím si, že každá firma je len o ľuďoch a o ich prístupe. Robím finančné analýzy klienta a jeho rodiny, a ponúknem im to čo naozaj potrebujú a čo je pre nich najlepšie. Čo sa týka provízií, sú veľmi podobné v akejkoľvek poisťovni, preto ich výška u mňa nerozhoduje. Nepotrebujem uzatvárať zmluvy, ktoré klient zruší, lebo ich neuvládze platiť, takáto práca nemá význam. A pre ostatných: to, že si hľadám ľudí, ktorí budú túto prácu takisto robiť, neznamená, že pracujú na mňa; pracujú v prvom rade sami na seba. Ak z ich zmlúv mám nejaké peniaze, je to zato, že sa im venujem, keď ma potrebujú, od vyšších pozícií je to naozaj o manažérskej práci. To neznamená, že nemám aj vlastných klientov a nič nerobím. Vždy je to o poctivej práci, potom príde zaslúžená odmena. Ak to naozaj niekoho baví, a vie dobre poradiť, klient jeho prácu ocení.
hslovakia
10.09.08,15:22
Dobrý deň, aj mňa zaujímajú informácie o MBI. Mám niekoľko otázok, ale nejde mi o emócie, skôr o fakty. Do dnešného rána, kým som sa nedostala na podobnú debatu o MBI, som bola rozhodnutá zapojiť sa do spolupráce. Sama mám už uzavreté nejaké šetriace programy s poistením, aj som vkladala do bánk peniaze na nejaké fondy a viac menej som sa popálila. Takže mám vlastne dve otázky -
1. ak som človek ktorý preferuje viac kvalitu ako kvantitu, ak sa bojím, že spravím nejakých ľudí nešťastných preto, že im niečo nepoviem z dôvodu že jednoducho o tom neviem, alebo som ich zavádzala z dôvodu nevedomosti, mám za sebou zákl. školenie a nič viac o finančníctve, poisťovníctve neviem, nie som ekonóm - môžem vôbec robiť v takomto biznise?
Vlastne by som si teraz mohla odpovedať sama - určite nie. Ale ak by som sa mohla takto niečo naučiť, získať informácie, stojí to vôbec za to? Mňa totiž táto oblasť veľmi zaujíma...
2. ak opomeniem prvú časť - ak by som sa chcela naozaj vzdelať v takejto oblasti, aby som mohla pomôcť sebe, príp. iným je nejaká iná schodná cesta ako vstúpiť do napr. MBI? /Nemyslím ani VŠ, jednu už mám a v odbore som nikdy nerobila, je to len o teórii.../
sajner
12.09.08,19:09
odpoviem ti takto:

ak sa chces v tejto oblasti vzdelat, tak MBI nie je cesta - v MBI sa nenaucis o peniazoch a financiach skoro nic.
vsetky skolenia a seminare v MBI (a ver mi, ze za 6 rokov som ich absolvoval dost) su zamerane iba na komunikaciu s klientom a zvysenie predaja financnych produktov.
naucis sa tam akym sposobom komunikovat s klientom tak, aby sa neustale zvysovala pravdepodobnost uzatvorenia zmluvy a pripisania provizie na tvoj ucet, no najma na ucet MBI (presnejsie p. Schauflera).
prednasky o podielovych fondoch, poistnej matematike a uveroch su robene tak, aby si sa dozvedala pismeno A (mozno aj kusok pismena B) z celej abecedy financnictva. ak by si totiz poznala vsetky pismena a mala ich vysvetlit klientovi, tak nikdy v zivote ziadnu zmluvu neuzatvoris.
podstata predajneho rozhovoru totiz spociva v tom, ze klientovi povies iba to, co nevyhnutne musi vediet pre uzatvorenie zmluvy. vsetky ostatne informacie naviac zvysuju sancu, ze sa zacne vypytovat a zacne rozmyslat - a to je problem, ktory nikto v MBI nepotrebuje :).
takze chod do MBI ak chces byt medzi novymi ludmi a mas odvahu oslovovat uplne neznamych ludi. ak sa chces obcas trochu zabavit na nejakom skoleni alebo posedeni s instruktorom, tak je to pre teba dobra volba.
ale ak sa chces nieco naucit o financnictve, odporucam zacat nejakou literaturou - ja som mal velmi rad casopis INVESTOR, ktory stale vychadza.

na zaver dodavam, ze toto nepisem preto, lebo v MBI uz nepracujem a citim voci tejto firme nieco negativne. to vobec nie - mne ta praca dala vela co sa tyka sebavedomia a skusenosti s obchodovanim a vyuzivam to aj pri svojej sucasnom podnikani. ale chcela si fakty, tak som ti ich sem napisal - urcite ti ich ziadny normalne uvazujuci clovek (hoci aj priamo z MBI) vyvracat nemoze.

ak mas dalsie otazky, kludne pis. rad odpoviem
hslovakia
13.09.08,16:54
Dík za odpoveď, už som sa bála, že je táto vec /MBI a pod./ hluchá. Pre mňa je to ale dosť aktuálne.
Kecala som o týchto veciach aj s ľuďmi ktorí robia v banke ale aj s tými z obdobných maklérskych spoločností. A prišla som zatiaľ k záveru, že vlastne ponúkanie a ovládanie produktov je veľmi podobné, rozdiel vidím v spôsobe odmeňovania a v získavaní potenciálnych zákazníkov. Aj v banke mi zamestnanec zle poradil, zle vypracoval zmluvu /išlo o nejaké fondy/ plus prišla hypotekárna kríza /Amerika/ a ja som prišla o peniaze - našťastie nie o také veľké, ale išlo o princíp.
Myslela som, že ak by som som to skúsila sama predávať, tak získam viac informácií, prehľad atď. Ale si som zle myslela... Tak skúsim asi najprv niečo naštudovať podľa tvojej rady. Tak ešte raz DÍK.
sajner
13.09.08,20:26
pracovat v danej oblasti (t.j. ponukat financne produkty) nie je uplne zly napad.
ja som iba reagoval na tvoju otazku ohladne MBI (ale rovnako to plati aj u inych spolocnosti tohto typu) - priamo od tejto firmy sa o financiach vela nedozvies - neziskas ten potrebny prehlad. oni potrebuju predat co najviac produktov, nie urobit z teba financneho odbornika. urobia z teba (ak sa to podari) vyborneho predajcu a neskor aj cloveka, ktory bude ucit predavat dalsich novacikov.

prehlad a vedomosti ziskas tak, ze ta tato oblast bude naozaj zaujimat a budes si ich doplnovat studovanim roznych pramenov.

v MBI vladne filozofia zalozena na nadseni - a nadsena mozes byt iba ak predavas produkty zakaznikom na zaklade toho, ako ta to naucili. keby si mala detailne informacie o tych produktoch, tak by si nadsena byt nemohla, pretoze by si musela s vaznou tvarou klientovi vysvetlit vsetky negativa aj pozitiva a nechat ho v klude si to zvazit.
a to ako pracovnik MBI nemozes!!! ..... pretoze potom neuzatvoris zmluvu okamzite :)

ak by si mala zaujem, mozem ti poskytnut kontakt na jednu spolocnost, ktoru zalozili byvali pracovnici MBI, ktori odisli rovnako ako ja z dovodov nedostatocnej vzdelanostnej podpory MBI a chceli robit tuto pracu inak.
mozno ta sposob jej fungovania oslovi a ziskas aj prehlad vo financnictve a budes tieto produkty moct aj predavat.
hslovakia
16.09.08,14:06
OK. Mozes mi poslať kontakt, dost ma to zaujima... Neviem, ci zo mna nieco bude..., ale spon chcem skusit. Neviem ako ti mam poslat m.adresu, aby to nebolo zverejnene.
wynk11
18.09.08,08:33
no neviem o takej firme skoro nic
sajner
18.09.08,11:56
ahoj, ozvi sa mi na icq: 337085857
Gonka
03.11.08,14:30
Ak chce niekto vedieť viac o MBI, resp. má nejaké otázky, môže ma kľudne kontaktovať cez SS. Nemám zapotreby nikomu klamať, to čo tu píšete je z časti pravda ale aj klamstvo. MBI má aj kvalifikovaných pracovníkov ale aj začiatočníkov. Vždy keď budete v kontakte s niekým z takýchto spoločností, žiadajte stretnutie s jeho vyšším inštruktorom. Predídete tak problémom o ktorých tu píšete.
Pavol Hantsok
19.11.08,21:05
Tak som si nasiel cas aj ja aby som si precital tuto siahodlhu temu. Vsetko co sa tyka spolocnosti MBI a OVB je pravda. Vsetci co tu pisete ze su taky alebo onaky. Vsetko je o ludoch v OVB som pracoval od 18stich kedze od 16stich rokov som studoval financie(bol u mna zamer stat sa brokerom na burze CP). Prisiel som do OVB teda ako mlady chalan co sice este som no v tomto smere myslim ze som celkom zbehli. Spolocnosti tohto typu su o nicom inom nie ako o ludoch. Clovek, ktory vravi ze je to o nejakom prednasani niecoho co ti nahukaju neviem ako v MBI ale v OVB zmluvy spracovaval poradca nie spolocnost ako taka. Sam som mal kalkulacky a sam som nahadzoval komu kolko kde a za co spravim. Je pravda ze zakladom bola poistka teda uraz, investovanie co sa mi zo zaciatku zdalo v pohode no casom mi to prislo zbytocne teda uraz beriem ale preco to spajat do IZP. Paci sa mi vsak moznost ze boli produkty kde spolocnost mala dost zaujimave zlavy pre klientov (nemyslim tym staleho klienta danej spolocnosti ktory cerpa bonusy) no zase zalezalo na poradcovi ci ich vyuzije alebo nie. Neviem kto to tu spominal ze robil 6 rokov v MBI a potom odysiel ja som na to prisiel o nieco skor no nie na to ze je to oblbovanie prave naopak daju sa robit skvele veci ked clovek chce a da si namahu. Vravim MBI nepoznam preto mierim na OVB. Mal som uzasneho veduceho ktory mi je kamarat doteraz a posobi v tomto biznise akurat pre inu spolocnost. Jedine co sa mi nepaci na spolocnostiach tohoto typu ci uz to je spolocnost x alebo y je ze beru ludi hlava nehlava. Jedine co potrebujes ziskat klientov a ides dalej. Nieje to dorby system a to je to preco sa ludia stazuju. Vzdy som vsak klientovi povedal aby si isiel sam preverit ci mu ta konkretna banka, poistovna a podobne vie aj sama cez radoveho zamestnanca poskytnut danu sluzbu. Je to mozno blbost ale nemam za potrebu robit nieco co nieje lepsie ako bezne dostupna vec. Tak ako ste spominali tzv. suplikove produkty existuju no ako vravim nie vsade a nieje ich tolko vela. Budem rad ked sa zacne v podobnych spolocnostiach selektovat a dost radikalne kedze doteraz vidim plno ludi co tam robia a viem o nich ze sami nevedia co robia. Treba aby ta zaciatocna selekcia bola radikalna pretoze narabat s cudzimi peniazmi nieje sranda a nemoze si niekto iny dovoli predr...t peniaze niekoho ineho len koly tomu aby on na tom zarobil.

Fuh ale som sa rozpisal. Dufam ze som pomohol aspom trochu svojim nazorom. OVB mi dala vela a som rad ze som tam isiel pretoze ludia su ludia a ako vravim treba natrafit na toho spravneho a davat si sakramensky pozor na to komu co podpisem. Tak nech sa vam dari a drzte si penazenky !
silvinka7
05.05.09,18:22
Dobry den, vie niekto poradit ohladom hypotekarneho uveru,ktory si chceme vybavit od financneho poradcu MBI?Nemame s tym ziadne skusenosti, tak budeme radi, ak sa niekto ozve so svojimi skusenostami s touto spolocnostou. Vdaka
stanislavas
11.05.09,14:00
V MBI mi slubovali, ze ked tam dam peniaze, po dvoch rokoch si ich mozem vsetky zobrat aj s urokmi a konto zrusit. Tak som si zalozila "konto" a teraz po dvoch rokoch zistujem, ze to "konto" bolo vlastne zivotne poistenie, a ze teraz nedostanem nic, az o nejakych 10 rokov (ak vobec)!! A nic nedostanem, ani ked to poistenie teraz zrusim (max. tak 500 korun - z 30 tisic!!!)... Tak dakujem pekne, MBI ma naozaj uzasnych financnych poradcov, vsetci su klamari a ide im len o ich provizie. Neverte im.
srdce
11.05.09,19:45
:) Ahojte všetci s dobrym srdcom. Veľmi ma prekvapilo čo sa tu píše o MBI. Ja tu pracujem 3 roky a poviem Vám, že všetko čo sa deje je o ľuďoch a prístupe k iným. Firma samotná dáva možnosť vzdelávania na úrovni, sama som sa o tom presvedčila, a to som prešla viacerými poisťovňami. Ja by som skôr hanila samotné poisťovne. Stretávam sa s ľuďmi za účelom poskytnúť im servis na úrovni, ak majú problém tak sme tu mi aby sme za nich bojovali a dali im istotu, že sme tu pre nich. Všetko je o ľuďoch, a tí ktorí to nerobia z veľkým srdcom, ale zo srdcom pre peniaze nech to nerobia, ono to netrvá dlho, lož má krátke nohy. Dajte si ruku na srdce, koľkí ste to robili bez veľkého srdca. Pozdravujem poctivých ľudí. Papa:)
sajner
15.05.09,19:06
nesuhlasim s tvrdenim, ze vsetko je o ludoch. toto tvrdenie je nutne upravit minimalne na verziu: vela veci je o ludoch....
ak vsak je system nastaveny urcitym sposobom, ludia si nic nepomozu. na ziadnom skoleni v mbi som nepocul hovorit o tom, ze mame v prvom rade ludom pomahat. naopak, na kazdom skoleni som pocul iba KARIERA, UNITS, PROVIZIA. takze ano, je super, ak niekto v prvom rade chce ludom pomoct a az potom zarobit (ja som sa o to vzdy na "terminoch" snazil), ale potom nemozete byt v MLM systeme uspesni a zarabat skutocne velke peniaze, o ktorych sa na skoleniach neustale rozprava.
a poznamka: od MBI je mimoriadne svinske, ze zacalo rozposielat listy svojim byvalym spolupracovnikom a ziadat vratenie provizie za zrusene zmluvy klientov. poznam ludi (a tyka sa to i mna), ktori tam uz nepracuju 5 a viac rokov a odrazu dostanu zasielku, ze maju vratit 900 euro, lebo nejaki klienti, s ktorymi uzatvorili pred X rokmi zmluvu ju teraz zrusili. odkazujem MBI, aby tieto provizie vymahalo od tych managerov, ktori za nas dostavali CARE COMMISSION pocas celej doby, co tam uz nie sme!!!!!!!!!!!!!!! pretoze oni su plateni za starostlivost o existujucich zakaznikov, resp. oddelenie KS.
mona091
15.05.09,19:32
vsetko je o predaji, je jedno, ako sa to nazve, ci uz sluzba, produkt, cokolvek, vysledok je predaj a odjakziva platilo, ze dobry obchodnik preda aj ...,

ak sa nevyznam vo financnych produktoch, idem za odbornikom - aj financnym poradcom,
ak sa vyznam, je mi uplne zbytocny,

co sa tyka odbornosti poradcov, je zaujimave, ze vacsina z nich su povodom vsetko ine, len nie vystudovani odbornici financii, bankovnictva, maklerstva a pod.,

a veta, ze chcu pomahat, ma vyvadza z miery, ak chcu pomahat, nech idu do charity, a ak chcu pracovat a zarabat, nech robia svoju robotu
sajner
15.05.09,20:43
suhlasim s tebou a trosku upresnim ako som to myslel:

samozrejme, ze som chcel hlavne zarobit. tou pomocou ludom som to myslel tak, ze sice som isiel za klientom s tym, ze chcem zarobit, no nechcel som zarobit tym, ze ho oklamem. takze zarobit ano, no nie za kazdu cenu.

pomoc som chapal tak, ze ludom som vysvetloval napriklad potrebu zabezpecit sa na dochodok - v tej dobe sa este naslo vela takych, ktori nevedeli pochopit, ze si musia setrit, inak budu mat velke problemy na dochodku prezit. mozno som niektorym otvoril oci a zacali nad tym aspon uvazovat.
Marian 8
11.03.12,14:28
dobry den riesim problem okolo MBI
Marian 8
11.03.12,14:31
zdravim ucastnikov tohto fora
Marian 8
11.03.12,14:31
zdravim ucastnikov tohto fora
Marian 8
11.03.12,14:43
dobry den organizujem ludi ohladne problemu okolo MBI a ich slavneho produktu succes absolute . lieskovsky.marian@gmail.com c . t. 0903 34 34 46 . chcem proste zdruzit ludi a ziadat vratenie penazi . kuknite forum www.openiazoch.sk temy MBI a PIA success absolute a PIA success relativ . kliknite na prislusnej teme nazory .
Ice dive
11.03.12,15:10
taký detail... MBI je podľa ORSR finančný agent... t.j. nemá vlastné produkty... PIA success absolute alebo PIA success relativ sú podieľové fondy, ktoré ti možno MBI sprostredkovalo ale PIA success absolute má správcu HVB Banku... takže za stratu vo fonde môžu správcovia v banke, a myslím, že zmluvy majú dobre ošetrené, že ti povedia: "chcel si investovať, MBI ti to sprostredkovalo - podpísal si XY vyhlásení, že si si vedomí investičného rizika, že výnosy v minulosti nie sú zárukou budúcnosti" a pomôžeš si len tak, že sa riadne naserieš...
Marian 8
11.03.12,15:16
kontaktujte ma prosim ohladne veci MBI a success absolute . lieskovsky.marian@gmail.com . c.t. 0903 34 34 46 . vsetci poskodeni sa chceme branit a vymahat peniaze naspat .
Ice dive
11.03.12,15:21
no nemám dôvod Vás kontaktovať, nakoľko nie som poškodený...
Marian 8
11.03.12,15:22
no zasadne nesuhlasim . dany fond ma uz tretieho spravcu . co vypoveda o kvalite daneho fondu. najprv to bolo invesco potom constantia bank a teraz c- Qudrat . PIA austria bol len formalny spravca do.r.2007.lebo to zdedili po hvb bank ktoru unikredit kupil.
Marian 8
11.03.12,15:24
akoze nema . nemas pravdu . ved na navrh. maju hrdo napisane exkluzivny produkt. a bud pritomny som velmi zdatnysuper idem ti nieco pisat
Marian 8
11.03.12,15:26
nevadi nemam to tu pri sebe. ale precitaj si hosp. noviny zo dna 13.1:2005.
Marian 8
11.03.12,15:28
kukni forum www.openiazoch.sk tam som napisal co o nich napisali hosp.noviny.
Marian 8
11.03.12,15:29
ja tomu vsetkemu rozumiem .len nerozumiem sposobu prezentacie zo strany MBI . ja mam dokazy o ich zavadzani.
Ice dive
11.03.12,15:30
no to že tam majú napísané, že exkluzívny produkt znamená, že ho predávajú len cez túto spoločnosť... ale keď si pozrieš návhy na ich stránke tak pod každým majú aj logo poisťovne, alebo banky, pre ktorú daný produkt sprostredkúvajú...

http://www.mbi.eu/sk/produkty/exklusivprodukte
Marian 8
11.03.12,15:40
skoda mohli by sme si to tu riadne rozdat ked obhajute MBI
Marian 8
11.03.12,15:42
ano v poriadku ale ako MBI bude vysvetlovat to co spravili obcanom slov.republiky . vysvetlovat poistovniam.
Marian 8
11.03.12,15:44
tu nemaju co robit nech sa vratia do rakuska. spravim vsetko preto aby im NBS zobrala licenciu. ako je to mozne ze kooperativa zrusila s ninmi spolupracu,
Ice dive
11.03.12,15:47
no nemám dôvod obhajovať MBI... a porada nie je o tom, že si to tu máme "rozdávať" je to tu o skúsenostiach a ich výmene...

jediná cesta ako by si sa mohol dostať k svojim peniazom, je že by si vedel dokázať, že sprostredkovateľ, ktorý ti odporučil daný produkt ti vlastne zle poradil, ty si si nebol vedomí rizika a na základe jeho chybného poradestva si prišiel o peniaze... a škoda by sa ti uhradila z jeho zodpovednostného poistenia, avšak toto dokázať bude veľmi ťažké na tvojej strane, nakoľko predpokladám, že keď si videl pri dojednávaní investovania tie super grafíky, so stúpajúcou krivkou si akosi pozabudol prečítať to čo bolo dole pod ním takými malými drobnými písmenkami napísané, a samozrejme majú od teba určite podpísané, že si bol dostatočne poučený a rizikám rozumieš...
Marian 8
11.03.12,15:50
kuknite to druhe forum co tam pisem date si do googla MBI alebo success absolute a ste hned tam .velmi vela tam pisem a konkretne co sa mi stalo vdaka MBI.
Ice dive
11.03.12,15:50
tu nemaju co robit nech sa vratia do rakuska. spravim vsetko preto aby im NBS zobrala licenciu. ako je to mozne ze kooperativa zrusila s ninmi spolupracu,

:D:D:D kooperatíva je tiež jednou z poisťovní, ktorá má zástup spokojných klientov najmä čo sa týka poškodených v PZP... a mimochodom tiež je z rakúska...
Marian 8
11.03.12,17:12
budem tu velmi vela prispievat ohladne MBI
Indeed
11.03.12,17:17
budem tu velmi vela prispievat ohladne MBI

Tak prispievaj....

čakáme.
Marian 8
11.03.12,17:23
oki
Marian 8
11.03.12,17:24
do 25 min zacnem chrlit prispevky vydrzte
Marian 8
11.03.12,18:40
dna 13.1.2005 HN uverejnili nasledovne . MBI-Marketing Beratung International ktora na slov.poist.trhu ponuka VLASTNE izp programu success a zaroven prostrednictvom svojej distribucnej maklerskej siete na zmluvnom zaklade predava produkty viacerych poistovni posobiacich na slov. zasa podla UFT nevykonavala svoju cinnost S ODBORNOU STAROSTLIVOSTOU V ZAUJME SVOJICH KLIENTOV .ako konstatoval UFT spolocnost MBI neposkytovala klientovi dolezite informacie suvisiace s uzavretim poistnej zmluvy a neupozornila na dolezite skutocnosti a rizika suvisiace s touto cinnostou .
Marian 8
11.03.12,19:30
podavam staznost na firmu MBI zato ze ma na konci roka 2001 podviedla s ich produktom success absolute (povodny nazov einstein absolute).tento produkt mi bol predstaveny ako podielovy fond a nie ako izp. (aj v navrhu zmluvy je pojem inv.zivot.poist.tak zradne nahradene pojmom inv.konto buducnosti ) . a nasledne mi boli podane skreslene informacie o vynosnosti daneho produktu . prepocty vlozenych sum boli robene na priemerny rocny vynos 18 percent pricom poistovna kooperativa v nasledne zasielanych vypisoch pocitala s priemernym rocnym ilustracnym zhodnotenim 6 az 8 % a nie ako MBI s 18 %. zaroven mi bola slubovana suma na konci poistenia 2 159 773 sk. pricom poistovna kooperativa pocitala s vyplatenou sumou na konci poistenia 622 112 sk alebo 730 429 sk. taktiez je neprimerane skreslena a nerealna suma - jednorazova vyplata v 60 roku zivota 5 323 450 sk. po piatich rokoch trvania tejto poistnej zmluvy (mimochodom vlozil som 100 000 sk a k 1.1.2009 bola hodnota uctu 52 159 sk . hlavne ze MBI slubovala uz po 3 roku investovania vynos 24 308 sk . a dokonca mi bolo tvrdene ze z danych ziskanych vynosov mozem platit bez pouzitia vlastnych penazi kazdorocne poistnu sumu 20 000 sk . ) som sa rozhodol uvedenu poistnu zmluvu uviest do stavu neplatenia poistneho. pritom v MBI mi tvrdili ze z danych investovanych penazi mi uz potom poistovna ziadne peniaze na poplatky stahovat nebude . co tiez nie je pravda . obraciam sa na vas aby ste dany postup zo strany MBI presetrili lebo mi hrozi ze pridem o vsetky investovane peniaze lebo z danych vypisov nie je vobec zrejme preco mam zo 100 000 sk na inv.ucte len 52 159,86 sk. chapem ze pokles investovanej sumy posilnovanie slov.koruny ku euru a sucasne prepady na kap.trhoch . chcem vas upozornit ze i v obdobi kedy sa stresnym fondom darilo dany fond kupovany cez poistovnu kooperativa nedosahoval uspokojive vysledky . a jeden vazny dovod prepadu investovanej sumy je ten ze poistovna kooperativa mi siaha na zakupene pod.jednotky a strhava mi neadekvatne vysoke poplatky .
Marian 8
11.03.12,19:33
VAZENI POSKODENI KLIENTI KONTAKTUJTE MA lieskovsky.marian@gmail.com c.t. 0903 34 34 46
Marian 8
11.03.12,20:17
podavam staznost na poist.kooperativa za ich produkt success absolute - inv.zivot.poist.vycitam poistovni ze ma neinformovala pisomnou pisomnou formou o stave mojho inv.uctu hned po roku uzavretia danej poistnej zmluvy . urobila to az po 2 .roku trvania poistnej zmluvy aj to len na moju telef.urgenciu a pod hrozbou staznosti na UFT . dalsie vyhrady. neprehladny zoznam o stave mojho uctu z 5.1.2004 . v navrhu poistnej zmluvy nie je uvedena konkretna vyska poplatku . neumerne vysoke poplatky . fixny poplatok 49 sk mesacne . poplatok z aktualnej hodnoty pociatocnych jednotiek 0.542 % mesacne . poplatok z aktualnej hodnoty uctu 0.10 % mesacne . vyska tychto poplatkov nie je uvedena v navrhu poistnej zmluvy . o vyske tychto poplatkov som vobec nebol informovany pri podpise navrhu poistnej zmluvy zo strany MBI ani zo strany kooperativy . poistovna informovala o tychto cislach len po zaslani pisomnej ziadosti .keby nebolo tejto ziadosti dodnes by som nevedel konkretnu vysku tychto poplatkov . dalej mam vyhrady ze po uvedeni mojej zmluvy do stavu neplatenia poistneho su mi nadalej strhavane tieto vysoke poplatky . ked to takto pojde dalej skoncim na svojom ucte na nule . taktiez ma neuspokojuje vyska zhodnotenia takto upravenej poistnej zmluvy . suma 100 000 sk by sa mi mal zhodnotit po 20 r. o 2890 sk respektive o 16 745 sk . vsak to je neprijatelne za podstupene riziko a za taku dlhu dobu investovania -20 rokov mi poistovna ponuka takyto vynos . VAZENI POSKODENI KLIENTI FIRMY MBI NEVAHAJTE A KONTAKTUJTE MA lieskovsky.marian@gmail.com . c.t. 0903 34 34 46 .
Xanti
11.03.12,20:22
Marian
fajn a čo tu poriešiš na porade?
Ak sťažnosť tak treba písať na sťažnosti sme, alebo skúsiť lampáreň v markíze alebo podať trestné oznámenie.
Tu neporiešiš si myslím absolútne nič. To že sa pekne zavádza, no bohužial aj o tom sú také maklerske spoločnosti. :( A tým ľuďom ide o zárobok.
Marian 8
12.03.12,10:53
praveze tu poriesim vela. ludia ktori boli takisto oklamani ako ja ma budu kontaktovat . a spolocne dosiahneme nase odskodnenie. s pozdravom LM - inac dakujem za rady.
Ice dive
12.03.12,19:23
praveze tu poriesim vela. ludia ktori boli takisto oklamani ako ja ma budu kontaktovat . a spolocne dosiahneme nase odskodnenie. s pozdravom LM - inac dakujem za rady.

takých ako ty už booooooooolo... sa choď opýtať, toho uja čo včera vyhral voľby a ukáže nám ten správny SMER ako odškodnil poškodených v BMG a Horizont čo mal vo volebnom období 2002 - 2006... vykašli sa na to, čím skôr zabudneš tým skôr sa ti uľaví...
Marian 8
12.03.12,19:48
v ziadnom pripade sa nato nevykaslem . a toto je uplne ina situacia . v tomto su zamotane poistovne. kooperativa alianz generali uniqa . oni si nemozu toto dovolit nieco taketo co sa stalo . MBI je z toho vonku lebo je sprostredkovatel a zodpovednost nesu poistovne . nemozu to nechat len tak ak im bude zalezat na dobrom mene .
Marian 8
13.03.12,11:47
som tu
Marian 8
13.03.12,12:15
ja som uz bola v turecku 4xkrat vdaka MBI v antalii presnejsie v hoteli adam a eva ktory patri medzi najluxusnejsie hotely! samozrejme ze som musela mat aj vysledky.a musela som aj nnieco preto urobit . ano je pravda ze prvy seminar zaplatite 2800 sk ale vsetko ostatne zalezi na vas.ako zodpovedne sa budete stavat k tejto cinnosti ,potrebujete sa ucit ,druha vec je ze kto je osoba ktora vas do obchodu prijala?pozrite sa do zrkadla lebo tento obchod prezradi aka ste.!!!! v com ste slaba osobnost a ked sa nad sebou zamyslite nikto nie je dokonaly !!"!!!predsa clovek sa uci cely zivot.v skole ste mala super ucitelov a aj vy ste dokonala osoba ?zoberme si druhy priklad niekto vymyslel pribor lyzicu vidlicku nozik kazdy ho pouziva rozne .kazdy s nim vie inteligentne narabat? verte tomu ze ANTALIA DOMIN.rep. a tento rok je vyhlasena CANADA pre naj............ale za vykon.je to vsetko pravda a nie ohovaranie. verite ze ste sa narodila ? TAK TENTO PRISPEVOK SOM PREPISAL ZO STRANKY WWW:OPENIAZE.SK .TIEZ Z FORA O MBI.co nato hovorite poskodeni klienti firmy MBI.VSAK SA NAM SMEJU DO OCI. PRETO SI TO NETREBA NECHAT LEN TAK .piste a volajte . lieskovsky.marian@gmail.com 0903 34 34 46 .
blavaciko
13.03.12,13:02
Marian8 pochop ze otvaras staru temu, ktora tu nikoho nezaujima a dopisujes si sam so sebou.
Marian 8
13.03.12,17:52
to sa hlboko mylite .to je vysoko aktualna tema. a ze nikoho nezaujima . to by ste sa cudovali .kolko ludi sa mi prihlasilo do mojej mailovej schranky .
Otakar.2
13.03.12,19:02
Milý Marian 8 aby si bol v obraze v súčasnej dobe musí každý finančný agent alebo poradca robiť skúšky v NBS je to práca taká ako každá druhá títo ľudia podľa nového zákona musia mať minimálne stredná školu z maturitou alebo vysokú školu je to opatrenie národnej banky aby sa vyčistil trh od ľudí ktorý to nerobia dobre Keď závidíš čo vidieť choď to robiť a uvidíš , . Môžeš si vybrať na strane www. AFIS. máš tam spoločnosti ktoré sú združené a riešia finančné poradenstvo. Môžeš si spraviť päť skúšok a za ne aj zaplatiť Keď to chceš vedieť tito ľudia to robia za peniaze tak ako ti asi nechodíš do práce preto aby si naplnil šéfovi vačky ale aby si si zarobil na živobytie. Ja som sa stretol s právnikom ktorý dával zlé rady a za to si nechal zaplatiť nepracoval správne, ale kvôli tomu nemôžem povedať, že všetci právnici sú zlý. Neviem s kým si sa stretol či s agentom alebo s poradcom. Rozdiel je ten, že poradca si to nechá na tvrdo zaplatiť a agent ti to spraví bezplatne je ináč platený. Keď natrafíš na normálneho agenda alebo poradcu máš ho na stálo nakoľko pracuje z informáciami na trhu a vždy ti vie riešiť problémy, ktoré sa vyskytli. Vieš, napríklad, že tieto firmy robia bankám a poisťovniam veľké obraty a môžu poskytnúť za určitých okolnosti klientom dosť slušné zľavy, ktoré ti ako bežný občan nikdy nedostaneš, na príklad pri hypotekárnom úvere ti môžu znížiť úrokovú sadzbu čo v konečnom dôsledku môže robiť až 2000 euro alebo pri poistení ti dať zľavu až do 50%. Nakoľko tieto firmy im robia obraty a preto majú tieto výhody. Títo všetko nepotrebuješ nakoľko máš čas a pobehať všetky poisťovne a aj banky aj tak to nevybavíš. Títo ľudia sa pravidelne školia a sú informovaný keď máš čas môžeš sa tiež vzdelávať čítaj Investora, Trend a ostatné odborné časopisy a takto využívaj svoj voľný čas. Tak isto ani nechoď tvojmu lekárovi stačí keď si prečítaš niekoľko zdravotných kníh a budeš všetko vedieť. Keď si myslíš, že lekár, právnik a ostatný to robia zadarmo tak si na omyle. V dnešnej dobe všetci robia za peniaze a nehanbia sa za to. Ti keď robíš zadarmo to je od teba pekné a keď nerobíš zadarmo nezáviď druhému prácu
Marian 8
13.03.12,19:18
velmi pekne dakujem za reakciu . ale myslim ze vasa odpoved je uplne od veci. ja vobec nemam vyhrady ku finan.poradcom ani agentom ani ku konkretnemu cloveku z MBI ktory mi narobil takuto paseku v mojich fianciach ale moje vyhrady smeruju k f. MBI ako takej ona je zato zodpovedna ze takto vyskolila svojich ludi . aby chodili a zavadzali svojich priatelov kolegov rodinnych prislusnikov. myslite ze ten agent mimochodom moj dobry znamy ktoremu som maximalne doveroval a ktory mi pomohol v inych veciah si vsetky tie klamlive udaje vycucal z prsta . nie tymto klamstvom ho vybavila jeho firma -f.MBI .
Otakar.2
14.03.12,09:31
Aby nám bolo jasno školenie nerobí MBI ani OVB ani iná spoločnosť tieto spoločnosti si zavolajú odborníkov napríklad z poisťovne alebo z banky a oni preškolia ľudí na daní produkt a vysvetlia do bodky ich IŽP alebo hypotéku a iné produkty neviem či sa tvoj dobrý priateľ takého školenia zúčastnil a success fondy dosahujú výnosi okolo 8%, že ti spravil modeláciu na 18% neviem asi ťa chcel ohúriť ale tieto fondy spadajú pod spoločnosťou C-quadrat v OVB ich môžeš investovať cez spoločnosť Deutsches Ring a v MBI sú pridané navyše do rôznych životiek ale môžeš tiež priamo investovať bez životky cez EIC. Čo sa mne páči na C-quadrate je že to riadia v Rakúsku naši chlapci osobne ich poznám a sú dobrý a majú to tak spravené keď fond klesá tak z neho odídu a keď vysoko rastie tiež z neho vystúpia,lebo vedia keď je hore tak to padne tak aby klient nemal straty, keď neveríš naším chlapcom šikovným tak komu. Tvoj priateľ ti chcel dobre nakoľko treba mať životku a šetrenie na penziu. Prezradím ti ako sa teraz u nás počíta penzia máš tam tri veličina a to je mzdový bod, odpracované roky odo 18 rokov škola sa do toho nepočíta a jedno číslo. Keď ako správny živnostník si optimalizuješ náklady platíš minimu do sociálnej poisťovne tak čo dostaneš možno 200Euro priemer je u nás 390Euro Vyžiješ z týchto peňazí v penzii asi ťažko. Preto potrebuješ niekde šetriť. Vo svete je to bežná vec, že každý má nejaké šetrenie a potom vidíš na nábreží pri Dunaji ako si užívajú penzisti Z Nemecka keď príde loď, oni si na to našetrili. U nás je ešte stále pomýlený názor, že štát sa musí postarať do budúcna štát ti dá životné minimum na viac nebude mať a nezáleži aká bude vláda či modrá, červená alebo zelená keď nebude z čoho. Ak mi neveríš choď do sociálnej poisťovni vypýtaj si prístup na tvoj dôchodkový účet tam ti dajú takú girdkartu a za tri dni ti spojazdnia tvoj účet a tam uvidíš ako si na tom, ale zober si vopred niečo na uskladnenie aby si nedostal z tých mini čísiel infarkt. Ja mám kamarátov vo viacerých spoločnostiach ktorý sú výborný, ale poznám v každej spoločnosti aj karieristov. Zbytočne sa hneváš na MBI kamarát zodpovedá ako ťa informoval on ma možnosť keď sú mu veci nejasné pýtať sa školiteľov z poisťovni aby mu to alebo aj tebe správne vysvetlili je len na tebe či sa chceš hnevať alebo zabezpečiť do budúcna. Ti keď si dostal zmluvu tam si mal aj podmienky čo a ako to funguje, neviň nikoho keď si si ich neprečítal a nakoniec ti si nepodpísal zmluvu z tvojím poradcom ale z poisťovňou tvoj človek to len sprostredkoval. Zamysli sa nad sebou či si chceš plánovať budúcnosť a finančné zabezpečenie alebo zbytočne riešiť niečo čo nevyriešiš
Marian 8
24.10.12,12:05
hladam ludi ,ktori vdaka firme MBI a jej exkluzivnym produktom /Amaslico AE ,Einstein,Success,absolut,relativ / utrpeli znacne financne straty . kontakt : lieskovsky.marian@gmail.com , c.t. 0903 34 34 46 .
Marian 8
27.10.12,07:12
pani prosim kontaktujte hladam takto poskodenych ludi ako ste vy /firmou MBI a jej zazracnym Einsteinom/ za ucelom kolektivneho postupu proti tejto firme a zucastnenym poistovniam /staznosti ,peticia, medializacia pripadu, trestne oznamenie, MIMOSUDNE VYROVNANIE , hromadna sudna zaloba /vsak vas pripad ma sancu lebo falsovali vas podpis ,nas pravnik ma niekolko takychto pripadov falsovania podpisov a tvrdi ze to ma vyhrate . kontakt : lieskovsky.marian@gmail.com , c.t. 0903 34 34 46 . ZVOLEN .
7214
24.10.13,16:34
som presvedceny, ze prevazna vacsina ludi z MBI, ktori uzatvaraju zmluvy nemaju ziaden charakter ! ludia, nenalette im ! ak s nimi mate daco uzavriet, 100x si to rozmyslite a poradte sa u serioznejsich - hoci aj napr. taka Tatra banka

- najma v zaciatkoch si uzatvaranim "supervyhodnych" zmluv privyrabali takto rozni skrachovanci (napr. byvali lampasaci, ludia, ktori prisli o pracu apod., ktori o ekonomike nemali ani potuchy a nerobilo im problem zavadzat ! )

- vsetok ich zaujem a ochota skoncil vasim podpisom na zmluve, za ktoru oni schmatli tucnu proviziu (o tom vam samozrejme nic nepovedali), dalsi vyvoj a osud zmluvy ich uz nezaujimal, napokon mnohi z nich, ked pochopili o com ich praca je, s tym sekli.

TAKZE URCITE POZOR !!!
dominom
24.10.13,19:44
Tatra banka nie je o nic serioznejsia. Kazdy zamestnanec je skoleny aby predaval produkty Tatrabanky a nie aby dobre poradil. Mal som aj skusenost s pracovnickami v bankach a hlbka ich vedomosti o produktoch ktore predavali (podielove fondy konkretne) bola dost biedna. Takze odporucam nic nepodpisovat kym si veci neoverite, najlepsie je skontaktovat aspon 2 sprostredkovatelov z dvoch roznych spolocnosti a dat si spracovat 2 ponuky a porovnat.
Otakar.2
25.10.13,18:36
To máš pravdu v banke sú pracovníci školený na jeden produkt ktorý musia predávať a sú sledovaný plánom. to znamená ti máš v banke účet ona vidí kde máš koľko peňazí a ponúkne ti hneď výhodný produkt, ale pre banku, keď naletíš tak ona to s tebou uzavrie a má plán splnení to má každá banka tak spravené u poradcov to máš tak, že musí mať skúšku v NBS z kapitálového trhu a potom sú pravidelne za školovaný z produktom ktorý je na trhu máš správcovské spoločnosti, ktoré cez finančných poradcov predávajú tieto produkty napríklad zahraničné akcie predáva EIC domáce AID. Finančný poradca nezodpovedá aká bude budúcnosť fondov, lebo to nevie. ale vie ohodnotiť klienta či je konzervatívny alebo či vie isť do rizika. Keď neveríš ani bankám ani finančným poradcom tak môžeš vstúpiť priamo na burzu cez firmu broker jet oni sú na Pražskej burze a môžeš aj tam na priamo cez nich investovať, ale väčšinou všade máš do 5% vstupný poplatok z vloženého kapitálu. Je na tebe či to dáš do konzervatívnych fondov kde je malý výnos ale máš istotu že peniaze nestratíš alebo do akciových kde je vyšší výnos z vyšším rizikom, že stratégia nevyjde podľa očakávania. Ja osobne som za zmiešané fondy mne osobne sa páči C Quadrant sú vo Viedni a riadia to naši chlapci zo Slovenska Tieto fondy predávajú aj poisťovne v životnom poistní a môžeš si to zabezpečiť tiež cez EIC ale cez finančného poradcu. Fondy majú svoj zmysel lebo peniaze môžeš mať pod posteľou, alebo v banke a banka ich dá do fondov aby zarobila, alebo môžeš ich dať tiež do fondov a môžeš zarobiť ti.
Príklad ti dáš na terminák peniaze banka ti dá veľkodušne 1 % a ona ich dá do fondov kde zarobí 4% Čistý bezpracný zisk má banka Keď to chceš vidieť konkrétne ľudia daju do banky milión EU banka na tom utrží 40 000 Eu 10 000 Eu vráti a nechá si 30 000 Eu tak zarábajú banky z tvojich peňazí. Uvedom si tu podstatu ak dáš peniaze do banky sú to peniaze banky a ona s tým môže robiť čo chce sú to jej peniaze ak dáš peniaze do fondov sú to tvoje peniaze banka na nich nemá dosah.