Janka Mi
09.08.16,09:49
Prosim vás, môžete mi poradiť aký je postup, keď potrebujem zmeniť údaje o konateľovi v Obchodnom registri, konkrétne:
* zmena priezviska
* zmena trvalého pobytu
(neviem, či treba aj podpisový vzor meniť, spoločenskú zmluvu atď..)
iné údaje o firme sa nemenia = sídlo ostáva nezmenené.
Ďakujem.
Rada by som to zrealizovala elektronicky, keďže už mám vybavený občiansky s čipom, ale neviem, čo presne a na čo nezabudnúť. ďakujem vopred za radu..
zk24
09.08.16,07:52
Ahoj. Ja som to skušala, tiež mam novy OP s novým trvalým bydliskom a elektronicky to vraj nepôjde. Teda pôjde, ale treba k tomu nejaku časovu pečiatku, a software Qsign ktorý je spoplatnený. Iba OP na to vraj nestačí.... Každopádne ak sa ti to podarí, rada sa dozviema ko.

OPRAVA !

Poces: Zmena udajov v ORSR - zmena bydliska konateľa, spoločníka:

1. www.orsr.sk
U mna formulár č. 8 - http://www.justice.gov.sk/eSluzby/_layouts/FormServer.aspx?XsnLocation=/FormServerTemplates/FUZS.xsn

Vpravo hore je tlačítko na kontrolu formuláru, treba si kontrolovať, a nasledne cez "Vygenerovať subor" ho vygenerovať a cez "spinku" ho uložiť do počítača.

2. https://zep.disig.sk/

Tu uploadnete postupne vaše dokumenty a prílohy a podpíšete do formátu .zep alebo .zepx. Pri podpisovaní treba mať nainštalovaný software Disig Web Signer 1.0.7 , ktorý ak nemáte, vyzve Vas samo, aby ste doinštalovali (ja som nemala, vyzvalo, nainštalovala som klikom na ponuknuty odkaz).
Nasledne sa všetky dokumenty podpísali. XML formulár z orsr.sk išiel do formátu .zepx, PDF-ka ako čestné vyhlásenie o zmene a zakladateľská listina išli do formátu .zep. Pri podpisovaní musíte mať OP v čítačke samozrejme. Pozor pri podpisovaní pýta PIN, nie BOK.


3. www.slovensko.sk
Prihlásite sa ako navrhovateľ, u mna ako právnická osoba.
Najdete službu Podanie návrhu na zápis a zmenu....

https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?externalCode=OR_48033
Vyberiete poskytovateľa, u mna Okresný súd Bratislava I.
zobrazí sa vám taký "škaredý" formulárik s predvyplnenými udajmi o navrhovateľovi. Dopíšte čo treba a stlačíte "nahraj dokumenty".
A to vyzerá ako priložený obrázok....
Zakladateľskú listinu som pridala cez možnosť dole "Popis dalsieho dokumentu" a "Pridať nový", lebo na to tam nebola možnosť. Tých políčok je tam totiž viac, tie ktoré nevyužijete, máte krížiom odstrániť. Mne ostali tieto tri. Dáte "prehľad podania" a nasledne odoslať žiadosť. Do schránky mi prišlo potvrdenie o podaní a o prijatí žiadosti, v okamihu.


Neviem či som to zvládla po administratívnej stránke, či mam spravne vyhlasenie, zakladateľsku listinu a formulár z orsr, ale takto sa postupuje po technickej stránke.


snad vam to pomôže.
zk24
11.08.16,07:48
Budem pripisovať v prípade, že sa mi to vráti, a ako mi budu chodiť správy do schránky...
zk24
22.08.16,16:31
Dnes zmena zapisana. Trvalo to 10 kalendarnych dni, z toho 3 dni sa cakalo na platbu a pridelenie sudcu. 16.8.bol prideleny sudca.
laura.zilka
26.11.17,19:04
Je treba mať všetky tie dokumenty - čestné vyhlásenie, zakladateľská listina a podpisový vzor overené notárom?