bjuty smis
29.09.16,18:45
nie je začo...
ked sa dosmeješ, kludne daj aj argument :)
buchač
29.09.16,16:54
Každý má svoj pohľad na vec.
Námorné tankery, kontejnerové lode, ľadoborce, nákladné lode.... tie sú na špičkovej úrovni! Dokonca i veľmoci ako Rusko, Čína, USA, UK, Austrália si dáva u nich postaviť niektoré špecializované plavidlá.

Človeče...žeby som pouvažoval nad kúpou nejakej kontejneráku ? Šak budem vláčiť z Činy tovar a zarobím do aleleja. Jaro bude môj finančný poradca...;)
Myslím si, že ľadoborec pre mňa nemá význam...Šírava veľmi nezamŕza...a aj tak je to globálne otepľovanie.
Nandrolon
29.09.16,16:55
Samsungom "vacsinou" nic nepokazis, ale napisat, ze vo vsetkom to je spicka je dost komicke :-).
Inac debatu som ja nezacal, takze tiez cakam na argumenty...
pavol54
29.09.16,16:58
samsung je absolútna svetová špička.....vo všetkom, čo robí.....
Skoro ako daewoo ale to nikdy v špičkovosti nedobehne
bjuty smis
29.09.16,17:20
Samsungom "vacsinou" nic nepokazis, ale napisat, ze vo vsetkom to je spicka je dost komicke :-).
Inac debatu som ja nezacal, takze tiez cakam na argumenty...

vo všetkom co robí...neprekrúcaj moje slová..
v čom nie je ?
v mobiloch ?
tv ?
lode ?

aký cheš argument ??
že zvalcovali japoncov nestačí ??
bjuty smis
29.09.16,17:21
samsung je absolútna svetová špička.....vo všetkom, čo robí.....
Skoro ako daewoo ale to nikdy v špičkovosti nedobehne


dobre pavol, dobre....
lujza.j
29.09.16,18:15
Potesilo....ze alergia -vyrazky co sa mojemu decku....postupne vyhadzali po celom tele....dnes z tvare ustupili....uf....lebo vcera ma moj obvodak.....ze osypky:eek: mala aj vybehnute uzliny....kozna,ze to nie su osypky...uf
Na bolesti krizov a bolest v hrdle a celkom cela bola ee....flector,acylpos a caj s rumom....takze asi flector bude ten fras...a to iba 2 x v priebehu 3dni si ho dala...
Katy a R
29.09.16,18:22
luj - u mňa tiež Flector! - fuj!! ... nebola to veru sranda! (ten rum som k tomu ale neskúšala;))
lujza.j
29.09.16,18:47
Rumíkovy cají..bol fakt mega velky....mozno tiez čoto pridal...aj ked iba maly frtan....som jej povedala...aby si pamatala...ze alergia na diclofenak....lebo ten nie je len vo flectore...
kopretinka
29.09.16,21:18
musím sa opýtať v mojej poisťovni(union),prečo preplácajú iba jedno sono denne....všzp-2 a ešte jedna poisťovňa tiež 1vyšetrenie)......4mesiace vopred je vyčasované.
Takže doktor vyšetrí 4pacientov denne a potom ostatných iba za poplatok 10eur.
hmmm
hmmmm
V tej istej ordinácii funguje ako lekár na poisťovňu aj ako súkromná sročka,využíva tie isté priestory aj tie isté prístroje.Či aj platí prenájom za všetko alebo len zhrabne keš za vyšetrenie bez dokladu.....
jar88
30.09.16,04:14
Samsungu hrozia problémy pre práčky, ktoré sa počas prania rozpadli

http://ekonomika.sme.sk/c/20290267/samsungu-hrozia-problemy-pre-pracky-ktore-sa-pocas-prania-rozpadli.html#ixzz4Le5p4s3W
---------------------------------

Zastávam názor, že ak jedna spoločnosť vyrába od maličkých súčiastok až po veľké lode, tak nerobí nič poriadne.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Samsong_kurup

Neexistuje v žiadnom prípade, že v mojej domácnosti sa vyskytne niečo od tejto značky...mobil, práčka, TV = všetko je to proste šmejd.

Dúfam, že si vo svojej naivite nepredstavuješ, že nejaká firma vyrába telefóny v lodeniciach, alebo lode v atomobilke. To že napríklad Samsung vyrába lode a zároveň aj bielu techniku, nemá na kvalitu, či špičkovosť, ako to tu ktosi nazval, žiadny dopad.
-----------------------------------------
Bjuty smis tu spomenul argument, či nestačí fakt, že "svojou špičkovosťou" vytlačili aj Japoncov.
To však nieje argument, lebo lode sa vyrábajú priamo na zákazku. Každý, kto má peniaze na potrebnú technológiu vie vyrobiť loď, kontajner či automobil, ale nie každý sa vie dobre s klientom dohodnúť. Naviac ešte, aj niektoré Európske, Japonské a aj Americké spoločnosti by sa vedeli dohodnúť na dobrých podmienkach, ale domáce legislatívne prostredie jednoducho nepustí.
------------------------
Jednoducho povedané, sú štáty, ako napríklad Južná Kórea, Čína, Malajzia a podobné, ktoré majú vo výrobe a obchode neskutočnú výhodu nad USA, Japonskom a štátmi EÚ. Im stačilo dať prístup k technológiám a peniazom a sú "na koni".;)
Tweety
30.09.16,04:56
Zas tie prachy, a potom sa čudujeme, že niektorí absolventi sú hlúpučkí.http://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/7/21/2101677/2101677_820x.jpeg?rev=3
buchač
30.09.16,05:22
Jednoducho povedané, ...
Jednoducho povedané, Ty na moju jednu vetu vieš vypotiť celý elaborát.
kopretinka
30.09.16,06:37
Zas tie prachy, a potom sa čudujeme, že niektorí absolventi sú hlúpučkí.http://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/7/21/2101677/2101677_820x.jpeg?rev=3
kamarát pracoval na daňovom úrade ako správca počítačovej siete....musel si dorobiť bc. lebo na daňovom úrade nesmel pracovať nik bez vysokoš.vzdelania :eek::confused::D asi aj upratovačka mala bc.
Čítala som jeho bakalárku........akože vážne,to by som zosmolila aj ja,bez akýchkoľvek konzultácií-téma-internet.....
buchač
30.09.16,06:55
Zas tie prachy, a potom sa čudujeme, že niektorí absolventi sú hlúpučkí.
kamarát pracoval na daňovom úrade ako správca počítačovej siete....musel si dorobiť bc. lebo na daňovom úrade nesmel pracovať nik bez vysokoš.vzdelania :eek::confused::D asi aj upratovačka mala bc.
Čítala som jeho bakalárku........akože vážne,to by som zosmolila aj ja,bez akýchkoľvek konzultácií-téma-internet.....
Nedá sa brať až tak so všetkou vážnosťou.
Vo všeobecnej rovine berme, že tá VŠ je určité kritérium na dané miesto.
No je na hlavu postavené, ak (daný príklad) IT oný si urobí titul z masmediálnej komunikácie.
Napríklad na sú polícii aj takí vyšetrovatelia, ktorí majú titul MVDr. alebo Bc. zo sociálnej práce...

Je normálne, ak sú na bilboardoch oznamy, výzvy ku štúdiu na určitej fakulte, dokonca bez prímačiek ?
Ide proste len a len o peniaze.
jar88
30.09.16,06:58
Jednoducho povedané, ...
Jednoducho povedané, Ty na moju jednu vetu vieš vypotiť celý elaborát.

No vidíš.:D
A čo by si povedal nato, že aj u mňa na záhrade, nejaký neprajník škodoradostne zhasol svetlo?:D Možno to zhasol mesiac, ale nevidel som ho. Asi mal áčko.:)
Čo som sa ja do rána našpekuloval, ako to opraviť.:) No a čuduj sa svete, u teba sa rozsvietilo o 5 minút skôr, ako u mňa. To vy na východe stále musíte mať stále nejakú výhodu? Dokonca aj to slnko máte skôr, ako my tu na západe.:cool:
Žabinka
30.09.16,07:36
a už sa uvoľnite, je piatok..:)
https://www.youtube.com/watch?v=d9TpRfDdyU0
bjuty smis
30.09.16,08:44
jar..

tak lahko si to predstavuješ ?

každý, kto má peniaze dokáže vyrobiť špičkovú lod, alebo auto ??
bjuty smis
30.09.16,08:52
potešilo, že si vo svete všímajú, ako si tu pekne žijeme....

Mal by sedieť a nie sa vyhrážať

“Ak by Fico žil v krajine s nezávislým súdnictvom, zrejme by už sedel v base a nevyhrážal sa krajine, ktorá dala svetu právny štát,” hovorí Tupy vo svojom komentári. Neskôr podrobne popisuje, ako je Fico zapletený do škandálu s Bašternákom a jeho podozrivých daňových machinácií.

Čítajte aj: SVET O SLOVENSKU: Fico je v jednom vreci s Islamským štátom

Analytik pripomína, že Fico priamo býva v Bašternákovom luxusnom dome Bonaparte a to za nájom o takmer 75 percent nižší ako je trhová cena. “Vyzerá to tak, že slovenský premiér si užíva svoje bývanie takmer zadarmo výmenou za ochranu jeho domáceho pána pred trestným stíhaním,” dodáva Tupy.

http://www.dnes24.sk/svet-o-slovensku-takuto-nakladacku-fico-este-nedostal-vraj-patri-do-basy-251344
jar88
30.09.16,09:56
jar..

tak lahko si to predstavuješ ?

každý, kto má peniaze dokáže vyrobiť špičkovú lod, alebo auto ??
Samozrejme, že áno, ale nie vlastnými rukami :), na to si predsa najme zadubených, ale pracovitých.:---
---------------------------
Príkladom je napríklad taká TataMotors.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tata_Motors
Veď vedia vyrábať to isté, čo Dajmler, Rover, Jaguár a podobne.
Možno budú vyrábať aj Land Rover na Slovensku.:D Ak nie hneď, tak neskôr a ak nie celý, tak aspoň časť.:) No problém.;)
-------------------------------------------------------
My múdri pomáličko o všetko prichádzame a oni sprostí majú stále viac a viac. V tejto súvislosti by som sa aj tajka opýtal, či to nieje privysoká cena za naše sociálne a enviromentálne vymoženosti.:)
korela
30.09.16,10:00
Zas tie prachy, a potom sa čudujeme, že niektorí absolventi sú hlúpučkí.
kamarát pracoval na daňovom úrade ako správca počítačovej siete....musel si dorobiť bc. lebo na daňovom úrade nesmel pracovať nik bez vysokoš.vzdelania :eek::confused::D asi aj upratovačka mala bc.
Čítala som jeho bakalárku........akože vážne,to by som zosmolila aj ja,bez akýchkoľvek konzultácií-téma-internet.....
Nedá sa brať až tak so všetkou vážnosťou.
Vo všeobecnej rovine berme, že tá VŠ je určité kritérium na dané miesto.
No je na hlavu postavené, ak (daný príklad) IT oný si urobí titul z masmediálnej komunikácie.
Napríklad na sú polícii aj takí vyšetrovatelia, ktorí majú titul MVDr. alebo Bc. zo sociálnej práce...

Je normálne, ak sú na bilboardoch oznamy, výzvy ku štúdiu na určitej fakulte, dokonca bez prímačiek ?
Ide proste len a len o peniaze.

Ja sa tých škôl nezastávam, ani s nimi nemám skúsenosti, ale nekritizujem ich. Skús aspoň jednu z nich absolvovať, alebo tvoji blízki, aby si mal info z prvej ruky, potom si budeš môcť otvárať ústa. Pretože dovtedy je to stále iba mlátenie prázdnej slamy.
korela
30.09.16,10:04
Fakturantky, účtovníčky si často robia pedag. fakulty aby mohli zamestnávateľovi - zahr. firme, potvrdiť znalosť cudzieho jazyka. Aj preto nemáme dostatok kvalifikovaných jazykárov na školách.
korela
30.09.16,10:11
Bez prij. pohovorov sa kedysi zapisovali maturanti na štátne slov. VŠ. Až potom bolo sito. Myslím, že to bolo objektívnejšie ako dnes. Ale bola iná doba, dalo sa na školstvo spoľahnúť. Čo sa dnes nedá povedať ani o školách s tradíciou.
jar88
30.09.16,11:14
Korela nechcem si domýšľať a podsúvať ti, čo si chcela v posledných príspevkoch povedať.
Ale napíšem ti moju nedávnu skúsenosť v súvislosti so školstvom.
Na začiatku prázdnin u mňa býval (ako kaucurfer) Rus Ilja, 20 ročný študent. Veľmi som mu nerozumel ani po Rusky, ale pochopil som, že z Ruska odišiel so 650-imi € vo vačku, že ide študovať do niektorej krajiny EÚ. Po troch týždňoch pobytu, si uschoval u mňa kufre a povedal že ide do Rakúska. Vrátil sa až teraz (pred dvoma týždňami) s tým, že si našiel technickú školu v meste Graz (300€ semester). Našiel si tam aj privátne ubytovanie za 320 € mesačne a k tomu aj zamestnanie (2200€) z ktorého to všetko bude platiť.
----------------------------------------
Myslím že je to dosť presvedčivý príklad, že ak niekto chce študovať a je ochotný pre to niečo urobiť, možností má dosť. Tým som chcel povedať, že nariekať tu nad školstvom nemá význam.
bjuty smis
30.09.16,11:37
jar..

tak lahko si to predstavuješ ?

každý, kto má peniaze dokáže vyrobiť špičkovú lod, alebo auto ??
Samozrejme, že áno, ale nie vlastnými rukami :), na to si predsa najme zadubených, ale pracovitých.:---
---------------------------
Príkladom je napríklad taká TataMotors.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tata_Motors
Veď vedia vyrábať to isté, čo Dajmler, Rover, Jaguár a podobne.
Možno budú vyrábať aj Land Rover na Slovensku.:D Ak nie hneď, tak neskôr a ak nie celý, tak aspoň časť.:) No problém.;)
-------------------------------------------------------
My múdri pomáličko o všetko prichádzame a oni sprostí majú stále viac a viac. V tejto súvislosti by som sa aj tajka opýtal, či to nieje privysoká cena za naše sociálne a enviromentálne vymoženosti.:)

to nebol príklad, ktorý potvrdzuje tvoje slová....oni nezačali na zelenej lúke, sám si dal link

skôr mi povedz, prečo rusi chceli kúpiť od frantíkov mistrály....

alebo prečo najvačší zlodeji a falšovatelia na svete neboli schopný postaviť lietadlovú lod.....

a k tomu p.s...kto oni sprostí majú viac a viac ? robotník v tate ? menil by si ?

ty by si naozaj menil náš sociálný systém s indickym ?

ty by si naozaj menil naše enviromentálné vymoženosti s čínskymi ??

to fakt ?
buchač
30.09.16,11:38
Ja sa tých škôl nezastávam, ani s nimi nemám skúsenosti, ale nekritizujem ich. Skús aspoň jednu z nich absolvovať, alebo tvoji blízki, aby si mal info z prvej ruky, potom si budeš môcť otvárať ústa. Pretože dovtedy je to stále iba mlátenie prázdnej slamy.

TY si myslíš, že je v poriadku, ak nejaký "masmediálny odborník" z Hornej-Dolnej je na mieste toho vyšetrovateľa ? ...a funguje to takto aj na iných funkciách v iných odvetviach.
Už sa zobuď a vyjdi von medzi ľudí...a never všetkému, čo net prináša.

Viem, že to nie je ono, nejak sa nedá porovnávať...ALE na dvoch vysokých školách som bol zamestnaný.
Teda si myslím, že som ako tak v obraze a viem, čo viem.
...a to čo ja viem, to Ty nikdy nepochopíš.
Zopakujem pomaly ešte raz...N I K D Y N E P O CH O P Í Š !


Mimochodom...to mlátenie slamy ? Ja aspoň to...Ty ani to.
afrikánka
30.09.16,12:30
buchač....na dvoch vysokých školách si bol zamestnaný, vieš, čo vieš, slamu mlátiš.....veď dovysvetľuj......a aké pracovné zaradenie si mal na dvoch VŠ, to tiež mnoho napovie.....
jar88
30.09.16,12:35
jar..

tak lahko si to predstavuješ ?

každý, kto má peniaze dokáže vyrobiť špičkovú lod, alebo auto ??
Samozrejme, že áno, ale nie vlastnými rukami :), na to si predsa najme zadubených, ale pracovitých.:---
---------------------------
Príkladom je napríklad taká TataMotors.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tata_Motors
Veď vedia vyrábať to isté, čo Dajmler, Rover, Jaguár a podobne.
Možno budú vyrábať aj Land Rover na Slovensku.:D Ak nie hneď, tak neskôr a ak nie celý, tak aspoň časť.:) No problém.;)
-------------------------------------------------------
My múdri pomáličko o všetko prichádzame a oni sprostí majú stále viac a viac. V tejto súvislosti by som sa aj tajka opýtal, či to nieje privysoká cena za naše sociálne a enviromentálne vymoženosti.:)

to nebol príklad, ktorý potvrdzuje tvoje slová....oni nezačali na zelenej lúke, sám si dal link

skôr mi povedz, prečo rusi chceli kúpiť od frantíkov mistrály....

alebo prečo najvačší zlodeji a falšovatelia na svete neboli schopný postaviť lietadlovú lod.....

a k tomu p.s...kto oni sprostí majú viac a viac ? robotník v tate ? menil by si ?

ty by si naozaj menil náš sociálný systém s indickym ?

ty by si naozaj menil naše enviromentálné vymoženosti s čínskymi ??

to fakt ?
Jój, čo to sem priplietaš?
Keby Rusi a Putin mali dosť peňazí, kúpili by si technológie a odborníkov a postavili tie lode sami. Ale na to by potrebovali mať viac, ako 1,5 miliardy.
-----------------------
No a či stojím o taký sociálny systém, ako majú v Indii?
Samozrejme že nie, ale asi ho budeme mať aj tu, teda ak sa niečo na tom terajšom nezmení.
Ale aby som pravdu povedal, radšej by so ten Americký. Vrátane toho "drahého" zdravotníctva.
alaya1
30.09.16,12:36
Bez prij. pohovorov sa kedysi zapisovali maturanti na štátne slov. VŠ. Až potom bolo sito. Myslím, že to bolo objektívnejšie ako dnes. Ale bola iná doba, dalo sa na školstvo spoľahnúť. Čo sa dnes nedá povedať ani o školách s tradíciou.



Ani by som nepovedala, mala som na psychole spoluziacku, ktoru som videla pri zapise a potom az na promocii. Asi studovala "individualne" :)...a dost to cloveka stvalo, ked nam posahanec v KE vyhodil index z okna, lebo nebol spokojny. :)....s nou asi bol. :)
afrikánka
30.09.16,12:47
Bez prij. pohovorov sa kedysi zapisovali maturanti na štátne slov. VŠ. Až potom bolo sito. Myslím, že to bolo objektívnejšie ako dnes. Ale bola iná doba, dalo sa na školstvo spoľahnúť. Čo sa dnes nedá povedať ani o školách s tradíciou.



Ani by som nepovedala, mala som na psychole spoluziacku, ktoru som videla pri zapise a potom az na promocii. Asi studovala "individualne" :)...a dost to cloveka stvalo, ked nam posahanec v KE vyhodil index z okna, lebo nebol spokojny. :)....s nou asi bol. :)
Všetky cesty vedú do KE:), my dve sme sa teda už stretli......2 krát...na zápise a na promócii
korela
30.09.16,13:13
Bez prij. pohovorov sa kedysi zapisovali maturanti na štátne slov. VŠ. Až potom bolo sito. Myslím, že to bolo objektívnejšie ako dnes. Ale bola iná doba, dalo sa na školstvo spoľahnúť. Čo sa dnes nedá povedať ani o školách s tradíciou.



Ani by som nepovedala, mala som na psychole spoluziacku, ktoru som videla pri zapise a potom az na promocii. Asi studovala "individualne" :)...a dost to cloveka stvalo, ked nam posahanec v KE vyhodil index z okna, lebo nebol spokojny. :)....s nou asi bol. :)

Išlo o VŠ, ekonómiu v BA pred prevratom v 48. r. Roky nástupu max. v 40. - 42. r., čiže počas Slov. štátu. Predpokladám, že po 48. sa už maturanti posudzovali a prijímali na školy podľa triedneho pôvodu a zásluh rodičov pri budovaní socializmu.
Preto by som videla ešte aj dnes určitú výhodu v prijímaní študentov bez pohovorov, aby mali všetci uchádzači rovnakú šancu získať vzdelanie. Bremeno uplatnenia v praxi by ostávalo iba na nich.
Dnes, keď sú školy závislé od počtu študentov, tak to neprichádza do úvahy. Úplne pomýlené skrz na skrz. Riešiť VŠ školstvo spoplatnením by bolo záhubou určitej časti obyvateľstva a teda aj Slovenska.
buchač
30.09.16,13:32
Bez prij. pohovorov sa kedysi zapisovali maturanti na štátne slov. VŠ. Až potom bolo sito. Myslím, že to bolo objektívnejšie ako dnes. Ale bola iná doba, dalo sa na školstvo spoľahnúť. Čo sa dnes nedá povedať ani o školách s tradíciou.

Ani by som nepovedala, mala som na psychole spoluziacku, ktoru som videla pri zapise a potom az na promocii. Asi studovala "individualne" :)...a dost to cloveka stvalo, ked nam posahanec v KE vyhodil index z okna, lebo nebol spokojny. :)....s nou asi bol. :)

Išlo o VŠ, ekonómiu v BA pred prevratom v 48. r. Roky nástupu max. v 40. - 42. r., čiže počas Slov. štátu. Predpokladám, že po 48. sa už maturanti posudzovali a prijímali na školy podľa triedneho pôvodu a zásluh rodičov pri budovaní socializmu.

V súvislosti s červeným ?

Toto je už teda fakt slama...
lujza.j
30.09.16,14:29
:Ddam sem...:---
bjuty smis
30.09.16,14:31
jar..

tak lahko si to predstavuješ ?

každý, kto má peniaze dokáže vyrobiť špičkovú lod, alebo auto ??
Samozrejme, že áno, ale nie vlastnými rukami :), na to si predsa najme zadubených, ale pracovitých.:---
---------------------------
Príkladom je napríklad taká TataMotors.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tata_Motors
Veď vedia vyrábať to isté, čo Dajmler, Rover, Jaguár a podobne.
Možno budú vyrábať aj Land Rover na Slovensku.:D Ak nie hneď, tak neskôr a ak nie celý, tak aspoň časť.:) No problém.;)
-------------------------------------------------------
My múdri pomáličko o všetko prichádzame a oni sprostí majú stále viac a viac. V tejto súvislosti by som sa aj tajka opýtal, či to nieje privysoká cena za naše sociálne a enviromentálne vymoženosti.:)

to nebol príklad, ktorý potvrdzuje tvoje slová....oni nezačali na zelenej lúke, sám si dal link

skôr mi povedz, prečo rusi chceli kúpiť od frantíkov mistrály....

alebo prečo najvačší zlodeji a falšovatelia na svete neboli schopný postaviť lietadlovú lod.....

a k tomu p.s...kto oni sprostí majú viac a viac ? robotník v tate ? menil by si ?

ty by si naozaj menil náš sociálný systém s indickym ?

ty by si naozaj menil naše enviromentálné vymoženosti s čínskymi ??

to fakt ?
Jój, čo to sem priplietaš?
Keby Rusi a Putin mali dosť peňazí, kúpili by si technológie a odborníkov a postavili tie lode sami. Ale na to by potrebovali mať viac, ako 1,5 miliardy.
-----------------------
No a či stojím o taký sociálny systém, ako majú v Indii?
Samozrejme že nie, ale asi ho budeme mať aj tu, teda ak sa niečo na tom terajšom nezmení.
Ale aby som pravdu povedal, radšej by so ten Americký. Vrátane toho "drahého" zdravotníctva.
14
jooj, čo som to priplietol :))

tak kto má teda dosť penazí...viac ako ruský rozpočet a zbrojením posadnutý putin ?
ty si to dal ako argument.....tak koho si myslel ??

nie kámoško...za peniaze si všetko nekúpiš....

p.s. americký nie je v ponuke..neponúkol si............náš, alebo india -čína....
misoft
30.09.16,14:37
jar..

tak lahko si to predstavuješ ?

každý, kto má peniaze dokáže vyrobiť špičkovú lod, alebo auto ??
Samozrejme, že áno, ale nie vlastnými rukami :), na to si predsa najme zadubených, ale pracovitých.:---
---------------------------
Príkladom je napríklad taká TataMotors.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tata_Motors
Veď vedia vyrábať to isté, čo Dajmler, Rover, Jaguár a podobne.
Možno budú vyrábať aj Land Rover na Slovensku.:D Ak nie hneď, tak neskôr a ak nie celý, tak aspoň časť.:) No problém.;)
-------------------------------------------------------
My múdri pomáličko o všetko prichádzame a oni sprostí majú stále viac a viac. V tejto súvislosti by som sa aj tajka opýtal, či to nieje privysoká cena za naše sociálne a enviromentálne vymoženosti.:)

to nebol príklad, ktorý potvrdzuje tvoje slová....oni nezačali na zelenej lúke, sám si dal link

skôr mi povedz, prečo rusi chceli kúpiť od frantíkov mistrály....

alebo prečo najvačší zlodeji a falšovatelia na svete neboli schopný postaviť lietadlovú lod.....

a k tomu p.s...kto oni sprostí majú viac a viac ? robotník v tate ? menil by si ?

ty by si naozaj menil náš sociálný systém s indickym ?

ty by si naozaj menil naše enviromentálné vymoženosti s čínskymi ??

to fakt ?
Ja by som ešte doplnil a reagoval (čítajúc komentovaný komentár truhlíka) -
TATA Motors fakt vyrába autá, ale s takými parametrami bezpečnosti, že v EÚ by získali 1, max. 2 hviezdičky!!!! Príklad:
http://i.usatoday.net/money/_photos/2008/01/10/tata-nano-topper-472.jpg
http://www.mycarhelpline.com/images/easyblog_images/128/b2ap3_large_crashtest.jpg
A čo sa týka nákladných vozidiel - tam je miera bezpečnosti mínus 1 hviezdička až 2 kladné hviezdičky.
Veď len donedávna toto vyrábali (príklad):
http://www.mitan.ca/inde/wp-content/uploads/sites/1/2010/11/bp20101117-235-01_Varanasi-camion-tata.jpg
Teraz len vyrábajú modernejšie, ale z menej kvalitných materiálov (príklad)
http://photo.via-mobilis.com/32/1/990864-picture-truck.jpg
Nandrolon
30.09.16,15:35
Misoft. Ak by ten Tatamobil skoncil po naraze neposkodeny, hovno by to bolo platne, ked G-cka odtrhnu aortu, rozdrtia srdce, pecen, slezinu a "mozog nabura do lebecnej kosti". Pisem to kvoli tomu, ze "takto nerozbitny" je velmi drahy a kvalitny Smart. Video z narazu do betonoveho zatarasu, kedy auto v zlomku sekundy zastavi a priestor pre pasazierov ostane neposkodeny sa da najst na youtube...
Žabinka
30.09.16,15:57
dnes som videla zaujímavý úkaz.. "dve slnká".. je to fotené mobilom, nie dobrá kvalita, ale trošku to vidno.. pravé slnko a napravo od neho menšie malé slnko..
pavol54
30.09.16,16:18
Bez prij. pohovorov sa kedysi zapisovali maturanti na štátne slov. VŠ. Až potom bolo sito. Myslím, že to bolo objektívnejšie ako dnes. Ale bola iná doba, dalo sa na školstvo spoľahnúť. Čo sa dnes nedá povedať ani o školách s tradíciou.



Ani by som nepovedala, mala som na psychole spoluziacku, ktoru som videla pri zapise a potom az na promocii. Asi studovala "individualne" :)...a dost to cloveka stvalo, ked nam posahanec v KE vyhodil index z okna, lebo nebol spokojny. :)....s nou asi bol. :)
čo narobíš "mala moc veľkú alebo veľkú moc" vyber si
buchač
30.09.16,16:55
Ako nie raz vravím...nie jeden, nie desať, nie tisíc...ALE tisíce absolventov škôl ide za hranice všedných dní.


Únik mozgov má samozrejme negatívny dopad na ekonomiku. Slovenská akadémia vied v minulosti vyrátala, že každoročný odchod siedmych tisíc vysokoškolsky vzdelaných ľudí v priebehu ôsmych rokov znamenal zníženie tempa rastu hrubého domáceho produktu krajiny v priemere o 0,6 percentuálneho bodu ročne.
http://tlacovespravy.sme.sk/ts/6985/ked-mladi-prestavaju-odchadzat-za-pracou-do-zahranicia/?utm_source=smeonline-titulka&utm_medium=widget&utm_campaign=tlacove-spravy#rf=wg-p
bjuty smis
30.09.16,18:06
ked chcete vidieť, čo vyrába tata, počkajte 2 roky...

akurát začala stavať automobilku v v nitre :))
buchač
30.09.16,18:06
Značky Jaguar a Land Rover ...

Na kieho frasa cituješ citácie citovaných príspevkov ?
Nevieš upraviť, alebo aspoň tie obrázky vyšmariť ?
buchač
30.09.16,18:07
... stavať automobilku v v nitre :))
Šak kde inde ? Snáď len nie pri Čiernej n/Tisou...;)
jar88
30.09.16,18:14
Bjuty smis,
Ak sa Tata rozhodne (ten kto má peniaze), že postaví automobilku na zelenej lúke (napríklad pri Nitre) a že v nej bude vyrábať špičkové a drahé autá, nikto a nič mu v tom nezabráni.
Aj keby si postavil hlavu, že to chce vyrábať v lesoparku na Kolibe, aj tak by dostal zelenú.
Jasné, že si na tom aj Fico urobí nejaké body, ale to kapitál nijako nezaujíma. Pre neho je podstatné, že mukly makajú a tvoria zisk.
Na truhlíka misofta už tradične nemám nič. Aj tak by to nedokázal vstrebať.
bjuty smis
30.09.16,18:35
... stavať automobilku v v nitre :))
Šak kde inde ? Snáď len nie pri Čiernej n/Tisou...;)

a prečo nie ?
tám snád fica nevolili ??
jar88
30.09.16,18:39
... stavať automobilku v v nitre :))
Šak kde inde ? Snáď len nie pri Čiernej n/Tisou...;)

Zaujímavé, ako tu teraz mudrujete.:---
A to sa jedná o šupácku investíciu. Kapitálu je aj európska komisia ľahostajná, lebo ona nemá ako rozhodovať, kto si kúpi Rols Royce, alebo nekúpi. Ak sa niekto rozhodne, že ho kúpi, tak si ho kúpi.:D
bjuty smis
30.09.16,18:48
nie, nie...na vine je bratislava... však buchač ? :)
buchač
30.09.16,19:11
... stavať automobilku v v nitre :))
Šak kde inde ? Snáď len nie pri Čiernej n/Tisou...;)

a prečo nie ?
tám snád fica nevolili ??

Keď Ti poviem, že na vine sú poslanci z východu, tak mi uveríš, že si nerobím prdel ?
bjuty smis
30.09.16,19:30
... stavať automobilku v v nitre :))
Šak kde inde ? Snáď len nie pri Čiernej n/Tisou...;)

a prečo nie ?
tám snád fica nevolili ??

Keď Ti poviem, že na vine sú poslanci z východu, tak mi uveríš, že si nerobím prdel ?
nie...
buchač
30.09.16,19:54
nie...
Kto neverí, nebude spasený.
ALE kľudne ver...nebolo to po prvý raz a ani posledný, čo "zabudol vôl, že teľaťom bol"...

Spomeniem Biľaka...aký bol, taký bol, no na svojich nezabudol.
Ty možno nebudeš vedieť, možno si na "rusnaky" (odkiaľ pochádzal) nechodil. Ja som nie raz bol v rámci služobných ciest.
Vtedajšie predajne Jednoty boli zásobené tovarom od výmyslu sveta, kľudne a bez preháňania porovnám s Tuzexom. Krčmy mali len české pivo, ba dokonca som raz kúpil Plzeň v 0,7 dcl fľaške, ktorá sa vyvážala jedine do krajín Perzského zálivu.

Ten "umelec", čo mu polial pamätník solídne riskoval. Mohol kľudne fásnuť oveľa väčšiu nakladačku, ako dostal.
kopretinka
30.09.16,20:07
Spomeniem Biľaka...aký bol, taký bol, no na svojich nezabudol.
Ty možno nebudeš vedieť, možno si na "rusnaky" (odkiaľ pochádzal) nechodil. Ja som nie raz bol v rámci služobných ciest.
Vtedajšie predajne Jednoty boli zásobené tovarom od výmyslu sveta, kľudne a bez preháňania porovnám s Tuzexom. Krčmy mali len české pivo, ba dokonca som raz kúpil Plzeň v 0,7 dcl fľaške, ktorá sa vyvážala jedine do krajín Perzského zálivu.

a prečo myslel iba na "svojich" ? ostatní obyvatelia Slovenska snáď neboli rovnocenní ľudia?
bjuty smis
30.09.16,20:07
poslanci z východu môžu vybaviť pre východ vela vecí...

namiesto toho si vybavujú vily v ba a okolí.....prečo ?? vy ste ich voliči...vy sa ich pýtajte...

ale určite nemôžu vybyviť, aby jaguár postavil automobilku vo vranove...

ich nejakí bolševickí pohrobkovia nezaujímajú....
buchač
30.09.16,20:54
Kukuč
Taká istá otázka by sa dala dať predsa aj terajšej vláde.
--------------------------
bjuty smis
Poslanci môžu niečo vybaviť...teda by mohli. Ale čo z toho, keď pri hlasovaní v parlamente potrebovali od Lašákovej znamenie. Opozícia nemá nárok už roky niečo presadiť, navhovať môže do aleluja.
Že sa nejaký kolos bude stavať mimo Západoslovenského kraja ? Toho ja nedožijem, neverím.
Čo počúvam šumy (média práve nemyslím) okolo USS ? Ak to prejde (nemám na mysli práve číňana alebo ukrajinca), tak zbohom rodina.
babka - ježibabka
01.10.16,08:33
Potešil ma raňajší telefonát od krstniatka. Príde ma zobrať aj s jej mamou na príjemne strávené popoludnie tu: http://www.porada.sk/t84064-p20-fotky-z-prirody.html#post2877750 , spojené s ochutnávkou ovocných štiav, srnčím gulášom a rôznymi akciami: http://www.chtelnica.sk/wp-content/uploads/2016/09/mustovanie.jpg Už sa teším. :)
misoft
01.10.16,08:48
No! Zase budeš maškrtiť! :---
lujza.j
01.10.16,09:18
Mnam:)
afrikánka
01.10.16,09:30
Kukuč
Taká istá otázka by sa dala dať predsa aj terajšej vláde.
--------------------------
bjuty smis
Poslanci môžu niečo vybaviť...teda by mohli. Ale čo z toho, keď pri hlasovaní v parlamente potrebovali od Lašákovej znamenie. Opozícia nemá nárok už roky niečo presadiť, navhovať môže do aleluja.
Že sa nejaký kolos bude stavať mimo Západoslovenského kraja ? Toho ja nedožijem, neverím.
Čo počúvam šumy (média práve nemyslím) okolo USS ? Ak to prejde (nemám na mysli práve číňana alebo ukrajinca), tak zbohom rodina.
A načo sa seniori vzrušujú...:D, nechápem...aj dochtori upozorňujú.....neradno...navyšuje krvný i iné tlaky:D, potom treba nainštalovať pampers:mad::---
misoft
01.10.16,10:21
nie...
Kto neverí, nebude spasený.
ALE kľudne ver...nebolo to po prvý raz a ani posledný, čo "zabudol vôl, že teľaťom bol"...

Spomeniem Biľaka...aký bol, taký bol, no na svojich nezabudol.
Ty možno nebudeš vedieť, možno si na "rusnaky" (odkiaľ pochádzal) nechodil. Ja som nie raz bol v rámci služobných ciest.
Vtedajšie predajne Jednoty boli zásobené tovarom od výmyslu sveta, kľudne a bez preháňania porovnám s Tuzexom. Krčmy mali len české pivo, ba dokonca som raz kúpil Plzeň v 0,7 dcl fľaške, ktorá sa vyvážala jedine do krajín Perzského zálivu.

Ten "umelec", čo mu polial pamätník solídne riskoval. Mohol kľudne fásnuť oveľa väčšiu nakladačku, ako dostal.
Súdruha Vasiľa Biľaka síce nemusím - komunista ako repa. Ale počas svojej "kariéry" fakt urobil dosť pre východ... a jeho najväčšia chyba bol ten podpis!
buchač
01.10.16,11:48
Mierne mi zdvihla tlak "redaktorka"...
http://ekonomika.sme.sk/c/20289828/slovaci-maju-stale-moresy-sedliakov-chcu-byvat-vo-vlastnom.html

Tento "analytik" môže analyzovať akurát svoje hovno a nie bývanie.
http://ekonomika.sme.sk/c/20289733/clovek-moze-skor-urobit-chybu-ak-si-kupi-dom-nez-ked-plati-prenajom.html?ref=av-center


Obaja porovnávajú neporovnateľné.
afrikánka
01.10.16,12:00
Mierne mi zdvihla tlak "redaktorka"...
http://ekonomika.sme.sk/c/20289828/slovaci-maju-stale-moresy-sedliakov-chcu-byvat-vo-vlastnom.html

Tento "analytik" môže analyzovať akurát svoje hovno a nie bývanie.
http://ekonomika.sme.sk/c/20289733/clovek-moze-skor-urobit-chybu-ak-si-kupi-dom-nez-ked-plati-prenajom.html?ref=av-center


Obaja porovnávajú neporovnateľné.
A ktorý tlak:eek:, krvný, či ten črevný:D:D:D
misoft
01.10.16,12:16
Mierne mi zdvihla tlak "redaktorka"...
http://ekonomika.sme.sk/c/20289828/slovaci-maju-stale-moresy-sedliakov-chcu-byvat-vo-vlastnom.html

Tento "analytik" môže analyzovať akurát svoje hovno a nie bývanie.
http://ekonomika.sme.sk/c/20289733/clovek-moze-skor-urobit-chybu-ak-si-kupi-dom-nez-ked-plati-prenajom.html?ref=av-center


Obaja porovnávajú neporovnateľné.
Máš pravdu s tým "analytikom" - vie PRD! Oháňa sa hypotékami, lenže už nerozoberá ten záver.
Spomína síce, že ten čo využíva prenájmy, môže sa "ľahšie" presúvať - lenže zabudol na jedno - nie všade potom môže zohnať podnájom podľa jeho predstáv. A keď si v podnájme - čo vlastne vlastníš? NIČ!!!! Nič nie je tvoje - nemáš žiadny majetok. Ale ten, čo sa síce hypotékou zadĺži - potom už MÁ majetok, je to JEHO! Takému analytikovi nas*ať do rúk a k vode nepustiť.
A o tej Ondrejkovej - porovnáva neporovnateľné. Viď vyššie dôvody.
babka - ježibabka
01.10.16,13:28
Už som doma. Bolo fajn. Srnčí guláš, ovocné šťavy aj ovocné pivo boli vynikajúce. Šťavu ešte horúcu som si kúpila aj domov. Ukážka z lisovania a fimálny výrobok.
misoft
01.10.16,14:05
Ako som písal - maškrtnica jedna! :---
Nandrolon
01.10.16,17:58
Nebudem reagovať na žiaden nick, ale dám vyjadrenie pre tých, ktorí sa tak strašne poburujú nad poplatkami súkromných lekárov. Viete, že hodinová mzda súkromného lekára dosahuje tretinu mzdy lekára v štátnej nemocnici? Že štátne nemocnice neodvádzajú do SP, ak by si to dovolil súkromný lekár tak je tvrdo postihovaný? Že ide na minimálnu mzdu a jeho budúcnosť v prípade dôchodku, alebo invalidity ho zosunie na hranicu biedy? Že majú problém hradiť nájmy za ambulancie, v prípade Bratislavy je to takmer likvidačné? Že neustále vedú boj za poplatky od ZP, ktoré im nestále podsúvajú prekážky v úhradách, obmedzujú a prikazujú, alebo lepšie povedané zakazujú predpisovať účinnejšie lieky? Nakoniec dodám štatistiku....pred pár rokmi bola SR na chvoste objemu peňazí daných do zdravotníctva zo štátneho rozpočtu. Dnes sa nachádza v strede, možno aj o kúsok viac......ale kde tie peniaze sú? Milióny eur si nadeľujú ZP, milióny unikajú prostredníctvom poslancov, vlády, všetko je prepojené skorumpované...kontrolné orgány totálne nefunkčné. Zamyslite sa......

Zamýšľam sa.....



Zamýšľam sa.........









....ešte stále sa zamýšľam.....!!!







Včul otázka na to kvantum otázok.
Pýtaš sa v mene niekoho, koho poznáš ?
Dávaš toľko otázok z prostredia len všeobecne alebo konkrétne ? Lebo konkrétne ešte beriem, no všeobecne veru nie.
Pýtam sa aj na také praktiky, kde má lekár prax súkromného rázu a je zamestnaný aj v špitáli...kde tie nevýhodné vyšetrenia odošle ako súkromník na vyšetrenie práve do špitáľa...takpovediac sám sebe.
Pýtam sa aj na také praktiky, kde má jeden lekár aj 2-3 ordinácie...hotový lietajúci doktor.

Pýtam sa.
Si videla za socíku lekára v Škodovke jazdiť ??? Lebo ja veru nie. Keďže sa zmenil režim po štrganí kľúčmi, tak sa zmenil aj vozový park lekárov.

Pýtam sa.
Je normálne pýtať poplatok za vstup do ordinácie ?
Veď poďme potom pýtať poplatky za vstup do reštiky, obchodu, knižnice.........

Pýtam sa...
Aj psychológ je v podstate lekár...si videla tie, kuwa, poplatky za to vyšetrenie, bez ktorého sa proste z miesta nepohneš....vodičák, zbroják, atď ?
Jeden papier, jeden podpis, jedna pečiatka po absolvovaní testu v trvaní cca 2 hodiny ? Suma sa začína v tých menších mestách na 40-50€...vo väčších v pohode ide o sumu 80€.
Ak by každý deň len dvaja jedinci došli ? Jednoduchá matematika.....a nie z pasie alebo pre blaho ľudstva zafungovala psycho lobby.

Bratislavu a tie náklady nejak neriešim. Ale ak by som aj, tak poviem, že v Blave nie sú normálni s tými ich premrštenými ciframi...jak urvatí z reťaze a pred tým ešte drbnutí po hlave.
Ale čo bráni lekárovi/om, aby išli niekde mimo Blavy, trebárs aj do svojho rodného mesta, dediny ? Nič...lebo keď nie Blava, tak radšej (a nie raz) zdrhne do zahraničia.
Notebook mi zhasol, tak odpisujem z mobilu.
Neviem ci je to aj v tomto pripade, ale castokrat si ludia zamienaju psychologa s psychiatrom. Zakladny rozdiel je taky, ze psychiater je lekar s titulom Mudr a moze predpisovat takpovediac tvrde farmaka.
Mam silny dojem, ze psycholog vobec nemusi byt lekar a s tym suvisiace okolnosti...
PS: mudr, resp. mddr /zubar/ sa neda dialkovo studovat / nikto nechce byt operovany s dialkovym salamistom/...
PS2: da sa "psychologia studovat a nasledne vykonavat s dialkovym studiom?
buchač
01.10.16,18:16
Notebook mi zhasol, tak odpisujem z mobilu.
Neviem ci je to aj v tomto pripade, ale castokrat si ludia zamienaju psychologa s psychiatrom. Zakladny rozdiel je taky, ze psychiater je lekar s titulom Mudr a moze predpisovat takpovediac tvrde farmaka.
Mam silny dojem, ze psycholog vobec nemusi byt lekar a s tym suvisiace okolnosti...
PS: mudr, resp. mddr /zubar/ sa neda dialkovo studovat / nikto nechce byt operovany s dialkovym salamistom/...
PS2: da sa "psychologia studovat a nasledne vykonavat s dialkovym studiom?

Zamýšľam sa.....



Zamýšľam sa.........









....ešte stále sa zamýšľam.....!!!

Zamýšľam sa nad tým, či Ťa "zhasnem" hneď na počkanie alebo si Ťa vychutnám jak dobrý sex.
Základný rozdiel mne Ty veru vysvetľovať nemusíš. ;)

Tvrdé farmaká MOŽE predpisovať LEN psychiater...myslím si, že tieto dokonca nemôže predpísať ani len všeobecný lekár na doporučenie psychiatra.
Psychológ nemá nárok predpísať ani len ten najobyčajnejší liek.

P.S.1 : Medicína sa "diaľkovo" študovať nedá...teda dá...ALE buď si na prednáškach alebo v robote, respektíve naopak.
P.S. 2 : Psychológia sa dá študovať diaľkovo...jeden čas som o tom dosť silno uvažoval, už mi stačilo len prihlášku podpísať a odoslať.
afrikánka
01.10.16,18:25
Psychiater vyštuduje lekársku fakultu s titulom MUDr, 5 rokov lekár cirkuluje po rôznych oddeleniach, ale prevažnú časť venuje oboru, pre ktorý sa rozhodol po ukončení štúdia, z toho robí veľkú atestáciu a až potom sa stáva lekárom s určitou odbornosťou.Psychiater predpisuje lieky, pokiaľ má certifikát na psychologickú liečbu, tak vykonáva aj tú. Psychológ je absolvent filozofickej fakulty, dosahuje titul PhDr a lieči IBA slovom, psychofarmaká nesmie predpisovať. Klinický psychológ spadá pod ministerstvo zdravotníctva, jeho úkony hradí poisťovňa. Psychológ so súkromnou praxou nepatrí pod min. zdravotníctva. Medicína sa v žiadnom prípade nedá študovať diaľkovo, psychológia sa zrejme dá študovať diaľkovo, ako hociktorá iná VŠ.
kopretinka
01.10.16,18:41
poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
afrikánka
01.10.16,18:54
poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
To, čo opisuješ je bežný neduh psychiatrov. Predpíše lieky a pacient ide domov....iba s receptom. Pokiaľ nejde o prvopacienta, kde mu lekár venuje viac času, ďalšie návštevy sú na 5-10 minút. Toľko uhrádza poisťovňa. Ak si pacient potrebuje pohovoriť, vtedy sa odporúča i psychológ. A to že mame predpísal lieky, ktorých kombinácia je nebezpečná, treba lekára upozorniť, prekonzultovať. Ak otec "kašle na to", ak máš možnosť, zasiahni Ty osobne.
misoft
01.10.16,20:38
Notebook mi zhasol, tak odpisujem z mobilu.
Neviem ci je to aj v tomto pripade, ale castokrat si ludia zamienaju psychologa s psychiatrom. Zakladny rozdiel je taky, ze psychiater je lekar s titulom Mudr a moze predpisovat takpovediac tvrde farmaka.
Mam silny dojem, ze psycholog vobec nemusi byt lekar a s tym suvisiace okolnosti...
PS: mudr, resp. mddr /zubar/ sa neda dialkovo studovat / nikto nechce byt operovany s dialkovym salamistom/...
PS2: da sa "psychologia studovat a nasledne vykonavat s dialkovym studiom?

Zamýšľam sa.....



Zamýšľam sa.........









....ešte stále sa zamýšľam.....!!!

Zamýšľam sa nad tým, či Ťa "zhasnem" hneď na počkanie alebo si Ťa vychutnám jak dobrý sex.
Základný rozdiel mne Ty veru vysvetľovať nemusíš. ;)

Tvrdé farmaká MOŽE predpisovať LEN psychiater...myslím si, že tieto dokonca nemôže predpísať ani len všeobecný lekár na doporučenie psychiatra.
Psychológ nemá nárok predpísať ani len ten najobyčajnejší liek.

P.S.1 : Medicína sa "diaľkovo" študovať nedá...teda dá...ALE buď si na prednáškach alebo v robote, respektíve naopak.
P.S. 2 : Psychológia sa dá študovať diaľkovo...jeden čas som o tom dosť silno uvažoval, už mi stačilo len prihlášku podpísať a odoslať.
A ja k tomu P.S.2 by som doplnil - stačí sa často pozrieť na isté miesta a tam dochtorov (akýchkoľvek) na milú Jarmilu..... a nielen dochtorov, ale aj ingelérov, ktorí často ani nevedia, o čom bola ich diplomovka.....
afrikánka
01.10.16,20:49
Notebook mi zhasol, tak odpisujem z mobilu.
Neviem ci je to aj v tomto pripade, ale castokrat si ludia zamienaju psychologa s psychiatrom. Zakladny rozdiel je taky, ze psychiater je lekar s titulom Mudr a moze predpisovat takpovediac tvrde farmaka.
Mam silny dojem, ze psycholog vobec nemusi byt lekar a s tym suvisiace okolnosti...
PS: mudr, resp. mddr /zubar/ sa neda dialkovo studovat / nikto nechce byt operovany s dialkovym salamistom/...
PS2: da sa "psychologia studovat a nasledne vykonavat s dialkovym studiom?

Zamýšľam sa.....



Zamýšľam sa.........









....ešte stále sa zamýšľam.....!!!

Zamýšľam sa nad tým, či Ťa "zhasnem" hneď na počkanie alebo si Ťa vychutnám jak dobrý sex.
Základný rozdiel mne Ty veru vysvetľovať nemusíš. ;)

Tvrdé farmaká MOŽE predpisovať LEN psychiater...myslím si, že tieto dokonca nemôže predpísať ani len všeobecný lekár na doporučenie psychiatra.
Psychológ nemá nárok predpísať ani len ten najobyčajnejší liek.

P.S.1 : Medicína sa "diaľkovo" študovať nedá...teda dá...ALE buď si na prednáškach alebo v robote, respektíve naopak.
P.S. 2 : Psychológia sa dá študovať diaľkovo...jeden čas som o tom dosť silno uvažoval, už mi stačilo len prihlášku podpísať a odoslať.
A ja k tomu P.S.2 by som doplnil - stačí sa často pozrieť na isté miesta a tam dochtorov (akýchkoľvek) na milú Jarmilu..... a nielen dochtorov, ale aj ingelérov, ktorí často ani nevedia, o čom bola ich diplomovka.....
K tomu P.S.1 - Keď nie si na prednáškach, tak si na patológii....tam je tvoja robota, alebo naopak.... Poznámočka...prečo na to Tvoje zamýšľanie spotrebovávaš také kvantum priestoru???
korela
01.10.16,21:59
Fakturantky, účtovníčky si často robia pedag. fakulty aby mohli zamestnávateľovi - zahr. firme, potvrdiť znalosť cudzieho jazyka. Aj preto nemáme dostatok kvalifikovaných jazykárov na školách.
Áno, cudzí jazyk riešia obštrukciou cez PF. Ale na druhej strane dostanú dva v jednom. To pre mínuskára.
Nandrolon
02.10.16,02:00
Buchac, afrikanka. Presne ste mi potvrfili to, co som si myslel a pisal v mojom prispevku. Castokrat sa na lekarov hraju rozni xxx, ktori s lekarstvom moc spolocne ani nemaju...
Buchac, namiesto zamyslania makaj robit obracaky na palacinky, lebo ta dam zavcas rana do muky.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
buchač
02.10.16,06:10
Buchac, namiesto zamyslania makaj robit obracaky na palacinky, lebo ta dam zavcas rana do muky.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Sa zamýšľam....neblázni s tou múkou, ale ako vtip beriem.:rolleyes:


Brat´m...nemaj Ty boja, stíham všetko...aj vonku makám (jeseň=fasácke počasie pre mňa) , aj niečo v dieľni.

Nemáš čúro a tým chceš nepriamo dať objednávku ?
Šak Ti pošlem toto, nie iba palacinky obrátiš, ale aj črevá v bruchu pomiešaš a pečeň pošteklíš...;) :D :D :D
http://www.porada.sk/album.php?albumid=1911&attachmentid=149454
Nandrolon
02.10.16,07:14
pekne. aj na take to "domaci zvykani".
:-)))
korela
02.10.16,08:35
poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
To, čo opisuješ je bežný neduh psychiatrov. Predpíše lieky a pacient ide domov....iba s receptom. Pokiaľ nejde o prvopacienta, kde mu lekár venuje viac času, ďalšie návštevy sú na 5-10 minút. Toľko uhrádza poisťovňa. Ak si pacient potrebuje pohovoriť, vtedy sa odporúča i psychológ. A to že mame predpísal lieky, ktorých kombinácia je nebezpečná, treba lekára upozorniť, prekonzultovať. Ak otec "kašle na to", ak máš možnosť, zasiahni Ty osobne.
Ak sa psychiater raz pomýli v ich prípade, určite nejde o prvý prípad. Vyrába neduživých pacientov so svojím neduhom.
Nikdy nepochopím týchto odborníkov, na základe čoho predpisujú lieky. Čo psychiatria doteraz napáchala na ľuďoch, ani sami nevedia.
Ja by som už obišla lekára, riešiť problém mimo neho a mamu preradiť k inému, ak je v bydlisku ďalší.
afrikánka
02.10.16,08:49
Buchac, namiesto zamyslania makaj robit obracaky na palacinky, lebo ta dam zavcas rana do muky.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Sa zamýšľam....neblázni s tou múkou, ale ako vtip beriem.:rolleyes:


Brat´m...nemaj Ty boja, stíham všetko...aj vonku makám (jeseň=fasácke počasie pre mňa) , aj niečo v dieľni.

Nemáš čúro a tým chceš nepriamo dať objednávku ?
Šak Ti pošlem toto, nie iba palacinky obrátiš, ale aj črevá v bruchu pomiešaš a pečeň pošteklíš...;) :D :D :D
http://www.porada.sk/album.php?albumid=1911&attachmentid=149454
Buchač, veď Ty si normálne dávaš zamaskovanú reklamu:eek: šikovný, taký 10 v 1:rolleyes: manager, výrobca, marketingový pracovník....to ostatné nevymenovávam, z dôvodu nevhodných výrazov:D!!! Keď dáš akciu a pôjdeš dolu s cenou:mad:, pod hranicu MM:mad:, snáď sa kupec nájde:o....Takže milý poraďáci, poraďáčky, objednávajte:)....Vianoce sa blížia:---
buchač
02.10.16,08:58
Buchač, veď Ty si normálne dávaš zamaskovanú reklamu:eek: šikovný, taký 10 v 1:rolleyes: manager, výrobca, marketingový pracovník....to ostatné nevymenovávam, z dôvodu nevhodných výrazov:D!!! Keď dáš akciu a pôjdeš dolu s cenou:mad:, pod hranicu MM:mad:, snáď sa kupec nájde:o....Takže milý poraďáci, poraďáčky, objednávajte:)....Vianoce sa blížia:---

1. Reklama by bola, ak by sa jednalo o nejakú stránku...či ?
2. Na vymazenie reklamy máme moderátorov a "moderátora"....či ?
3. Ak usúdia, že je v rozpore s pravidlami, môžu vymazať...či ?
4. Že som šikovný, teraz sa mám zabiť...či ?
5. Objednávanie nejak neriešim, každý robí, čo uzná za vhodné...či ?
6. Každý máme svoju cenu...či ?
7. Zvyšok nemá význam riešiť...........či ???
afrikánka
02.10.16,09:13
Buchač, veď Ty si normálne dávaš zamaskovanú reklamu:eek: šikovný, taký 10 v 1:rolleyes: manager, výrobca, marketingový pracovník....to ostatné nevymenovávam, z dôvodu nevhodných výrazov:D!!! Keď dáš akciu a pôjdeš dolu s cenou:mad:, pod hranicu MM:mad:, snáď sa kupec nájde:o....Takže milý poraďáci, poraďáčky, objednávajte:)....Vianoce sa blížia:---

1. Reklama by bola, ak by sa jednalo o nejakú stránku...či ?
2. Na vymazenie reklamy máme moderátorov a "moderátora"....či ?
3. Ak usúdia, že je v rozpore s pravidlami, môžu vymazať...či ?
4. Že som šikovný, teraz sa mám zabiť...či ?
5. Objednávanie nejak neriešim, každý robí, čo uzná za vhodné...či ?
6. Každý máme svoju cenu...či ?
7. Zvyšok nemá význam riešiť...........či ???
Buchač.....naaaa, teraz platí tých 7 zostávajúcich, z tých 10v1, nezaprieš sa, čiže, niet čo riešiť.....či?????
kopretinka
02.10.16,14:56
poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
To, čo opisuješ je bežný neduh psychiatrov. Predpíše lieky a pacient ide domov....iba s receptom. Pokiaľ nejde o prvopacienta, kde mu lekár venuje viac času, ďalšie návštevy sú na 5-10 minút. Toľko uhrádza poisťovňa. Ak si pacient potrebuje pohovoriť, vtedy sa odporúča i psychológ. A to že mame predpísal lieky, ktorých kombinácia je nebezpečná, treba lekára upozorniť, prekonzultovať. Ak otec "kašle na to", ak máš možnosť, zasiahni Ty osobne.
mamu sprevádza k doktorovi otec,ale ani s ňou nejde do ordinácie.Ani tých 5min.tam nie je,otec hovoril,že iba lieky predpíše...Nechcú,aby som ja chodila s nimi,bola som iba vtedy,keď mal otec problémy s nohou,môj názor alebo rady ich vôbec nezaujímajú,nedajú si pomôcť......
afrikánka
02.10.16,16:31
poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
To, čo opisuješ je bežný neduh psychiatrov. Predpíše lieky a pacient ide domov....iba s receptom. Pokiaľ nejde o prvopacienta, kde mu lekár venuje viac času, ďalšie návštevy sú na 5-10 minút. Toľko uhrádza poisťovňa. Ak si pacient potrebuje pohovoriť, vtedy sa odporúča i psychológ. A to že mame predpísal lieky, ktorých kombinácia je nebezpečná, treba lekára upozorniť, prekonzultovať. Ak otec "kašle na to", ak máš možnosť, zasiahni Ty osobne.
mamu sprevádza k doktorovi otec,ale ani s ňou nejde do ordinácie.Ani tých 5min.tam nie je,otec hovoril,že iba lieky predpíše...Nechcú,aby som ja chodila s nimi ,bola som iba vtedy,keď mal otec problémy s nohou,môj názor alebo rady ich vôbec nezaujímajú,nedajú si pomôcť......
Ak sa staneme rodičmi, stávame sa akosi prirodzene aj psychológmi, v snahe vychovať potomstvo, ako najlepšie vieme (nájdu sa však i výnimky). Každý z rodičov má svoje metódy výchovy, aby dosiahol želateľné výsledky....deti sú ľahšie, alebo ťažšie vychovateľné. Ale snahou a trpezlivosťou a rôznymi "trikmi" sa dá k niečomu dopracovať.............. Čo si však počať, keď sme už "veľkí" a naši rodičia sú neposlušní a nerozumní seniori? To je niekedy oveľa ťažšie, ako s malými deťmi.....mnohí majú pestré skúsenosti, bývajú i ťažko riešiteľné situácie, kedy sa to "veľké dieťa" ocitne z bezradnosti, na pokraji fyzických a psychických síl v ambulancii psychológa, alebo psychiatra.
korela
02.10.16,18:29
Preto zvážiť každú predpísanú chémiu, Čím neskôr, tým lepšie. Najlepšie vôbec.
alaya1
02.10.16,18:32
Preto zvážiť každú predpísanú chémiu, Čím neskôr, tým lepšie. Najlepšie vôbec.
a tvoje odporucanie?
korela
02.10.16,19:15
Nemala som na mysli vyslovene psychofarmaká. Ide o všetky lieky. Je samozrejmé, že sa im celkom nedá vyhnúť, a tobôž pri vážnejších dg. Každý dostávame inú výbavu do života zo svojich rodín aj s výchovou. Základ.
Poznám iba jednu sedemdesiatničku a o pár rokov mladšieho muža, ktorí sa zaobídu ešte stále bez liekov. Povahy - nepoddávajúce sa typy, majú sa radi sami seba, to by som aj zdôraznila, pretože to každý nevie, dobrá životospráva, pravidelný spánok, aj počas dňa zdriemnutie, príroda, pohyb, on včera napr. 70 km na bicykli. Do prostredia, kde pookreje. Denný prístup slnka na telo. Nefajčia, alkohol príležitostne, takmer vôbec. Ani jeden nesleduje televízne správy roky, info cez tlač, kontakt s ľuďmi mimo rodiny každodenný. Ona cielene v tv iba zvieratá, romantika, a iné príjemnosti, žiadne slaboduchosti, on úplne bez TV. Knihy denne.
Pani pláva celé leto v bazéne, o žiadny mimoriadny nejde. Jednoduchý, nadzemný. Inak veľa pohybu počas roka nemá.
korela
02.10.16,19:20
P. S. Bicykel spojazdnil, ako sa začali ozývať problémy s nohou. Radšej pohyb ako lieky. Zatiaľ to funguje.
afrikánka
02.10.16,21:27
Nemala som na mysli vyslovene psychofarmaká. Ide o všetky lieky. Je samozrejmé, že sa im celkom nedá vyhnúť, a tobôž pri vážnejších dg. Každý dostávame inú výbavu do života zo svojich rodín aj s výchovou. Základ.
Poznám iba jednu sedemdesiatničku a o pár rokov mladšieho muža, ktorí sa zaobídu ešte stále bez liekov. Povahy - nepoddávajúce sa typy, majú sa radi sami seba, to by som aj zdôraznila, pretože to každý nevie, dobrá životospráva, pravidelný spánok, aj počas dňa zdriemnutie, príroda, pohyb, on včera napr. 70 km na bicykli. Do prostredia, kde pookreje. Denný prístup slnka na telo. Nefajčia, alkohol príležitostne, takmer vôbec. Ani jeden nesleduje televízne správy roky, info cez tlač, kontakt s ľuďmi mimo rodiny každodenný. Ona cielene v tv iba zvieratá, romantika, a iné príjemnosti, žiadne slaboduchosti, on úplne bez TV. Knihy denne.
Pani pláva celé leto v bazéne, o žiadny mimoriadny nejde. Jednoduchý, nadzemný. Inak veľa pohybu počas roka nemá.
Pristavím sa pri Tvojich vetách : Ide o všetky lieky. Je samozrejmé, že sa im celkom nedá vyhnúť, a tobôž pri vážnejších dg. Každý dostávame inú výbavu do života zo svojich rodín aj s výchovou. Základ..........ZÁKLAD, genetická výbava, to je to najdôležitejšie, čo rozhoduje o stave nášho organizmu, našej psychiky. Svojvoľné "humpľovanie"- alkohol, fajčenie, drogy...., alebo mimoriadne ťažké a nepriaznivé pracovné podmienky skracujú život v priemere o 3-5 rokov. Šťastní to seniori, ktorí môžu viesť život bez chémie..... vitalitu dostali do výbavy a je chvályhodné, že si ju vážia a udržujú. Ale čo vtedy, keď jedinec ochorie v mladom, alebo strednom veku? Kedy mal čas sa k svojmu organizmu správať nezodpovedne? Dalo by sa povedať, že exitus je aj tak trochu fatálny....
BXLmiami
03.10.16,02:07
No,pokiaľ bude psychiater lacnejší ako psycholog a neurolog lacnejší ako fyzioterapeut,lieky sa hltať budú.
pavol54
03.10.16,03:45
Nemala som na mysli vyslovene psychofarmaká. Ide o všetky lieky. Je samozrejmé, že sa im celkom nedá vyhnúť, a tobôž pri vážnejších dg. Každý dostávame inú výbavu do života zo svojich rodín aj s výchovou. Základ.
Poznám iba jednu sedemdesiatničku a o pár rokov mladšieho muža, ktorí sa zaobídu ešte stále bez liekov. Povahy - nepoddávajúce sa typy, majú sa radi sami seba, to by som aj zdôraznila, pretože to každý nevie, dobrá životospráva, pravidelný spánok, aj počas dňa zdriemnutie, príroda, pohyb, on včera napr. 70 km na bicykli. Do prostredia, kde pookreje. Denný prístup slnka na telo. Nefajčia, alkohol príležitostne, takmer vôbec. Ani jeden nesleduje televízne správy roky, info cez tlač, kontakt s ľuďmi mimo rodiny každodenný. Ona cielene v tv iba zvieratá, romantika, a iné príjemnosti, žiadne slaboduchosti, on úplne bez TV. Knihy denne.
Pani pláva celé leto v bazéne, o žiadny mimoriadny nejde. Jednoduchý, nadzemný. Inak veľa pohybu počas roka nemá.
Pristavím sa pri Tvojich vetách : Ide o všetky lieky. Je samozrejmé, že sa im celkom nedá vyhnúť, a tobôž pri vážnejších dg. Každý dostávame inú výbavu do života zo svojich rodín aj s výchovou. Základ..........ZÁKLAD, genetická výbava, to je to najdôležitejšie, čo rozhoduje o stave nášho organizmu, našej psychiky. Svojvoľné "humpľovanie"- alkohol, fajčenie, drogy...., alebo mimoriadne ťažké a nepriaznivé pracovné podmienky skracujú život v priemere o 3-5 rokov. Šťastní to seniori, ktorí môžu viesť život bez chémie..... vitalitu dostali do výbavy a je chvályhodné, že si ju vážia a udržujú. Ale čo vtedy, keď jedinec ochorie v mladom, alebo strednom veku? Kedy mal čas sa k svojmu organizmu správať nezodpovedne? Dalo by sa povedať, že exitus je aj tak trochu fatálny....
Si mala zvýrazniť "Kedy mal čas sa k svojmu organizmu správať nezodpovedne" Jedinec sám osobne trpí, ale aj spoločnosť na jeho nezodpovednosť dopláca(napr drogy v mladosti si švacvne a potom následky celý život a my liečbu platíme)
taiko
03.10.16,04:58
Preto zvážiť každú predpísanú chémiu, Čím neskôr, tým lepšie. Najlepšie vôbec.
a tvoje odporucanie?
ved uz odporucila. Zvazit kazdu predpisanu chemiu ;) Ja by som snad len doplnil, ze nie len pri liekoch, ale aj v strave, predmetoch beznej spoteby, kozmetike atd.
taiko
03.10.16,05:21
Preto zvážiť každú predpísanú chémiu, Čím neskôr, tým lepšie. Najlepšie vôbec.
a tvoje odporucanie?
ved uz odporucila. Zvazit kazdu predpisanu chemiu ;) Ja by som snad len doplnil, ze nie len pri liekoch, ale aj v strave, predmetoch beznej spoteby, kozmetike atd.
Vazeny nesuhlasnik. Nesuhlasis s tym, ze treba zvazit pouzivanie/pozivanie chemie, ci nesuhlasis lebo taiko, alebo lebo korela ?
buchač
03.10.16,05:41
zvážiť

2. porovnávaním zhodnotiť, uvážiť, posúdiť: z. (svoje) možnosti, situáciu, (všetky) okolnosti

posúdiť urobiť si al. prejaviť úsudok o niečom, dospieť k istému názoru o niečom; urobiť odborný posudok • zhodnotiť • ohodnotiť: posúdiť, zhodnotiť situáciu ako dobrú;

premyslieť v mysli dôkladne posúdiť, zhodnotiť všetky okolnosti, veci • uvážiť • zvážiť: návrh treba ešte raz premyslieť, uvážiť; premysli si, zváž, čo odpovieš • rozmyslieť si • rozvážiť (si): nemať čas na rozmyslenie; musíme (si) rozvážiť, ako postupovať ďalej

rozmyslieť si v mysli dôkladne posúdiť, zhodnotiť okolnosti • premyslieť: dobre si rozmyslel, premyslel ďalší krok

uvážiť 1. dôkladným myslením posúdiť všetky okolnosti • vziať do úvahy: treba (si) dobre uvážiť, ako sú sily rozložené; vzal do úvahy všetky dôvody • zvážiť • posúdiť (porovnaním zhodnotiť): Zvážte, posúďte svoje možnosti!

http://slovniky.korpus.sk/?w=zv%C3%A1%C5%BEi%C5%A5&s=exact&c=h936&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8#
kopretinka
03.10.16,05:59
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
lujza.j
03.10.16,06:20
Tai....ja som tu minule...nech si kazdy pcha na seba a do seba co chce...jeho vec....:)
terezamaria
03.10.16,06:30
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
Napíš do banky čo sa stalo a poplatok že nie si ochotná zaplatiť, lebo si výber nechcela.Mne sa to stalo vo VÚB bankomate a poplatok mi potom nedali....len boli udivení, že nemali hlásenú poruchu, lebo som tam aj volala na to číslo poruchy na bankomate.
kopretinka
03.10.16,06:39
celý večer som si dávala obklady z mojej vlastnoručne vyrobenej tinktúry z kostihoja,noha v tých bolestivých miestach bola úplne horúca a na noc mastím mastičkou kostihojovou...
Dnes ráno skoro zázrak,môžem na ňu stúpiť,takže chodím s miernym krívaním,samozrejme opatrne,nezaťažujem,ale nemohla som ju ani na zem položiť,neskutočná bolesť to bola.....
kopretinka
03.10.16,06:41
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
Napíš do banky čo sa stalo a poplatok že nie si ochotná zaplatiť, lebo si výber nechcela.Mne sa to stalo vo VÚB bankomate a poplatok mi potom nedali....len boli udivení, že nemali hlásenú poruchu, lebo som tam aj volala na to číslo poruchy na bankomate.
bol tam chlap,ten mi to zavolal domov,bankomat patrí slsp,no vlastne nepatrí,spravuje im to nejaká iná firma,a karta je z home creditu....poplatok 3evrá za výber:mad:
takže to sú už tri firmy do toho zapletené
lujza.j
03.10.16,06:43
celý večer som si dávala obklady z mojej vlastnoručne vyrobenej tinktúry z kostihoja,noha v tých bolestivých miestach bola úplne horúca a na noc mastím mastičkou kostihojovou...
Dnes ráno skoro zázrak,môžem na ňu stúpiť,takže chodím s miernym krívaním,samozrejme opatrne,nezaťažujem,ale nemohla som ju ani na zem položiť,neskutočná bolesť to bola.....
Sikovna mastickarka:)
afrikánka
03.10.16,06:45
zvážiť

2. porovnávaním zhodnotiť, uvážiť, posúdiť: z. (svoje) možnosti, situáciu, (všetky) okolnosti

posúdiť urobiť si al. prejaviť úsudok o niečom, dospieť k istému názoru o niečom; urobiť odborný posudok • zhodnotiť • ohodnotiť: posúdiť, zhodnotiť situáciu ako dobrú;

premyslieť v mysli dôkladne posúdiť, zhodnotiť všetky okolnosti, veci • uvážiť • zvážiť: návrh treba ešte raz premyslieť, uvážiť; premysli si, zváž, čo odpovieš • rozmyslieť si • rozvážiť (si): nemať čas na rozmyslenie; musíme (si) rozvážiť, ako postupovať ďalej

rozmyslieť si v mysli dôkladne posúdiť, zhodnotiť okolnosti • premyslieť: dobre si rozmyslel, premyslel ďalší krok

uvážiť 1. dôkladným myslením posúdiť všetky okolnosti • vziať do úvahy: treba (si) dobre uvážiť, ako sú sily rozložené; vzal do úvahy všetky dôvody • zvážiť • posúdiť (porovnaním zhodnotiť): Zvážte, posúďte svoje možnosti!

http://slovniky.korpus.sk/?w=zv%C3%A1%C5%BEi%C5%A5&s=exact&c=h936&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8#
:eek::eek::eek: keďže si výmazom odstránil "meritum" Tvojho príspevku-osobnej nenávisti voči podaktorým nickom, príspevok by si mal presunúť do...?...?..., budem slušná... "Na slovíčko, Slováci", kde by mal možno opodstatnenie:D:D:D, preto Ťa mínuskujem.....
kopretinka
03.10.16,06:57
celý večer som si dávala obklady z mojej vlastnoručne vyrobenej tinktúry z kostihoja,noha v tých bolestivých miestach bola úplne horúca a na noc mastím mastičkou kostihojovou...
Dnes ráno skoro zázrak,môžem na ňu stúpiť,takže chodím s miernym krívaním,samozrejme opatrne,nezaťažujem,ale nemohla som ju ani na zem položiť,neskutočná bolesť to bola.....
Sikovna mastickarka:)
tak sa ešte pochválim:jedna známa mala niečo na koži,(myslí si,že asi od riflí od číňancov)
popísala mi to ako veľmi suchú kožu.4mesiace si to mastila kadejakými masťami.nič nezaberalo,ešte viac sa jej to vysušovalo.
Potom si dala moju nechtíkovú mastičku a koža sa dala do poriadku...za týždeň bolo po probléme.:)
lujza.j
03.10.16,07:56
Treba sa pochvalit:)...moje decko daky chrastavy mokvavy fras vo vlasoch....fujky.....sampuch s nimbovym olejom to opravil....
Tolko koznych problemov naokolo pocujem.....ale budu patlat na seba tu chemiu z obchodu..alebo lekarne.....
lujza.j
03.10.16,08:19
Nandrolon
03.10.16,08:52
Typický príklad "nepodarenca", ktorý dostal všetko na zlatom podnose /od tatka/.
Už na tej starej fotke pri tom mercedese vypadá ako "cocod".
Sa čudujem, že to ešte niekto kladivom nezabil.
lujza.j
03.10.16,08:59
To je maly vladko....
bjuty smis
03.10.16,13:05
Typický príklad "nepodarenca", ktorý dostal všetko na zlatom podnose /od tatka/.
Už na tej starej fotke pri tom mercedese vypadá ako "cocod".
Sa čudujem, že to ešte niekto kladivom nezabil.
čo dostal na zlatom podnose???
v sporte to tak nefunguje.....len tak mu tie miliony neplatia...
pavol54
03.10.16,13:41
Typický príklad "nepodarenca", ktorý dostal všetko na zlatom podnose /od tatka/.
Už na tej starej fotke pri tom mercedese vypadá ako "cocod".
Sa čudujem, že to ešte niekto kladivom nezabil.
čo dostal na zlatom podnose???
v sporte to tak nefunguje.....len tak mu tie miliony neplatia...
a ako to funguje? ako v Čechách za poplatok do repre týmu. Niekto môže byť medzi vynikajúcimi vynikajúci, ale "ak ho muchy poserú a nikto neutrie tak je stratený"
bjuty smis
03.10.16,13:46
opýtaj sa tých arabov, prečo mu platia 4 miliony dolárov ročne....
taiko
03.10.16,14:16
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
Napíš do banky čo sa stalo a poplatok že nie si ochotná zaplatiť, lebo si výber nechcela.Mne sa to stalo vo VÚB bankomate a poplatok mi potom nedali....len boli udivení, že nemali hlásenú poruchu, lebo som tam aj volala na to číslo poruchy na bankomate.
bol tam chlap,ten mi to zavolal domov,bankomat patrí slsp,no vlastne nepatrí,spravuje im to nejaká iná firma,a karta je z home creditu....poplatok 3evrá za výber:mad:
takže to sú už tri firmy do toho zapletené
Kartu vydal HomeCredit. Treba volat im
taiko
03.10.16,14:19
Treba sa pochvalit:)...moje decko daky chrastavy mokvavy fras vo vlasoch....fujky.....sampuch s nimbovym olejom to opravil....
Tolko koznych problemov naokolo pocujem.....ale budu patlat na seba tu chemiu z obchodu..alebo lekarne.....
patlala patlala patlala :)
lujza.j
03.10.16,14:29
Typický príklad "nepodarenca", ktorý dostal všetko na zlatom podnose /od tatka/.
Už na tej starej fotke pri tom mercedese vypadá ako "cocod".
Sa čudujem, že to ešte niekto kladivom nezabil.
čo dostal na zlatom podnose???
v sporte to tak nefunguje.....len tak mu tie miliony neplatia...
No,ale zase....kolko je tu talentov,ale tata nie je ako u maleho vladka....
Z rodiny....hokejista...brankar.....tolko mu klub sluboval,ze bude chytat...az...az..cau.....uz chyta v kanade....lebo tu nezasustala keška....
bjuty smis
03.10.16,14:46
.iba on sám svojími výkonmi sa dostal tam, kde je....žiaden tata to zaňho neodohrá
nehovoriac o tom, že bol od 16 rokov v manchestri, kde ich najaký tata weis nezaujímal....
lujza.j
03.10.16,14:55
Ja som nepovedala,ze niekto za neho nieco odmaka....
bjuty smis
03.10.16,15:00
lujza, môžeš mi veriť, že futbalu rozumiem lepšie ako ty:))
Nandrolon
03.10.16,15:00
Typický príklad "nepodarenca", ktorý dostal všetko na zlatom podnose /od tatka/.
Už na tej starej fotke pri tom mercedese vypadá ako "cocod".
Sa čudujem, že to ešte niekto kladivom nezabil.
čo dostal na zlatom podnose???
v sporte to tak nefunguje.....len tak mu tie miliony neplatia...
Takze na miesto, kde je teraz mal rovnake podmienky ako ostatni?
Je teda nahoda, ze robi vo fotrikovom fachu?
Vobec mu k nicomu nepomohol?
Je to presne rovnake ako otec herec + konexie + tlacenka = synacik herec.
Je ich plno a nikdy to nie je nahoda.
Nandrolon
03.10.16,15:03
opýtaj sa tých arabov, prečo mu platia 4 miliony dolárov ročne....
Keby jeho otec nebol weiss s platom 35000 eur mesacne oficialne /bol zverejneny/ + xx tisic neofiko, tak araby sa o ziadnom chujkovi ani nedozvedia a nie aby mu platili...
Nandrolon
03.10.16,15:05
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
Napíš do banky čo sa stalo a poplatok že nie si ochotná zaplatiť, lebo si výber nechcela.Mne sa to stalo vo VÚB bankomate a poplatok mi potom nedali....len boli udivení, že nemali hlásenú poruchu, lebo som tam aj volala na to číslo poruchy na bankomate.
bol tam chlap,ten mi to zavolal domov,bankomat patrí slsp,no vlastne nepatrí,spravuje im to nejaká iná firma,a karta je z home creditu....poplatok 3evrá za výber:mad:
takže to sú už tri firmy do toho zapletené
Kartu vydal HomeCredit. Treba volat im
Nechcem rypat, ale kedze ty-vsevedko chytas za slovicka, tak ti prezradim, ze kartu nevydal home kredit.
Kartu vydala kartova spolocnost. :-))))
bjuty smis
03.10.16,15:11
opýtaj sa tých arabov, prečo mu platia 4 miliony dolárov ročne....
Keby jeho otec nebol weiss s platom 35000 eur mesacne oficialne /bol zverejneny/ + xx tisic neofiko, tak araby sa o ziadnom chujkovi ani nedozvedia a nie aby mu platili...

iste....
lujza.j
03.10.16,15:26
lujza, môžeš mi veriť, že futbalu rozumiem lepšie ako ty:))
O tom nepochybujem:)
Len sport uz davno nie je len o talente,sikovnosti......prachy a " postuchnutie"...
buchač
03.10.16,15:30
Je teda nahoda, ze robi vo fotrikovom fachu?
Vobec mu k nicomu nepomohol?
Je to presne rovnake ako otec herec + konexie + tlacenka = synacik herec.
Je ich plno a nikdy to nie je nahoda.

Rodič lekár + konexie + tlacenka = potomok lekár
Rodič právnik + konexie + tlacenka = potomok právnik
Rodič blá, blá + konexie + tlacenka = potomok blá, blá
pavol54
03.10.16,15:38
Typický príklad "nepodarenca", ktorý dostal všetko na zlatom podnose /od tatka/.
Už na tej starej fotke pri tom mercedese vypadá ako "cocod".
Sa čudujem, že to ešte niekto kladivom nezabil.
čo dostal na zlatom podnose???
v sporte to tak nefunguje.....len tak mu tie miliony neplatia...
No,ale zase....kolko je tu talentov,ale tata nie je ako u maleho vladka....
Z rodiny....hokejista...brankar.....tolko mu klub sluboval,ze bude chytat...az...az..cau.....uz chyta v kanade....lebo tu nezasustala keška....
presne o tom som písal, ak je šanca zviditeľniť sa nejaký arab sa už nachomejtne
Žabinka
03.10.16,15:44
Nandrolon
03.10.16,15:47
Buchac, je to tak. A potom ti niekto napise, ze vsak si tam mohol byt ty. Mal si sa lepsie ucit a dalsie "ultimatno-dementne frazy". Kazdy, kto ma IQ viac ako 10 dkg tresky vie ako to dnes vsade funguje.
Žabinka
03.10.16,15:53
Je teda nahoda, ze robi vo fotrikovom fachu?
Vobec mu k nicomu nepomohol?
Je to presne rovnake ako otec herec + konexie + tlacenka = synacik herec.
Je ich plno a nikdy to nie je nahoda.

Rodič lekár + konexie + tlacenka = potomok lekár
Rodič právnik + konexie + tlacenka = potomok právnik
Rodič blá, blá + konexie + tlacenka = potomok blá, blá
Rodič účtovník + konexie + tlačenka = potomok účtovník, u nás dúfam nebude platiť.. Čo treba robiť keď chcem mať potomka lekárku?
misoft
03.10.16,15:56
http://www.transparency.sk/sk/slovensko-je-vo-vnimani-korupcie-piatou-najhorsou-krajinou-eu/
žeby to bola pravda? :rolleyes:
Podľa "najvyššieho", najmúdrejšieho" to asi nebude pravda a má v tom prsty opozícia....
buchač
03.10.16,15:59
Je teda nahoda, ze robi vo fotrikovom fachu?
Vobec mu k nicomu nepomohol?
Je to presne rovnake ako otec herec + konexie + tlacenka = synacik herec.
Je ich plno a nikdy to nie je nahoda.

Rodič lekár + konexie + tlacenka = potomok lekár
Rodič právnik + konexie + tlacenka = potomok právnik
Rodič blá, blá + konexie + tlacenka = potomok blá, blá
Rodič účtovník + konexie + tlačenka = potomok účtovník, u nás dúfam nebude platiť.. Čo treba robiť keď chcem mať potomka lekárku?

Pravdu chceš počuť alebo medové motúzy ťahať popod nos ?
pavol54
03.10.16,16:01
Je teda nahoda, ze robi vo fotrikovom fachu?
Vobec mu k nicomu nepomohol?
Je to presne rovnake ako otec herec + konexie + tlacenka = synacik herec.
Je ich plno a nikdy to nie je nahoda.

Rodič lekár + konexie + tlacenka = potomok lekár
Rodič právnik + konexie + tlacenka = potomok právnik
Rodič blá, blá + konexie + tlacenka = potomok blá, blá
Rodič účtovník + konexie + tlačenka = potomok účtovník, u nás dúfam nebude platiť.. Čo treba robiť keď chcem mať potomka lekárku?
viesť účtovníctvo správnej osobe :)
Žabinka
03.10.16,16:01
Je teda nahoda, ze robi vo fotrikovom fachu?
Vobec mu k nicomu nepomohol?
Je to presne rovnake ako otec herec + konexie + tlacenka = synacik herec.
Je ich plno a nikdy to nie je nahoda.

Rodič lekár + konexie + tlacenka = potomok lekár
Rodič právnik + konexie + tlacenka = potomok právnik
Rodič blá, blá + konexie + tlacenka = potomok blá, blá
Rodič účtovník + konexie + tlačenka = potomok účtovník, u nás dúfam nebude platiť.. Čo treba robiť keď chcem mať potomka lekárku?

Pravdu chceš počuť alebo medové motúzy ťahať popod nos ?
tak radšej tie motúzy..;):---
Žabinka
03.10.16,16:02
Je teda nahoda, ze robi vo fotrikovom fachu?
Vobec mu k nicomu nepomohol?
Je to presne rovnake ako otec herec + konexie + tlacenka = synacik herec.
Je ich plno a nikdy to nie je nahoda.

Rodič lekár + konexie + tlacenka = potomok lekár
Rodič právnik + konexie + tlacenka = potomok právnik
Rodič blá, blá + konexie + tlacenka = potomok blá, blá
Rodič účtovník + konexie + tlačenka = potomok účtovník, u nás dúfam nebude platiť.. Čo treba robiť keď chcem mať potomka lekárku?
viesť účtovníctvo správnej osobe :)
aj to je riešenie..;)
afrikánka
03.10.16,16:03
Buchac, je to tak. A potom ti niekto napise, ze vsak si tam mohol byt ty. Mal si sa lepsie ucit a dalsie "ultimatno-dementne frazy". Kazdy, kto ma IQ viac ako 10 dkg tresky vie ako to dnes vsade funguje.
Na genetiku zabúdate:mad:...kukni na rómov:o takmer všetci spievajú, tancujú, od roboty utekajú:D:D:D, prečo by dobrý herec nemal mať potomka tiež dobrého herca....takisto právnik, lekár.....:cool:
Žabinka
03.10.16,16:05
pobavilo ma, že vladko vlastne nešoféroval.. tí policajti..:cool::rolleyes: tss, tss, tss.. asi si nevšimli, že nie sme v anglicku.. a volant máme na druhej strane..:---
misoft
03.10.16,16:05
Na genetiku zabúdate:mad:...kukni na rómov:o takmer všetci spievajú, tancujú, od roboty utekajú:D:D:D, prečo by dobrý herec nemal mať potomka tiež dobrého herca....takisto právnik, lekár.....:cool:
Veru, veru...... genetika.......
Nandrolon
03.10.16,16:05
Zabinka - ak nie si lekarka ty ani nikto blizky z rodiny, tak jedine poctivo zvladnut studium bez znamosti... :-)))
afrikánka
03.10.16,16:07
No, ak nie si lekarka ty ani nikto blizky z rodiny, tak jedine poctivo zvladnut studium bez znamosti...
:eek::D:eek::D:eek::D
buchač
03.10.16,16:09
Buchac, je to tak. A potom ti niekto napise, ze vsak si tam mohol byt ty. Mal si sa lepsie ucit a dalsie "ultimatno-dementne frazy". Kazdy, kto ma IQ viac ako 10 dkg tresky vie ako to dnes vsade funguje.
Na genetiku zabúdate:mad:...kukni na rómov:o takmer všetci spievajú, tancujú, od roboty utekajú:D:D:D, prečo by dobrý herec nemal mať potomka tiež dobrého herca....takisto právnik, lekár.....:cool:

Očuj, Ty genetika...

Keby lekári mohli svoje deti vodiť na operačné sály, tak už tam sú dávno.Podobne je to aj u sudcov...Nicholska už svoje decko pomaly porodila za predsedníckym stolom v parlamente.

Mi povedz, že koľkí a koľko hercov svoje deti pretlačili do popredia ? Nemá význam ani len menovať...


Kasty boli, sú a aj budú !!!
Žabinka
03.10.16,16:09
Zabinka - ak nie si lekarka ty ani nikto blizky z rodiny, tak jedine poctivo zvladnut studium bez znamosti... :-)))
no budeme musieť ešte poriadnejšie študovať, lebo naše méty siahajú vééľmi vysoko, až za hranice..;)
Nandrolon
03.10.16,16:11
Som sa nasmial ako ten pravnik s evidentne vysokym moralnym kreditom najskor privrel redaktora JOJ do dveri a nasledne nacuval do bieleho bavoraka? za nim.
Hovorkyna hovorila, ze maju aj videozaznam. Ak niekedy dojde k jeho zverejneniu a za volantom bude ten chujik, tak dufam ze ho aspon najblizsie niekto opluje. :-))))))))))))))))))
pavol54
03.10.16,16:15
Zabinka - ak nie si lekarka ty ani nikto blizky z rodiny, tak jedine poctivo zvladnut studium bez znamosti... :-)))
no budeme musieť ešte poriadnejšie študovať, lebo naše méty siahajú vééľmi vysoko, až za hranice..;)
ak to je dcérina pevná méta tak ju aj dosiahne
afrikánka
03.10.16,16:18
Buchac, je to tak. A potom ti niekto napise, ze vsak si tam mohol byt ty. Mal si sa lepsie ucit a dalsie "ultimatno-dementne frazy". Kazdy, kto ma IQ viac ako 10 dkg tresky vie ako to dnes vsade funguje.
Na genetiku zabúdate:mad:...kukni na rómov:o takmer všetci spievajú, tancujú, od roboty utekajú:D:D:D, prečo by dobrý herec nemal mať potomka tiež dobrého herca....takisto právnik, lekár.....:cool:

Očuj, Ty genetika...

Keby lekári mohli svoje deti vodiť na operačné sály, tak už tam sú dávno.Podobne je to aj u sudcov...Nicholska už svoje decko pomaly porodila za predsedníckym stolom v parlamente.

Mi povedz, že koľkí a koľko hercov svoje deti pretlačili do popredia ? Nemá význam ani len menovať...


Kasty boli, sú a aj budú !!!
Ja som na svoj genofond hrdá:---.....a Ty si na tom ako:eek: ???
misoft
03.10.16,16:26
Ajajaj..... afrikánka - nedráži štrkáča (buchača) bosou nohou v tomto smere.....
afrikánka
03.10.16,16:31
Ajajaj..... afrikánka - nedráži štrkáča (buchača) bosou nohou v tomto smere.....
Zatiaľ ticho;).......mlčí;)....kuje odpoveď:confused:....aj to ticho zostane:D:D:D
buchač
03.10.16,16:38
Nič nepotrebujem kuť...aj keď kovať trochu viem.
Môj genofond Ty nerieš, Tvoj ma nezaujíma...
afrikánka
03.10.16,16:44
Nič nepotrebujem kuť...aj keď kovať trochu viem.
Môj genofond Ty nerieš, Tvoj ma nezaujíma...
Tvoj genofond už nie je riešiteľný:eek:, z dôvodu nefunkčnosti prenosu......či ?:D:D:D.......môj Ťa nezaujíma ??? Veď 28.9. si sa vypytoval......či konkrétne, alebo všeobecne....či....či....či.....ja mám dobrú pamäť
Nandrolon
03.10.16,17:00
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))
... a zachvilu vo vchodovych dverach zapichnuty palacinkar.
buchač
03.10.16,17:30
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))
... a zachvilu vo vchodovch dverach zapichnuty palacinkar.

Neblázni, škoda námahy.
Tak isto, ako je škoda námahy viesť normálnu debatu s poniektorými.

Ale je zaujímavé jedno....a viď vyššie tie (nazvem) provokácie.
Mne je jedno, ja poddžub unesiem a kľudne aj festovne poriadny. Lenže čo z toho, ak to nie je naopak ?
korela
03.10.16,17:31
Táto večná polemika o zdedených troch druhoch povolaní, ááách. :-)))
Ale ešte som zatiaľ nikdy nepočula výhrady voči krčmám, zdedených z pokolenia na pokolenie.
korela
03.10.16,17:33
Ak je to cesta jedinca, tak nech kráča v rodičovských šľapajách, výhodou je, že nasáva povolanie s materským mliekom. Vie čo ho čaká, osobne nemám nič proti týmto rodom. Dokonca vítam tento prístup. Čo som sa stretla s lekármi, zubármi, vždy predčili ostatných.
A možno je to aj náhoda. :-)
korela
03.10.16,17:45
Preto zvážiť každú predpísanú chémiu, Čím neskôr, tým lepšie. Najlepšie vôbec.
a tvoje odporucanie?
ved uz odporucila. Zvazit kazdu predpisanu chemiu ;) Ja by som snad len doplnil, ze nie len pri liekoch, ale aj v strave, predmetoch beznej spoteby, kozmetike atd.
Vraj kozmetika je za 26 sek. v krvnom obehu. Z bádateľa to nemám. :-)))
To budú aj zubné pasty, aj zbytok drogérie, s ktorou prichádzame do kontaktu, nedostatočne vypláchané prádlo, oblečenie, plienky sme pláchali ešte trikrát na radu priateľa lekára.
Nandrolon
03.10.16,17:53
Tu nikoho nestve nic zdedene. Cloveka stve ze ten "dedic" sa castokrat po zdedeni sprava ako majster sveta a vyhlasuje ze vsetko nadobudol sam, bez pomoci. A tym robi z ludi blbcov, lebo kazdy vie, kde je pravda /plati aj pre rod. podniky/.
To musel byt brutalny vyskum, ked to tak presne zmerali, ze nie 25 ani 27 ale presne 26.
Rad by som si precital metodiku, ale zasa na noc je dobra ina masaz a nie masaz branice.
korela
03.10.16,17:55
Na prítomnom príklade kopretinky vidno, že sa dá liečiť aj bez univerzitného vzdelania.
Trebenová nebýva označovaná za šarlatánku. Bylinky a iné prírodné prostriedky tu boli aj budú. Ale pre mnohých je jednoduchšie zájsť do lekárne pre elegantne zabalený liek ako do lesa či na lúku, resp. k bylinkárovi.
korela
03.10.16,17:58
Tiež som sa pozastavila nad 26 sek., ale v podstate mi je to jedno, keď viem z viacerých zdrojov a smerov liečenia, že to tak je. Ako som písala vyššie, lekári to vedia asi odjakživa.
lujza.j
03.10.16,18:04
Pradlo myslim 6x bez prasku...v cistej vode,aby v nom neboli zbytky "bordelu"...
Oliwa
03.10.16,18:24
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
To prečo si v banke, ktorá za náhľad na stav účtu pýta 3 €? :eek:
afrikánka
03.10.16,18:29
Na prítomnom príklade kopretinky vidno, že sa dá liečiť aj bez univerzitného vzdelania.
Trebenová nebýva označovaná za šarlatánku. Bylinky a iné prírodné prostriedky tu boli aj budú. Ale pre mnohých je jednoduchšie zájsť do lekárne pre elegantne zabalený liek ako do lesa či na lúku, resp. k bylinkárovi.
Bola som násťročná, keď začalo "mini", čo v tomto veku sa samozrejme nedalo ignorovať. Následky...niekoľkokrát opakované zápaly mechúra....silné. Žiadne lieky nezaberali. Mamina bola už zo mňa zúfalá. Na radu kolegyne v práci mi pripravila odvar z prasličky. JEDNO naparovanie postačilo na to, aby som sa tohto dlhotrvajúceho zápalu zbavila. Pre mňa nezabudnuteľná skúsenosť, ktorú často vo svojom okolí spomínam...a pobádam k prírodnej liečbe.
taiko
03.10.16,18:33
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
To prečo si v banke, ktorá za náhľad na stav účtu pýta 3 €? :eek:
Ona nie je v banke, ona ma kartu nebankovky
kukučka
03.10.16,18:38
Oliw, čítaj poriadne, 3 eurá za nevyžiadanú dvacku.
A mimochodom, mňa ako zákazníka nezaujíma, kto obhospodaruje bankomat, či vyrába pre banku karty. Kvietoček, reklamuj, máš zmluvu.
korela
03.10.16,18:41
Do novej témy o alternatívnej medicíne po doterajších skúsenostiach nevstúpim iba kvôli jednému nicku. Na škodu veci. Nenechám sa donekonečna rozoberať do špiku kosti.
1. Mladý muž pred tridsiatkou, pobyt vo vojenskej nemocnici opakovane so žalúdočnými vredmi. Keď dávil krv do umývadla a nevedeli s ním lekári pohnúť, nechávali ho zomrieť, uľútilo sa jednej sestričke a dala mu adresu bylinkára. Pracoval na vrátnici v Lafranconi. (Dôchodkový vek zďaleka nemal.)
Vyliečil sa jedným litrovým paklíkom zmesi bylín. Predpovedal, že by mu to malo stačiť, ak nie, nech sa zastaví po ďalší. Nebolo treba. Neskôr zdravý a statný chlap.
Išlo cca o 60. roky.
.
2. Alena Čermáková, lekári jej v nemocnici diagnostikovali nádor za okom. Oslovila Františka Tugendlieba, nádor zmizol veľmi rýchlo bez operácie. Je to vygoogliteľné, hovorila o tom aj v rozhlase.
.
Keď začínali moje zdrav. problémy, bolo mi dopriate hneď v úvode stretnúť spolužiačku, obaja manželia dostali zároveň ten istý druh CA a chodili k tomuto istému liečiteľovi. Okamžite mi dala jeho adresu, vtedy som však ešte nechápala zmysel nášho náhodného stretnutia. Ani som k nemu nikdy nezašla, čo podnes ľutujem. Namiesto toho som roky chodila bezvýsledne po lekároch. Moja chyba..
Pre toho, kto o ňom ešte nepočul, je vygoogliteľný. Nikdy nevzal za liečbu peniaze, bol vďačný za naturálie.

Predpokladám, že mohlo ísť vskutku o zaujímavú tému o AM. A verím, že by sa v nej roztrhlo vrece s reálnymi príbehmi.
A pritom by určite išlo o slovenské reálie, nemuselo by sa načierať ani do iných uznávaných medicín.
buchač
03.10.16,18:42
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
To prečo si v banke, ktorá za náhľad na stav účtu pýta 3 €? :eek:

Tu je ten pes zakopaný !!!
Nie jeden nečíta a reaguje len na jednu info, kdežto realita je úplne inde, viď



bol tam chlap,ten mi to zavolal domov,bankomat patrí slsp,no vlastne nepatrí,spravuje im to nejaká iná firma,a karta je z home creditu....poplatok 3evrá za výber:mad:
takže to sú už tri firmy do toho zapletené

Home credit ?
Veď aj Tesco pôžička skončí u Home...a jakú majú masívnu reklamu ?

"Ponuka nie je verejný prísľub a platí do 22. 8. 2016 pri splnení podmienok Home Credit Slovakia, a. s., Teplická 7434/147, 921 22 Piešťany, IČO: 36234176, ktorý je poskytovateľom Finančných služieb a prevádzkovateľom osobných údajov. Home Credit Slovakia, a. s. poskytuje pôžičky na 12 - 84 mesiacov s maximálnou výškou RPMN 44,3 %. Sprostredkovateľom je Crystal Call, a. s., Hálkova 1/A, 831 03 Bratislava, IČO: 35880805."
https://www2.itesco.sk/financnesluzby/hotovostna-pozicka.html

Home Credit je tá najhoršia verzia, aká je len možná...dokonca iné nebankovky sú sociálnejšie oproti Homošom..
afrikánka
03.10.16,19:06
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))
... a zachvilu vo vchodovych dverach zapichnuty palacinkar.
Podľa mňa to ustál s kľudom angličana:rolleyes:...škoda:mad::mad::mad:
kukučka
03.10.16,20:11
BXLmiami
04.10.16,02:23
Ak je to cesta jedinca, tak nech kráča v rodičovských šľapajách, výhodou je, že nasáva povolanie s materským mliekom. Vie čo ho čaká, osobne nemám nič proti týmto rodom. Dokonca vítam tento prístup. Čo som sa stretla s lekármi, zubármi, vždy predčili ostatných.
A možno je to aj náhoda. :-)
Nie je to náhoda.Potomok lekára okrem toho že to doma počúva od prednarodenia má obrovskú výhodu-a aj jeho pacienti.Atestovaného lekára na telefon k dispozícii ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu v začiatkoch praxe.Mama bola ochotná kedykoľvek prísť a riešiť so mnou,ked som musela nastupiť do služby 4 týždne po skončení školy.A to je na nezaplatenie a urobí to len rodič,žiaden starší kolega.
Nandrolon
04.10.16,04:24
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
To prečo si v banke, ktorá za náhľad na stav účtu pýta 3 €? :eek:
3 eurá si stiahne za ten 20-eurový výber, nie za náhľad.
taiko
04.10.16,04:31
Do novej témy o alternatívnej medicíne po doterajších skúsenostiach nevstúpim iba kvôli jednému nicku. Na škodu veci. Nenechám sa donekonečna rozoberať do špiku kosti.
Maj rozum. Ak mas co povedat a ja verim, ze mas, tak hovor. Na nick sa vykasli. Mozno mu rozoberanie Tvojej osoby nejako ulahcuje kazdodenne trapenie v jeho nestastnom byti. A tak mu vlastne pomahas. :)
Nandrolon
04.10.16,04:35
Korela.
Ja zase keď prídem do lekárne, hľadám preparáty, ktoré nie sú založené na prírodnom základe, hlavne kvapky od kašľu. Ak chcem nejaké bilinky, kúpim si v lekárni sypaný čaj s konkrétnou bylinkou.
Rôzne "zelené" preparáty /kvapky od kašľu/ mi nezaberali.
Dodnes som nasratý na feťákov, že kvôli nim už nedávajú do kvapiek efedrín hydrochlorid. Nič účinnejšie na kašeľ a vysušenie slizníc asi na zemeguli neexistuje, prípadne som to za tie desaťročia nevyskúšal. Holt, feťáci to posrali nám všetkým.
Keď som ešte cvičieval /a mal aktívne konexie na všetky možné preparáty/, a mal som chytené priedušky, tieklo mi z nosa, proste akútna nádcha a všetky problémy s tým spojené, 1 tabletka arsanu za deň to bola schopná vyriešiť. Niekedy stačil 1 deň aby sa telo dostalo do normálu, niekedy viac dní. Dnes ak arsan ešte existuje, tak je v SR zaradený v rovnakej skupine ako heroín, kokaín.
Teraz tam naperú množstvo prírodných, neúčinných výťažkov a pokiaľ to človek neužíva aspoň X týždňov v konských dávkach účinok je slabý.
PS: ale musím zase napísať, že čím som starší tým viac používam aj bylinky, ale ako píšem, určité preparáty by som radšej bez nich.
taiko
04.10.16,04:39
Pijete bylinkové čaje?
http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/835713-slovenska-firma-je-jednym-z-najvacsich-pestovatelov-bylin-na-kontinente-k-uspechu-ju-priviedol-pad
Videl som o tej firme dokument. Zaujimavi ludkovia, plni elanu a entuziazmu,
lujza.j
04.10.16,05:54
Dnes mi zacina keramicky kruzok.....uvidim ako bude...ci ma kopne-nakopne múza:)
Žabinka
04.10.16,06:09
Dnes mi zacina keramicky kruzok.....uvidim ako bude...ci ma kopne-nakopne múza:)
jedny mydelničku, do béžova ladenú, si objednávam..;):---:D:D:D
včera som si kúpila jednu, ale dáko mi v mojej kúpeľni nepasuje, tak som ju dala do rohu vane.. a ešte na umývadlo potrebujem..:---
lujza.j
04.10.16,06:23
Ok..ale ci bude lahodit tvojemu oku:Dved hodziš do smeci:--- keby nie...
Žabinka
04.10.16,06:26
Ok..ale ci bude lahodit tvojemu oku:Dved hodziš do smeci:--- keby nie...
do koša? :eek: čo si.. krása ručných výrobkov spočíva v nesymetrickosti, malých nedokonalostiach, malých chybičkách o ktorých vie len zhotoviteľ.. a v tom sú originálne..;) a originál je vždy len jeden..;);)
Mária27
04.10.16,06:42
lujza.j
04.10.16,07:15
Dik za foto...som preposlala mame....byvali oproti na steinerke...pri central bufete....od roku 1958
bodliak
04.10.16,07:31
Tetovanie je typická forma zdobenia skôr pre primitívnejšie kmene.
O návrat tetovania v Európe sa pricinili námorníci.
Ako prvé skupiny od nich prevzali tetovanie pracovníci cirkusov a zlocinci.

Ja by som Vladka tipoval na ten cirkus ... hoci z neho chcú silou mocou spraviť zločinca.
Oliwa
04.10.16,07:50
Tetovanie je typická forma zdobenia skôr pre primitívnejšie kmene.
O návrat tetovania v Európe sa pricinili námorníci.
Ako prvé skupiny od nich prevzali tetovanie pracovníci cirkusov a zlocinci.

Ja by som Vladka tipoval na ten cirkus ... hoci z neho chcú silou mocou spraviť zločinca.
Minule bol hosťom jednej relácie Radim Uzel. Spomínal všeličo z praxe... Aj pacientku, pri ktorej sa mu pri vyšetrení objavil pre očami nápis "Jen pro Tebe". Tak sa jej vraj spýtal: "To je pro mně". A ona že néééé.... :D
lujza.j
04.10.16,07:51
Cirkusantka jedna:D:---
Žabinka
04.10.16,07:53
Tetovanie je typická forma zdobenia skôr pre primitívnejšie kmene.
O návrat tetovania v Európe sa pricinili námorníci.
Ako prvé skupiny od nich prevzali tetovanie pracovníci cirkusov a zlocinci.

Ja by som Vladka tipoval na ten cirkus ... hoci z neho chcú silou mocou spraviť zločinca.
Minule bol hosťom jednej relácie Radim Uzel. Spomínal všeličo z praxe... Aj pacientku, pri ktorej sa mu pri vyšetrení objavil pre očami nápis "Jen pro Tebe". Tak sa jej vraj spýtal: "To je pro mně". A ona že néééé.... :D
:eek: no moje nervy..:D:D
Oliwa
04.10.16,07:59
Tetovanie je typická forma zdobenia skôr pre primitívnejšie kmene.
O návrat tetovania v Európe sa pricinili námorníci.
Ako prvé skupiny od nich prevzali tetovanie pracovníci cirkusov a zlocinci.

Ja by som Vladka tipoval na ten cirkus ... hoci z neho chcú silou mocou spraviť zločinca.
Minule bol hosťom jednej relácie Radim Uzel. Spomínal všeličo z praxe... Aj pacientku, pri ktorej sa mu pri vyšetrení objavil pre očami nápis "Jen pro Tebe". Tak sa jej vraj spýtal: "To je pro mně". A ona že néééé.... :D
:eek: no moje nervy..:D:D
On to spomenul v súvislosti s tým, že keď už si človek/človečica ide dať popísať kožu, mal/a si by uvedomiť, kto všetko si to môže raz prečítať... vrátane patológa... :eek::D
A že každá 20 ročná koža raz zostarne a zvráskavie... a bude mať možno aj 70 rokov ... čo obyčajne 20 roční ľudia neriešia...
afrikánka
04.10.16,08:37
Tetovanie je typická forma zdobenia skôr pre primitívnejšie kmene.
O návrat tetovania v Európe sa pricinili námorníci.
Ako prvé skupiny od nich prevzali tetovanie pracovníci cirkusov a zlocinci.

Ja by som Vladka tipoval na ten cirkus ... hoci z neho chcú silou mocou spraviť zločinca.
Minule bol hosťom jednej relácie Radim Uzel. Spomínal všeličo z praxe... Aj pacientku, pri ktorej sa mu pri vyšetrení objavil pre očami nápis "Jen pro Tebe". Tak sa jej vraj spýtal: "To je pro mně". A ona že néééé.... :D
:eek: no moje nervy..:D:D
On to spomenul v súvislosti s tým, že keď už si človek/človečica ide dať popísať kožu, mal/a si by uvedomiť, kto všetko si to môže raz prečítať... vrátane patológa... :eek::D
A že každá 20 ročná koža raz zostarne a zvráskavie... a bude mať možno aj 70 rokov ... čo obyčajne 20 roční ľudia neriešia...
A ja by som si hneď dajakú malú "kérku":o švihla na rameno:---.....práve preto, že už nenosím topíky na ramienka:D:D:D, vážne uvažujem....len či to moc nebolí:mee:
Žabinka
04.10.16,08:43
Tetovanie je typická forma zdobenia skôr pre primitívnejšie kmene.
O návrat tetovania v Európe sa pricinili námorníci.
Ako prvé skupiny od nich prevzali tetovanie pracovníci cirkusov a zlocinci.

Ja by som Vladka tipoval na ten cirkus ... hoci z neho chcú silou mocou spraviť zločinca.
Minule bol hosťom jednej relácie Radim Uzel. Spomínal všeličo z praxe... Aj pacientku, pri ktorej sa mu pri vyšetrení objavil pre očami nápis "Jen pro Tebe". Tak sa jej vraj spýtal: "To je pro mně". A ona že néééé.... :D
:eek: no moje nervy..:D:D
On to spomenul v súvislosti s tým, že keď už si človek/človečica ide dať popísať kožu, mal/a si by uvedomiť, kto všetko si to môže raz prečítať... vrátane patológa... :eek::D
A že každá 20 ročná koža raz zostarne a zvráskavie... a bude mať možno aj 70 rokov ... čo obyčajne 20 roční ľudia neriešia...
A ja by som si hneď dajakú malú "kérku":o švihla na rameno:---.....práve preto, že už nenosím topíky na ramienka:D:D:D, vážne uvažujem....len či to moc nebolí:mee:
aj ja.. a mrkvinka aj s mládencom už aj dohodli že ideme, akože hromadná action, ale ja som v poslednej chvíli cúvla..
lujza.j
04.10.16,08:55
Ja sa chystam uz nejaky rôčik....moje decko sa nechysta ide a flakne nieco..co ma pre nu "pribeh"....uz niekolko pribehov...:D....posledne....som uz uz skoro....stužku rakovinku:( decko islo a je na ramene spredu...
... ja na nohu..niekde dole kotnik a spol.
afrikánka
04.10.16,08:55
Tetovanie je typická forma zdobenia skôr pre primitívnejšie kmene.
O návrat tetovania v Európe sa pricinili námorníci.
Ako prvé skupiny od nich prevzali tetovanie pracovníci cirkusov a zlocinci.

Ja by som Vladka tipoval na ten cirkus ... hoci z neho chcú silou mocou spraviť zločinca.
Minule bol hosťom jednej relácie Radim Uzel. Spomínal všeličo z praxe... Aj pacientku, pri ktorej sa mu pri vyšetrení objavil pre očami nápis "Jen pro Tebe". Tak sa jej vraj spýtal: "To je pro mně". A ona že néééé.... :D
:eek: no moje nervy..:D:D
On to spomenul v súvislosti s tým, že keď už si človek/človečica ide dať popísať kožu, mal/a si by uvedomiť, kto všetko si to môže raz prečítať... vrátane patológa... :eek::D
A že každá 20 ročná koža raz zostarne a zvráskavie... a bude mať možno aj 70 rokov ... čo obyčajne 20 roční ľudia neriešia...
A ja by som si hneď dajakú malú "kérku":o švihla na rameno:---.....práve preto, že už nenosím topíky na ramienka:D:D:D, vážne uvažujem....len či to moc nebolí:mee:
aj ja.. a mrkvinka aj s mládencom už aj dohodli že ideme, akože hromadná action, ale ja som v poslednej chvíli cúvla..
Čudujem sa Ti:rolleyes:, ešte mladá, svieža kožička;), zopár rokov dozadu, som veľmi chcela:o, a dnes ľutujem:mad:, ale aj tak by som išla ešte dnes do toho:D, len tak pre svoje potešenie:---
kukučka
04.10.16,09:00
nebláznite baby :D
Žabinka
04.10.16,09:15
ale ja som to ešte naveky nezavrhla, len musím nabrať odvahu..
lujza.j
04.10.16,09:21
Isto to boli ako fras...
Nandrolon
04.10.16,09:22
Aj ja som uvažoval kedysi, ale treba sa o ňu aj starať a sem-tam ju dať zvýrazniť, ináč to je za pár rokov hnus.
Oliwa
04.10.16,09:22
Isto to boli ako fras...
Určite to nebolí viac ako pôrod :D... a ani to toľko netrvá... :rolleyes:
lujza.j
04.10.16,09:30
Isto to boli ako fras...
Určite to nebolí viac ako pôrod :D... a ani to toľko netrvá... :rolleyes:
Ja som si uz vypocula aj,ze neviem co je porod...ked moje decko "vyrezane"....aj ked patalii a bolesti som si tiez uzila...
Ono...je rozdiel kde sa "maluje"....aka koza..kolko tuku...
Decku ked robil stuzku....krvi jak po zabijacke:eek:
Oliwa
04.10.16,10:06
Isto to boli ako fras...
Určite to nebolí viac ako pôrod :D... a ani to toľko netrvá... :rolleyes:
Ja som si uz vypocula aj,ze neviem co je porod...ked moje decko "vyrezane"....aj ked patalii a bolesti som si tiez uzila...
Ono...je rozdiel kde sa "maluje"....aka koza..kolko tuku...
Decku ked robil stuzku....krvi jak po zabijacke:eek:
Keď sa "maluje", kde je málo tuku... to musí byť ako písať na pergamen... :D
afrikánka
04.10.16,10:14
Isto to boli ako fras...
Určite to nebolí viac ako pôrod :D... a ani to toľko netrvá... :rolleyes:
Ja som si uz vypocula aj,ze neviem co je porod...ked moje decko "vyrezane"....aj ked patalii a bolesti som si tiez uzila...
Ono...je rozdiel kde sa "maluje"....aka koza..kolko tuku...
Decku ked robil stuzku....krvi jak po zabijacke:eek:
Keď sa "maluje", kde je málo tuku... to musí byť ako písať na pergamen... :D
Veď treba tam, kde je trochu masa s tukom:D...takže ktorá ide prvá:eek:, ja sa pridám, aj keď v rodine si budú klepať na čelo:D:D:D
afrikánka
04.10.16,10:20
Aj ja som uvažoval kedysi, ale treba sa o ňu aj starať a sem-tam ju dať zvýrazniť, ináč to je za pár rokov hnus.
Keď si to dám "nakresliť" včuleky:o, vôbec nebudem musieť prekreslovať;), ešte i patológ to uvidí zachovalé:---
Žabinka
04.10.16,10:22
Aj ja som uvažoval kedysi, ale treba sa o ňu aj starať a sem-tam ju dať zvýrazniť, ináč to je za pár rokov hnus.
Keď si to dám "nakresliť" včuleky:o, vôbec nebudem musieť prekreslovať;), ešte i patológ to uvidí zachovalé:---
:D:D:D
buchač
04.10.16,10:25
Celý čas tu máte na tanieri, že aká je chémia nebezpečná...až som si myslel, že som na tom pridrbanom badatelovi.

...a včul si idete chémiu priamo do tela - do krvného systému dať ?
pavol54
04.10.16,10:32
Isto to boli ako fras...
Určite to nebolí viac ako pôrod :D... a ani to toľko netrvá... :rolleyes:
Nekecaj, pôrod vôbec nebolí však som rodil dvoch potomkov, síce hlava potom trocha duní ale čo, človek sa musí obetovať:)
Tweety
04.10.16,10:34
Zrejme si si pomýlil pojmy. Pôrod a zapíjjanie potomka, to sú dve veci. :---.
afrikánka
04.10.16,10:35
Aj ja som uvažoval kedysi, ale treba sa o ňu aj starať a sem-tam ju dať zvýrazniť, ináč to je za pár rokov hnus.
Keď si to dám "nakresliť" včuleky:o, vôbec nebudem musieť prekreslovať;), ešte i patológ to uvidí zachovalé:---
:D:D:D
A ešte si splním jeden sen:cool:kúpim si vymakanú kolobežku:D, lebo ako dieťa som mala, rada spomínam:o........noooo, ale neviem......možno iba v hlbokej noci sa budem kolobežkovať:---....teraz ma napadlo, že po našom mestečku všade kamery:mad:, to by nemuselo dopadnúť dobre.....rodinka by ma možno musela prevziať na psyche:(, by ma tam mohli aj neprávom ponechať:D:D:D
pavol54
04.10.16,10:36
Celý čas tu máte na tanieri, že aká je chémia nebezpečná...až som si myslel, že som na tom pridrbanom badatelovi.

...a včul si idete chémiu priamo do tela - do krvného systému dať ?
Nechaj, budú brať kratšie dôchodok.
Žabinka
04.10.16,10:40
Isto to boli ako fras...
Určite to nebolí viac ako pôrod :D... a ani to toľko netrvá... :rolleyes:
Nekecaj, pôrod vôbec nebolí však som rodil dvoch potomkov, síce hlava potom trocha duní ale čo, človek sa musí obetovať:)
:D:D:D
Nandrolon
04.10.16,10:43
Isto to boli ako fras...
Určite to nebolí viac ako pôrod :D... a ani to toľko netrvá... :rolleyes:
Nekecaj, pôrod vôbec nebolí však som rodil dvoch potomkov, síce hlava potom trocha duní ale čo, človek sa musí obetovať:)
:D:D:D som sa nasmial, presne tak. Akurát potom sa treba ešte týždeň pomaličky doliečovať :-)
afrikánka
04.10.16,10:55
Celý čas tu máte na tanieri, že aká je chémia nebezpečná...až som si myslel, že som na tom pridrbanom badatelovi.

...a včul si idete chémiu priamo do tela - do krvného systému dať ?
Nechaj, budú brať kratšie dôchodok.
Buchač, že aký pesimista....však len niečo malé, drobné:o...taký autoportrétik:eek:, čo sa s pribúdajúcim vekom sám od seba bude prispôsobovať;), čím to stále bude v realite:D
afrikánka
04.10.16,11:04
Keďže pesimista sa nechytá ani témy,:rolleyes: ani nicku:cool:, debata na tému "kerky" ukončená:D:D:D
Oliwa
04.10.16,11:21
Isto to boli ako fras...
Určite to nebolí viac ako pôrod :D... a ani to toľko netrvá... :rolleyes:
Nekecaj, pôrod vôbec nebolí však som rodil dvoch potomkov, síce hlava potom trocha duní ale čo, človek sa musí obetovať:)
Teraz hovoríš ako gynekológ-amatér alebo odborník na kapustné hlavy? :rolleyes::)
Oliwa
04.10.16,11:23
Aj ja som uvažoval kedysi, ale treba sa o ňu aj starať a sem-tam ju dať zvýrazniť, ináč to je za pár rokov hnus.
Keď si to dám "nakresliť" včuleky:o, vôbec nebudem musieť prekreslovať;), ešte i patológ to uvidí zachovalé:---
Tak to bude mať určite umelecký zážitok... :):D
BTW, toho patológa spomínal Dr. Uzel, ja som len tlmočila jeho názor... ;)
V tejto súvislosti som si spomenula na jeden rozhovor... čakala som na "svojho" lekára a vo vedľajšej miestnosti zabával sestričky iný lekár... ako identifikoval bezdomovca podľa atypickej jazvy a šitia, keďže ho sám predčasom operoval... Zistili adresu hospitalizovaného, zavolali dcére, potvrdila totožnosť...
Alebo kto hradí náklady s pohrebom, ak takého človeka nájdu ležať na hranici katastra... Starostka sa nevedela dohodnúť so starostom susednej obce... Vraj platí pravidlo, že tá obec, kde ležala hlava... Stačilo ho vraj potiahnuť do susedného "okresu" a mala by po starostiach...:eek::(:D
korela
04.10.16,11:34
:D


A ešte si splním jeden sen:cool:kúpim si vymakanú kolobežku:D, lebo ako dieťa som mala, rada spomínam:o........noooo, ale neviem......možno iba v hlbokej noci sa budem kolobežkovať:---....teraz ma napadlo, že po našom mestečku všade kamery:mad:, to by nemuselo dopadnúť dobre.....rodinka by ma možno musela prevziať na psyche:(, by ma tam mohli aj neprávom ponechať:D:D:D
Ak budeš po nociach behať na kolobežke a nie na metle, tak ti hádam nič nehrozí.:D
Čím je človek starší, tým je slobodnejší. Máš recht. ;)
afrikánka
04.10.16,11:48
:D


A ešte si splním jeden sen:cool:kúpim si vymakanú kolobežku:D, lebo ako dieťa som mala, rada spomínam:o........noooo, ale neviem......možno iba v hlbokej noci sa budem kolobežkovať:---....teraz ma napadlo, že po našom mestečku všade kamery:mad:, to by nemuselo dopadnúť dobre.....rodinka by ma možno musela prevziať na psyche:(, by ma tam mohli aj neprávom ponechať:D:D:D
Ak budeš po nociach behať na kolobežke a nie na metle, tak ti hádam nič nehrozí.:D
Čím je človek starší, tým je slobodnejší. Máš recht. ;)
Prekvapila si ma:)......ale vidím, že dobre rozumieš, áno slobodnejší:):):), to je to najlepšie pomenovanie, ale bohužiaľ pre mladšiu generáciu nepochopiteľné:mad:, čo je vlastne nepríjemne obmedzujúce....teraz ma napadlo, že v dobrej náladičke, by som možno aj tú metlu zvládla:D:D:D
Oliwa
04.10.16,11:50
Celý čas tu máte na tanieri, že aká je chémia nebezpečná...až som si myslel, že som na tom pridrbanom badatelovi.

...a včul si idete chémiu priamo do tela - do krvného systému dať ?
Nechaj, budú brať kratšie dôchodok.
Zostane viac Vám... ;):D
kopretinka
04.10.16,12:01
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
To prečo si v banke, ktorá za náhľad na stav účtu pýta 3 €? :eek:
náhľad je zadarmo,o iné ide....bankomat svojvoľne vydal hotovosť,a za výber sa platí 3,-
Žabinka
04.10.16,12:03
som vytočená,chlap sa chcel pozrieť na zostatok na účte cez bankomat,pozrel,OK,chcete potvrdenku o stave na účte? NIE.
A bankomat že zoberte si peniaze a vypľul 20eur :eek::eek::eek:
do prdele a za to ja zaplatím 3evrá a nikoho v banke to nezaujíma,že im blbne bankomat,kebyže vypľuje všetky peniaze nevšimne si a odíde......
To prečo si v banke, ktorá za náhľad na stav účtu pýta 3 €? :eek:
náhľad je zadarmo,o iné ide....bankomat svojvoľne vydal hotovosť,a za výber sa platí 3,-
to čo je za pálka, 3€ výber z bankomatu? veď to je ešte viac ako keď v mojej banke vyberám hotovosť na pokladni z podnikateľského účtu..:eek:
buchač
04.10.16,12:06
Celý čas tu máte na tanieri, že aká je chémia nebezpečná...až som si myslel, že som na tom pridrbanom badatelovi.

...a včul si idete chémiu priamo do tela - do krvného systému dať ?
Nechaj, budú brať kratšie dôchodok.
Zostane viac Vám... ;):D
Ja už beriem...nie jeden, ale už pár mesiacov mi na účet nebehujú dva. Ak dobre pamätám, Palimu tiež.

Vy len pekne makajte, dane plaťte, aby sme mali vyššie dúchodečky...
Možno sa dočkáte aj vy toho svojho.
afrikánka
04.10.16,12:13
Celý čas tu máte na tanieri, že aká je chémia nebezpečná...až som si myslel, že som na tom pridrbanom badatelovi.

...a včul si idete chémiu priamo do tela - do krvného systému dať ?
Nechaj, budú brať kratšie dôchodok.
Zostane viac Vám... ;):D
Ja už beriem...nie jeden, ale už pár mesiacov mi na účet nebehujú dva. Ak dobre pamätám, Palimu tiež.

Vy len pekne makajte, dane plaťte, aby sme mali vyššie dúchodečky...
Možno sa dočkáte aj vy toho svojho.
Pche, že dva:o, mne tri:D:D:D !!!.......ináč s ostatným, čo píšeš, výnimočne súhlasím:---:---:---
bettylou
04.10.16,12:15
Korela.
Ja zase keď prídem do lekárne, hľadám preparáty, ktoré nie sú založené na prírodnom základe, hlavne kvapky od kašľu. Ak chcem nejaké bilinky, kúpim si v lekárni sypaný čaj s konkrétnou bylinkou.
Rôzne "zelené" preparáty /kvapky od kašľu/ mi nezaberali.
Dodnes som nasratý na feťákov, že kvôli nim už nedávajú do kvapiek efedrín hydrochlorid. Nič účinnejšie na kašeľ a vysušenie slizníc asi na zemeguli neexistuje, prípadne som to za tie desaťročia nevyskúšal. Holt, feťáci to posrali nám všetkým.
Keď som ešte cvičieval /a mal aktívne konexie na všetky možné preparáty/, a mal som chytené priedušky, tieklo mi z nosa, proste akútna nádcha a všetky problémy s tým spojené, 1 tabletka arsanu za deň to bola schopná vyriešiť. Niekedy stačil 1 deň aby sa telo dostalo do normálu, niekedy viac dní. Dnes ak arsan ešte existuje, tak je v SR zaradený v rovnakej skupine ako heroín, kokaín.
Teraz tam naperú množstvo prírodných, neúčinných výťažkov a pokiaľ to človek neužíva aspoň X týždňov v konských dávkach účinok je slabý.
PS: ale musím zase napísať, že čím som starší tým viac používam aj bylinky, ale ako píšem, určité preparáty by som radšej bez nich.

to asi nebol tento arsan https://cs.wikipedia.org/wiki/Arsan :D
kopretinka
04.10.16,12:26
to čo je za pálka, 3€ výber z bankomatu? veď to je ešte viac ako keď v mojej banke vyberám hotovosť na pokladni z podnikateľského účtu..:eek:
nebankovka,home credit...preto nevyberám,iba ňou platím,je to Tesco platobná karta,zbieram si na ňu body.
pavol54
04.10.16,12:34
Isto to boli ako fras...
Určite to nebolí viac ako pôrod :D... a ani to toľko netrvá... :rolleyes:
Nekecaj, pôrod vôbec nebolí však som rodil dvoch potomkov, síce hlava potom trocha duní ale čo, človek sa musí obetovať:)
Teraz hovoríš ako gynekológ-amatér alebo odborník na kapustné hlavy? :rolleyes::)
Ako rodič, ako gynekológ amatér viem riešiť vstupné údaje, kapustné hlavy sa riešia inde, PS. Neber život tak vážne
bettylou
04.10.16,12:55
Tetovanie je typická forma zdobenia skôr pre primitívnejšie kmene.
O návrat tetovania v Európe sa pricinili námorníci.
Ako prvé skupiny od nich prevzali tetovanie pracovníci cirkusov a zlocinci.

Ja by som Vladka tipoval na ten cirkus ... hoci z neho chcú silou mocou spraviť zločinca.
Minule bol hosťom jednej relácie Radim Uzel. Spomínal všeličo z praxe... Aj pacientku, pri ktorej sa mu pri vyšetrení objavil pre očami nápis "Jen pro Tebe". Tak sa jej vraj spýtal: "To je pro mně". A ona že néééé.... :D
:eek: no moje nervy..:D:D
On to spomenul v súvislosti s tým, že keď už si človek/človečica ide dať popísať kožu, mal/a si by uvedomiť, kto všetko si to môže raz prečítať... vrátane patológa... :eek::D
A že každá 20 ročná koža raz zostarne a zvráskavie... a bude mať možno aj 70 rokov ... čo obyčajne 20 roční ľudia neriešia...
A ja by som si hneď dajakú malú "kérku":o švihla na rameno:---.....práve preto, že už nenosím topíky na ramienka:D:D:D, vážne uvažujem....len či to moc nebolí:mee:


skús takto ;)
misoft
04.10.16,13:59
to čo je za pálka, 3€ výber z bankomatu? veď to je ešte viac ako keď v mojej banke vyberám hotovosť na pokladni z podnikateľského účtu..:eek:
nebankovka,home credit...preto nevyberám,iba ňou platím,je to Tesco platobná karta,zbieram si na ňu body.
Tesco finančné služby? Tesco nemá povolenie ako finančná inštitúcia poskytovať samostatne nejaké pôžičky/karty - táto karta je síce Tesco, ale v skutočnosti je to Home Credit.
A Tesco body? Šak na toto
https://images6.moneysavingexpert.com/images/180_clubcardproper.jpg
zbieraj....
kopretinka
04.10.16,14:15
to čo je za pálka, 3€ výber z bankomatu? veď to je ešte viac ako keď v mojej banke vyberám hotovosť na pokladni z podnikateľského účtu..:eek:
nebankovka,home credit...preto nevyberám,iba ňou platím,je to Tesco platobná karta,zbieram si na ňu body.
Tesco finančné služby? Tesco nemá povolenie ako finančná inštitúcia poskytovať samostatne nejaké pôžičky/karty - táto karta je síce Tesco, ale v skutočnosti je to Home Credit.
A Tesco body? Šak na toto
https://images6.moneysavingexpert.com/images/180_clubcardproper.jpg
zbieraj....
misoft,nemudruj,keď nevieš o čo ide.vysvetľovať sa mi to nechce.
misoft
04.10.16,14:26
Nemudrujem.... šak i ja club body zbieram a nemusím mať ani platobnú tesco kartu. Každý deň chodím okolo toho ich kumbálu - Tesco finančné služby - furt tam niekto sedí, vybavuje prachy, kreditné karty a pod.
Ja mám dve karty - debetnú z banky a kreditnú Quatro (lenže tá je ako železná rezerva v prípade núdze, inak žiadny pohyb).
Mnohí si totiž mýlia karty od bánk a od pôžičkových spoločností - ja by som radil prečítajte si rozdiely medzi DEBETNOU a KREDITNOU kartou - a pochopíte, kde je havino zakopaný....
A nechcem podžubovať - je to i základ finančnej gramotnosti.
Nandrolon
04.10.16,14:45
Bettylou, nie, tento
http://powerhpricelist.com/images/efedrin_i_4.jpg
V USA podobne preparaty bezne predavali na pumpach, vyuzivali ich dost kamionisti.
lujza.j
04.10.16,15:43
Prva keramika za mnou....bolo fajn....aj ked zmiesany:deti-dospelaci...myslela som,ze len deti v reklame na orange...co mi lezu na nervy ake su take premudrele....to co davali dievcata stvrtacky...pomoc.....ale zabil to prvakcik....ked sa opytal dievcatka pri stole...."ty si z bohatej rodiny":eek::( no amen tma...vyrabal si pokladnicku a prachy....vela prachov....tak si brblal pod nos.....o com sa jeho rodicia asi doma bavia
....."zbuchla"som 5ks mydelniciek v mojom style:D
misoft
04.10.16,15:48
Lui.... ten prváčik.... šak sa on potom "prejaví".... bude bohatý a blbý... šak tatino vybaví....
lujza.j
04.10.16,15:53
Duski....minule ked som bola behat....male deti....bicykle mercedes,auto mercedes..mozno aj kocik bol mercedes......to co tie deti ... na inom sa asi inak sliape do pedalov:(
Nandrolon
04.10.16,15:53
Nebol to maly Jar ?
:-))))))))
misoft
04.10.16,15:56
Pochybujem.... veď on - čo západné, to zlé....
misoft
04.10.16,15:58
Duski....minule ked som bola behat....male deti....bicykle mercedes,auto mercedes..mozno aj kocik bol mercedes......to co tie deti ... na inom sa asi inak sliape do pedalov:(
:D:D:D
No za našich čias boli iné značky - TONAK........ very best brand
Tweety
04.10.16,15:59
Duski....minule ked som bola behat....male deti....bicykle mercedes,auto mercedes..mozno aj kocik bol mercedes......to co tie deti ... na inom sa asi inak sliape do pedalov:(
Lui,však rodina je verná jednej značke. Nebudú predsa skákať od jednej k druhej.
bettylou
04.10.16,16:12
Nemudrujem.... šak i ja club body zbieram a nemusím mať ani platobnú tesco kartu. Každý deň chodím okolo toho ich kumbálu - Tesco finančné služby - furt tam niekto sedí, vybavuje prachy, kreditné karty a pod.
Ja mám dve karty - debetnú z banky a kreditnú Quatro (lenže tá je ako železná rezerva v prípade núdze, inak žiadny pohyb).
Mnohí si totiž mýlia karty od bánk a od pôžičkových spoločností - ja by som radil prečítajte si rozdiely medzi DEBETNOU a KREDITNOU kartou - a pochopíte, kde je havino zakopaný....
A nechcem podžubovať - je to i základ finančnej gram

je to pravda a dokonca dosť zavádzajú ľudí, aby ich na tie kreditky nalákali, aspoň u nás.
kukučka
04.10.16,16:29
Nemudrujem.... šak i ja club body zbieram a nemusím mať ani platobnú tesco kartu. Každý deň chodím okolo toho ich kumbálu - Tesco finančné služby - furt tam niekto sedí, vybavuje prachy, kreditné karty a pod.
Ja mám dve karty - debetnú z banky a kreditnú Quatro (lenže tá je ako železná rezerva v prípade núdze, inak žiadny pohyb).
Mnohí si totiž mýlia karty od bánk a od pôžičkových spoločností - ja by som radil prečítajte si rozdiely medzi DEBETNOU a KREDITNOU kartou - a pochopíte, kde je havino zakopaný....
A nechcem podžubovať - je to i základ finančnej gram

je to pravda a dokonca dosť zavádzajú ľudí, aby ich na tie kreditky nalákali, aspoň u nás.
betylú, klikni na ten obdĺžnik s úvodzofkami pod príspevkom :)
kopretinka
04.10.16,17:00
Nemudrujem.... šak i ja club body zbieram a nemusím mať ani platobnú tesco kartu. Každý deň chodím okolo toho ich kumbálu - Tesco finančné služby - furt tam niekto sedí, vybavuje prachy, kreditné karty a pod.
Ja mám dve karty - debetnú z banky a kreditnú Quatro (lenže tá je ako železná rezerva v prípade núdze, inak žiadny pohyb).
Mnohí si totiž mýlia karty od bánk a od pôžičkových spoločností - ja by som radil prečítajte si rozdiely medzi DEBETNOU a KREDITNOU kartou - a pochopíte, kde je havino zakopaný....
A nechcem podžubovať - je to i základ finančnej gramotnosti.
ty nemáš platobnú kartu tesco,takže o nej nič nevieš,keby si nechodil okolo kumbálu,ale sa zastavil a opýtal,tak by si vedel..
Keď platím tesco kartou v tescu,tak mám 2xtoľko bodov ako ty,Keď platím tesco kartou inde,tak mám tiež tesco body a ty nemáš žiadne.Ako zamestnanec tesca neplatím za vedenie účtu.Ak peniaze vrátim do 40dní,tak neplatím ani žiadne úroky.
A čo je kreditná a debetná nebolo podstatou môjho príspevku.
kopretinka
04.10.16,17:01
a dokonca dosť zavádzajú ľudí, aby ich na tie kreditky nalákali, aspoň u nás.

no daj nejakú konkrétnu infomáciu.
buchač
04.10.16,17:13
ty nemáš platobnú kartu tesco,takže o nej nič nevieš,keby si nechodil okolo kumbálu,ale sa zastavil a opýtal,tak by si vedel..
Keď platím tesco kartou v tescu,tak mám 2xtoľko bodov ako ty,Keď platím tesco kartou inde,tak mám tiež tesco body a ty nemáš žiadne.Ako zamestnanec tesca neplatím za vedenie účtu.Ak peniaze vrátim do 40dní,tak neplatím ani žiadne úroky.
A čo je kreditná a debetná nebolo podstatou môjho príspevku.
Nemudrujem, nepoddžubujem...

ALE sorry, od včera tu onačíš (nadávaš, pindáš) ohľadom tej fasa karty...žeTi bankomat vydal love a za transakciu stiahol 3 éčky.
Že sa tak udialo nie na Tvoj podnet, to je problém daného prevádzkovateľa bankomatu a aj Homo Creditos...sa sťažuj.

Sorry, ale platiť vždy a všade v podstate na pôžičku ?
Ale jasné, nie môj problém...no mne by taký systém nevyhovoval.
Mimochodom...aj SLSP ma podobnú kartu, tzv. "Štedrá karta"...túto ja osobne používam na nákup cez net v zahraničí.
Ale to je môj problém, môj účet, moje rozhodnutie.


P.S.:
...radšej nie...;)
kukučka
04.10.16,19:15
joj ty Homoš Hundroš, mám príbuznú "šéfovú od kartičiek", ale už je neslušná hodina na volanie, zistím a rozsúdim zajtra :---
afrikánka
04.10.16,19:26
joj ty Homoš Hundroš, mám príbuznú "šéfovú od kartičiek", ale už je neslušná hodina na volanie, zistím a rozsúdim zajtra :---
:eek::eek::eek::D:D:D :---
kopretinka
04.10.16,20:47
ALE sorry, od včera tu onačíš (nadávaš, pindáš) ohľadom tej fasa karty...žeTi bankomat vydal love a za transakciu stiahol 3 éčky.
Že sa tak udialo nie na Tvoj podnet, to je problém daného prevádzkovateľa bankomatu a aj Homo Creditos...sa sťažuj.

Sorry, ale platiť vždy a všade v podstate na pôžičku ?
Ale jasné, nie môj problém...no mne by taký systém nevyhovoval.
Mimochodom...aj SLSP ma podobnú kartu, tzv. "Štedrá karta"...túto ja osobne používam na nákup cez net v zahraničí.
Ale to je môj problém, môj účet, moje rozhodnutie.


P.S.:
...radšej nie...;)
ja som to tu písala iba raz,vyťahuje to furt niekto iný,čo o tom nič nevie a niekto ďalší,čo tomu tiež prd rozumie.a ty si to zase vytiahol.
Staraj sa o svoju kartu a svoj účet.
bettylou
05.10.16,02:44
Nemudrujem.... šak i ja club body zbieram a nemusím mať ani platobnú tesco kartu. Každý deň chodím okolo toho ich kumbálu - Tesco finančné služby - furt tam niekto sedí, vybavuje prachy, kreditné karty a pod.
Ja mám dve karty - debetnú z banky a kreditnú Quatro (lenže tá je ako železná rezerva v prípade núdze, inak žiadny pohyb).
Mnohí si totiž mýlia karty od bánk a od pôžičkových spoločností - ja by som radil prečítajte si rozdiely medzi DEBETNOU a KREDITNOU kartou - a pochopíte, kde je havino zakopaný....
A nechcem podžubovať - je to i základ finančnej gram

je to pravda a dokonca dosť zavádzajú ľudí, aby ich na tie kreditky nalákali, aspoň u nás.
betylú, klikni na ten obdĺžnik s úvodzofkami pod príspevkom :)

na jaký obdĺžnik?
bettylou
05.10.16,02:48
Bettylou, nie, tento
http://powerhpricelist.com/images/efedrin_i_4.jpg
V USA podobne preparaty bezne predavali na pumpach, vyuzivali ich dost kamionisti.

efík bol klasika,
a v amerike to si tiež chlapci zo základne kupovali na benzínke tventyforseven niečo podobné, aby si zvýšili ostražitosť a výdrž, bolo to zaujímavé. :cool;):D:D
Žabinka
05.10.16,05:19
po včerajšom škaredom pochmúrnom dni ma potešilo dnešné slniečkové usmievavé ráno..:)
buchač
05.10.16,06:15
ALE sorry, od včera tu onačíš (nadávaš, pindáš) ohľadom tej fasa karty...žeTi bankomat vydal love a za transakciu stiahol 3 éčky.
Že sa tak udialo nie na Tvoj podnet, to je problém daného prevádzkovateľa bankomatu a aj Homo Creditos...sa sťažuj.

Sorry, ale platiť vždy a všade v podstate na pôžičku ?
Ale jasné, nie môj problém...no mne by taký systém nevyhovoval.
Mimochodom...aj SLSP ma podobnú kartu, tzv. "Štedrá karta"...túto ja osobne používam na nákup cez net v zahraničí.
Ale to je môj problém, môj účet, moje rozhodnutie.

P.S.:
...radšej nie...;)
ja som to tu písala iba raz,vyťahuje to furt niekto iný,čo o tom nič nevie a niekto ďalší,čo tomu tiež prd rozumie.a ty si to zase vytiahol.
Staraj sa o svoju kartu a svoj účet.

Prepáčia pani preveľebná !
Už sa to nebude opakovať...dlabem ja na to Tesco, dlabem ja na Homo Credit.

P.S.:
Požičaj kartu jednej osobe, čo tu ospevuje to Tesco do aleluja. Budeš mať kartu naládovanú bodmi až do het.
Hovno v ňom majú, aj to draho predávajú...
afrikánka
05.10.16,07:02
buchač....:eek::mad:zle sa vyspal.....:(alebo mu dačo chýba...:D
buchač
05.10.16,08:24
buchač....:eek::mad:zle sa vyspal.....:(alebo mu dačo chýba...:D

Máš pravdu.
Fakt som sa zle vyspal, noha kuewsky reagovala na počasie.
Inak mi nechýba nič.
---------------------------------
ALE vieš, čo mi chýba ....teda na Porade ?

Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa povznesú (aspoň občas) nad nejakou tou vetou alebo príspevkom.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí (keď treba) vedia viesť normálnu diskusiu.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa neurazia za už len z toho titulu, že dané napísala určitá osoba (týka sa viacerých).
afrikánka
05.10.16,08:52
buchač....:eek::mad:zle sa vyspal.....:(alebo mu dačo chýba...:D

Máš pravdu.
Fakt som sa zle vyspal, noha kuewsky reagovala na počasie.
Inak mi nechýba nič.
---------------------------------
ALE vieš, čo mi chýba ....teda na Porade ?

Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa povznesú (aspoň občas) nad nejakou tou vetou alebo príspevkom.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí (keď treba) vedia viesť normálnu diskusiu.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa neurazia za už len z toho titulu, že dané napísala určitá osoba (týka sa viacerých).
Ak bolela noha:mee:....nepríjemné;).......ale ako majú normálni jedinci vedieť, keď ty od bolesti píšeš nenormálne veci:eek:.....často:cool:....či furt ťa čosi pobolieva:eek:???
lujza.j
05.10.16,09:14
http://x.sportky.zoznam.sk/cl/14/153178/weissov-kamarat-sa-priznal-na-policii-ja-som-soferoval-urobili-sme-hlupost-ze

Esteze ich bolo 10ks.....v káre.....keby som ja zastavila toto auto.....a udialo by sa toto....dam placku a devinu na stol a asi padam....velmi motivacne do dalsej prace...vrrr
Ba je mala....iba tak zo " srandy" cakam na šumy....
afrikánka
05.10.16,11:03
Môj kocúrik (ten dvojnohý);) sa rád bicykluje....a ja mávam oňho obavu:rolleyes:. Dnes celý vytešený mi hlásil, že si kúpil nový bicykel....moja kalkulačka v hlave zapípala:mad:...a koľko stál...:eek::eek::eek:...že odteraz sa budem báť viac:(, čo keď sa dačo stane tomu novému bicyklu:D:D:D ???
kopretinka
05.10.16,12:28
ALE vieš, čo mi chýba ....teda na Porade ?

Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa povznesú (aspoň občas) nad nejakou tou vetou alebo príspevkom.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí (keď treba) vedia viesť normálnu diskusiu.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa neurazia za už len z toho titulu, že dané napísala určitá osoba (týka sa viacerých).

ja som pred 3dňami napísala,že bankomat vykonal akciu,ktorá mu nebola zadaná.To bolo všetko.Ty si po sebe prečítaj,aké litánie a o čom si popísal,úplne od veci....a nakoniec sa sťažuješ,že ti tu chýbajú normálni jedinci s nadhľadom,ktorí sa neurazia.
No popremýšľaj o sebe,lebo ty rozhodne k takým jedincom nepatríš.
buchač
05.10.16,12:54
ALE vieš, čo mi chýba ....teda na Porade ?

Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa povznesú (aspoň občas) nad nejakou tou vetou alebo príspevkom.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí (keď treba) vedia viesť normálnu diskusiu.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa neurazia za už len z toho titulu, že dané napísala určitá osoba (týka sa viacerých).

ja som pred 3dňami napísala,že bankomat vykonal akciu,ktorá mu nebola zadaná.To bolo všetko.Ty si po sebe prečítaj,aké litánie a o čom si popísal,úplne od veci....a nakoniec sa sťažuješ,že ti tu chýbajú normálni jedinci s nadhľadom,ktorí sa neurazia.
No popremýšľaj o sebe,lebo ty rozhodne k takým jedincom nepatríš.

Pani...a Vy ste kto ?
Ja sa s Vami predsa nebavím. Veď ste si to nepriali.
Reagoval som na pani z Afriky...ona bol zvedavá.
----------------------
Ale keď už ste načali, pani zlatá ?
Mne sú nejaké cudzie účty a karty šuma fuk....takpovediac, že u prdele (alebo rovno v nej).
lujza.j
05.10.16,12:55
Môj kocúrik (ten dvojnohý);) sa rád bicykluje....a ja mávam oňho obavu:rolleyes:. Dnes celý vytešený mi hlásil, že si kúpil nový bicykel....moja kalkulačka v hlave zapípala:mad:...a koľko stál...:eek::eek::eek:...že odteraz sa budem báť viac:(, čo keď sa dačo stane tomu novému bicyklu:D:D:D ???
Pomoc.....zase dalsi sagan:D:---
Kazdy nech si na kekeciny vetra svoju kreditku:---
misoft
05.10.16,13:12
po včerajšom škaredom pochmúrnom dni ma potešilo dnešné slniečkové usmievavé ráno..:)
Žabík.... provokuješ? :D Bo u nás od rána len chčije a chčije a chčije a chčije......
misoft
05.10.16,13:23
http://x.sportky.zoznam.sk/cl/14/153178/weissov-kamarat-sa-priznal-na-policii-ja-som-soferoval-urobili-sme-hlupost-ze

Esteze ich bolo 10ks.....v káre.....keby som ja zastavila toto auto.....a udialo by sa toto....dam placku a devinu na stol a asi padam....velmi motivacne do dalsej prace...vrrr
Ba je mala....iba tak zo " srandy" cakam na šumy....
Lui - že oni videli toto videjko:
https://www.youtube.com/watch?v=1YFmi20X5lM
:D
korela
05.10.16,13:30
..nestáli nad kanálom. :-)))
Podľa mňa ide o častejší jav, ako si myslíme. Aj u nás.
afrikánka
05.10.16,13:31
ALE vieš, čo mi chýba ....teda na Porade ?

Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa povznesú (aspoň občas) nad nejakou tou vetou alebo príspevkom.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí (keď treba) vedia viesť normálnu diskusiu.
Chýbajú mi normálni jedinci, ktorí sa neurazia za už len z toho titulu, že dané napísala určitá osoba (týka sa viacerých).

ja som pred 3dňami napísala,že bankomat vykonal akciu,ktorá mu nebola zadaná.To bolo všetko.Ty si po sebe prečítaj,aké litánie a o čom si popísal,úplne od veci....a nakoniec sa sťažuješ,že ti tu chýbajú normálni jedinci s nadhľadom,ktorí sa neurazia.
No popremýšľaj o sebe,lebo ty rozhodne k takým jedincom nepatríš.

Pani...a Vy ste kto ?
Ja sa s Vami predsa nebavím. Veď ste si to nepriali.
Reagoval som na pani z Afriky...ona bol zvedavá.
----------------------
Ale keď už ste načali, pani zlatá ?
Mne sú nejaké cudzie účty a karty šuma fuk....takpovediac, že u prdele (alebo rovno v nej).
buchač, budem citovať Tvoju poslednú akože citovanú vetu: "No popremýšľaj o sebe, lebo ty rozhodne k takým jedincom nepatríš"....v tom prvom, pôvodnom výpočte bla,bla,bla sa nenachádza, zase klameš a prispôsobuješ, že pani z Afriky je síce zvedavá:eek:, ale tiež je jej to šuma fuk.....a to ostatné tiež:cool:, iba ju mrzí, že parádne popľuje monitor:D:D:D....z toho tvojho hundrošovania
Žabinka
05.10.16,14:58
po včerajšom škaredom pochmúrnom dni ma potešilo dnešné slniečkové usmievavé ráno..:)
Žabík.... provokuješ? :D Bo u nás od rána len chčije a chčije a chčije a chčije......
duško, ale ja som to mala včera.. no už je aj tu nanič..
afrikánka
05.10.16,15:06
buchačisko....som upozornená, že nie je rozumieť o čom píšem:mad:...ale ja viem, že ty moooc dobre rozumieš, čo svojimi výmazmi a dodatočnými zásahmi spôsobuješ. Takže jasne a zrozumiteľne.....píšeš veci, ktorým rozumieš iba ty a sústavne podvádzaš:rolleyes::(:cool:..........a teraz si poutieraj monitor
misoft
05.10.16,18:18
po včerajšom škaredom pochmúrnom dni ma potešilo dnešné slniečkové usmievavé ráno..:)
Žabík.... provokuješ? :D Bo u nás od rána len chčije a chčije a chčije a chčije......
duško, ale ja som to mala včera.. no už je aj tu nanič..
I tak.... provokuješ.... :D bo ja som ani včera nemal toto žlté čudo tam hore....
terezamaria
05.10.16,18:36
Môj kocúrik (ten dvojnohý);) sa rád bicykluje....a ja mávam oňho obavu:rolleyes:. Dnes celý vytešený mi hlásil, že si kúpil nový bicykel....moja kalkulačka v hlave zapípala:mad:...a koľko stál...:eek::eek::eek:...že odteraz sa budem báť viac:(, čo keď sa dačo stane tomu novému bicyklu:D:D:D ???
Zareagujem ako žena, ktorá sa bojí.....ja by som sa veru bála o "kocúrika dvojnohého" a nie o bicykel :):):), ale to istotne aj Ty afrikánka:---.
afrikánka
05.10.16,18:51
Môj kocúrik (ten dvojnohý);) sa rád bicykluje....a ja mávam oňho obavu:rolleyes:. Dnes celý vytešený mi hlásil, že si kúpil nový bicykel....moja kalkulačka v hlave zapípala:mad:...a koľko stál...:eek::eek::eek:...že odteraz sa budem báť viac:(, čo keď sa dačo stane tomu novému bicyklu:D:D:D ???
Zareagujem ako žena, ktorá sa bojí.....ja by som sa veru bála o "kocúrika dvojnohého" a nie o bicykel :):):), ale to istotne aj Ty afrikánka:---.
Samozrejme, že mám obavy, aj budem:eek:...ale toto som mu povedala,....že sa budem báť o ten nový bicykel:D......čo povedal on:(.....to nemôžem opakovať, ale dobre som sa zasmiala:D:---
bettylou
06.10.16,10:42
no daj nejakú konkrétnu infomáciu.[/QUOTE]

vlastná skúsenosť, tvrdili, že to nie je kreditka, ale karta na zbieranie bodov, až po párminútovej debate, vykľulo sa šidlo z vreca, takže asi tak zvedavôčka :cool:
misoft
06.10.16,12:34
no daj nejakú konkrétnu infomáciu.

vlastná skúsenosť, tvrdili, že to nie je kreditka, ale karta na zbieranie bodov, až po párminútovej debate, vykľulo sa šidlo z vreca, takže asi tak zvedavôčka :cool:[/QUOTE]
Mimochodom - ak sa pozriete na ich dizajn:
toto je clubcard tesco
http://www.hyperslevy.cz/galerie/16089/1340710801.jpg
a toto je kreditka tesco:
http://i.colnect.net/f/3116/715/TESCO-CLUBCARD.jpg
http://i.colnect.net/f/3116/716/TESCO-CLUBCARD-back.jpg
V niektorých znakoch podobnosť "čiste náhodná".....