wikinusha
07.08.16,21:56
Ahojte,
moj priatel ma neustale hnacku. Nechodi sice velmi casto na vecko, ale uz velmi dlho nemal normalnu stolicu. Bol u doktorky ta mu spravila vyter a vestky vysledkyy mal v poriadku. Neviete, prosim, poradit nieco najlepsie prirodne na ,,dostatie sa do normalu"? Alebo si ma u doktorky pytat nejake speci vysetrenie?
Vopred vdaka za vsetky rady.
buchač
07.08.16,20:02
Rozhodne trvať na špéci vyšetrenie...a povedal by som, že bez diskusie.
Anika61
07.08.16,20:44
Záleží od toho čo znamená veľmi dlho...týždeň,dva týždne...pol roka...záleží aj od toho ako sa stravuje...či prijíma normalnu vyváženú stravu...Hnačka,alebo riedka stolica môže mať viacero príčin...zlé stravovacie návyky,intolerancia niektorých potravín,zápal hrubého čreva,ale aj napr.psychické problémy či iné závažnejšie ochorenia.Preto je potrebné urobiť odborné vyšetrenia aby sa zistila príčina.
Anika61
07.08.16,20:54
faro1
08.08.16,04:10
Tvoj priateľ by mal navštíviť gastroenterológa za účelom vyšetrenia hrubého čreva. Hnačky môžu byť spôsobené zápalovými procesmi, napr. ulcerózna kolitída, alebo syndóm dráždivého čreva.
https://www.google.sk/search?q=syndr%C3%B3m+dr%C3%A1%C5%BEdiv%C3%A9ho+%C 4%8Dreva&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=oROoV--hO-bt8wf-_bKQBg
Kabaka123
08.08.16,04:11
nech skúsi nasadiť magnezium
faro1
08.08.16,04:29
Nie všetky diagnózy sa zisťujú výterom, pri zápaloch výterom nič nezistí. Kvôli vlastnému kľudu, čím skôr na odborné vyšetrenie.
taiko
08.08.16,05:32
Nepises, ako dlho tento stav pretrvava.

Ako preventivne opatrenie, kym sa absolvuju nejake odborne vysetrenia, priatel nech na dva tyzdne vynecha mlieko, maslo, syry a vobec vsetko v com sa nachadza mlieko, laktoza, ci mliecny protein.
Terezia13
09.08.16,17:25
tu nie je čo rozmýšľať, príčin môže byť veľa a jedine "špéci" vyšetrenie - teda dôkladné vyšetrenie môže vyvrátiť všetky pochybnosti a určiť príčinu
buchač
09.08.16,19:39
Mám wikine robiť bububu...??? ;)
Terezia13
09.08.16,19:53
buchi viem o čom hovorím!!!!!!!!!!!!!!! mám v rodine a v okolí x prípadov a každý s iným problémom - krownova choroba, štítna žľaza, rakovina každý mal inú diagnózu a u každého hnačka - viac alebo menej, tak aké bububu,nepochopila som, keď si nezažil, nepíš a nerob záver, viem, čo píšem
buchač
10.08.16,06:17
Terezia13 (Včera 22:53) buchi viem o čom hovorím!!!!!!!!!!!!!!!
tak aké bububu,nepochopila som, keď si nezažil, nepíš a nerob záver, viem, čo píšem
========================
Vidím, že si nepochopila....veru nepochopila.
Prečítaj ešte raz, čo som napísal...a pozorne.
------------------------------------
Či zažil ? Hm...čo zažil, ale ja som dokonca prežil !!!!

Viac mojich príspevkov si môžeš prečítať tu http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html
avalik
10.08.16,06:58
Hnacky mozu vyvolavat aj niektore lieky.