ZuzanaA
09.08.16,11:50
Prosím o radu. Zamestnanec má pracovnú dobu od 8-16. Bol na školení, ktoré bolo viac dní v rôznych časoch. Napr. od 11-18, od 12-19. Cestoval do iného mesta. Čo sa týka cestovných náhrad je mi to jasné, avšak chcem sa opýtať či za hodiny po 16tej má nárok na preplatenie nadčasu? Keby tam vykonával prácu, mal by nárok na nadčas, avšak toto nebol "výkon jeho práce" ale školenie. Je to platené ako nadčas alebo má nárok iba na stravné? Ďakujem.
ivka70
09.08.16,10:15
Kedze samotne skolenie netrvalo viac v jeden den ako jeho standardny pracovny cas (nebolo dlhsie ako 7,5 hod.), zapocitava sa mu do pracovneho casu len 7,5 hodiny.
Cas straveny cestovanim na pracovu cestu sa do pracovneho casu nepocita.
Nevznika mu teda narok na nadcas.

Narok na stravne ma na vsetky hodiny, ktore bol mimo domu, ak nemal stravu zabezpecenu na skoleni.
ZuzanaA
09.08.16,11:53
Dakujem, este som zabudla ale napisat, ze on bol normalne v praci rano od 8 a potom siel na to skolenie. Takze celkovo bol "v praci" od 8 do 18, resp. 19 hod. Cesta je cca pol hodinu.
ivka70
09.08.16,12:08
To bola dost dolezita informacia ...potom to ma aj nadcas ... lebo skolenie je v podstate vykon prace ....
ZuzanaA
09.08.16,18:22
Dakujem pekne. Ospravedlnujem sa, ze som to nenapisala hned :) Nejako som to brala ako samozrejmost :)