marrienka
09.08.16,14:21
Moze ma moj manzel, ako vacsinovy vlastnik domu, prihlasit na trvaly pobyt bez suhlasu ostatnych spoluvlastnikov alebo ich musim o dany suhlas poziadat? Dakujem za odpoved.
ivka70
09.08.16,12:29
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/pobyt/pobyt-t/trvaly-pobyt-prihlasenie

Písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na trvalý pobyt:

písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na trvalý pobyt s osvedčeným podpisom vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov nehnuteľnosti, do ktorej pobyt hlási.

Potvrdenie o súhlase nemusí byť predložené:

ak ide o prihlásenie vlastníka alebo spoluvlastníka,
ak ide o prihlásenie občana, ktorý má zriadené vecné bremeno doživotného užívania nehnuteľnosti,
ak ide o prihlásenie manžela alebo nezaopatreného dieťaťa vlastníka alebo
ak vlastník alebo všetci spoluvlastníci potvrdia svojím podpisom na prihlasovacom lístku na trvalý pobyt súhlas s prihlásením občana na trvalý pobyt pred zamestnancom ohlasovne.
ak je vlastník alebo spoluvlastník nehnuteľnosti právnická osoba, predkladá aj výpis z obchodného registra vo forme verejnej listiny.
vicktor
09.08.16,12:52
Mudrejsi z toho nie som - citujem:
"Potvrdenie o súhlase nemusí byť predložené: .. ak vlastník alebo všetci spoluvlastníci potvrdia svojím podpisom..." (vid 4. odrazka).

Inak ked sme kupili smanzelkou byt do BSM a syn student VS sa tam chcel prihlasit, nestacilo ze na urad isla manzelka, musel som aj ja - reagujem na tretiu odrazku.
ivka70
09.08.16,12:55
Keby bol jediny vlastnik a prihlasoval by manzelku - netreba. Ale ak je vlastnikov viac, treba od ostatnych, od manzela nie.
Najjednoduchsie je sa spytat priamo na obecnom urade, kde to budete prihlasovat.
arizona
09.08.16,13:09
Podpisat musia vsetci vlastnici na prislusnom tlacive na miestnom urade. Treba dolozit aj aktualny list vlastnictva
marrienka
09.08.16,14:03
Zakon som si samozrejme presla. Pytam sa to tu preto, ze z tohto to jednoznacne nie je.
Katy a R
09.08.16,14:27
aj tu podobné (odhlásenie) .. http://www.porada.sk/287269-zrusenie-trvaleho-bydliska-post2876030.html#post2876030
fakt neviem, že načo dávajú do zákona "alebo" ... mala by tam byť jasná definícia (podľa mňa;))