Riky-tiky Tiky-čk
08.08.16,22:53
Dobry den,
pristahovali sme sa do starsej bytovky, kde sme iba druha mlada rodina, ostatni su uz dochodcovia. K bytu nam nalezi jedna mala pivnica, ktora nam bohuzial nestaci. Priestory ako byvala kocikaren si obyvatelia rozdelili medzi sebou a dohodli si platbu, za meter stvorcovy, peniaze idu zrejme do fondu oprav. Mame tiez narok na spolocne priestory, mozem si na ne narokovat? Viem, ze by som to mala asi nechat na hlasovanie na schodzi, ale je mi vopred jasne, ze to asi neprejde (ledva sme obhajila kolajnicky na kocik, lebo podla spravcu to nebolo vo verejnom zaujme :). K dalsim prenajatym priestorom, sa zrejme dostanem az ked niekto umrie, alebo bude prevaha dalsich mladich rodin. Tak ma len zaujima, ci to mozem aj nejako pravne podchytit, ze mam narok na priestor, kvoli kociku a bicyklom.
Dakujem pekne za odpovede
Chobot
08.08.16,21:53
Nie, nemáš. Ak sa väčšina dohodla, že to prenajme niekomu konkrétnemu, tak ten to môže mať v prenájme, kým väčšina nerozhodne inak. Takže žiadať môžeš, ale ak to neodhlasujú na schôdzi, tak priestory budú prenajaté.

Môžeš ponúknuť vyššie nájomné, ako má súčasný prenajímateľ. Možno ich presvedčíš.
zuzka_
09.08.16,05:29
hmm, tak dakujem :(